Eskişehir Valisi konuştu

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Gezi Parkı eylemleri sırasında uğradığı saldırı sonucunda ölen Ali İsmail Korkmaz’ın durumunu değerlendirdi

Eskişehir Valisi konuştu

Biz bunu polis yapmadı demiştik. Yine o sözümüzün arkasındayız. Burada ağırlıklı olarak sivil kişiler işin içinde" dedi.

Eskişehir Valisi, ''Kendi arkadaşları dövüp suçu polise atmak istemiş olabilirler'' demişti

Vali Güngör Azim Tuna eşi Pervin Tuna birlikte Maide Bolel Huzurevi ve 75’nci Yıl Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti. Tuna, basın mensuplarının Ali İsmail Korkmaz’ın ölümü ile ilgili biri polis 4 kişinin tutuklanmasını nasıl değerlendirdiği sorması üzerine şöyle konuştu:

"Adli yargılama süreci devam ediyor. Bir kere şu net ortaya çıktı: Birilerinin iddia ettiği gibi, belki öyle olmasını arzu ediyordu o insanlar, örtbas edelim, suçu devlete atalım diye. Böyle bir şey olmadığı ortaya çıktı. Devletin bütün birimleri ciddi bir şekilde çalışıyor ve kim olursa olsun gözünün yaşına bakmadan adli mekanizmanın önüne çıkartıyorlar. Bu bir kere ortaya çıktı. Biz bunu polis yapmadı demiştik, yine o sözümüzün arkasındayız. Burada ağırlıklı olarak sivil kişiler işin içinde. Büyük teşkilatın içinde, buna karışmış, maksadını, haddini aşan görevlilerimiz olabilir ve bununla ilgili gereken yapılır demiştik. Hem idari soruşturma açılarak görevinden uzaklaştırıldı, hem de adli mekanizmalarca tutuklama yapıldı. Ama bu iş sonuçlanana kadar biz bir şey deme durumunda değiliz. Çünkü bu süreçte birileri alınıyor, deliller inceleniyor, şahitlerin ifadesi oluyor. Bakıyorsunuz o suçlanan kişiler sonradan olmadığı anlaşılıyor, mağduriyetler yaşanıyor. Her türlü spekülasyona meydan vermemek için mümkün olduğu kadar uzak kalmak ve çok fazla konuşmamak lazım. Süreç belki yavaş ilerliyor ama emin adımlarla ilerliyor. Teknoloji biliyorsunuz çok ilerledi. Bir şeyi ne kadar karatmaya çalışırsanız karartamazsınız. Kim ne yaptıysa yaptı ve karşılığını bulacaktır. Bu konuda vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Devletimiz mağduriyetleri önleyecektir. Biz yasalar çerçevesinde vatandaşlarımızın tepkilerini dile getirmelerini, demokratik haklarını kullanmalarında her hangi bir sıkıntı görmüyoruz. Zaten Eskişehir’de böyle bir sıkıntı görmüyoruz. Süreç devam ediyor, rahat olmak lazım, gereken yapılıyor."

Maide Bolel Huzurevi’nde kalan yaşlılarla bayramlaşan Vali Güngör Azim Tuna burada baklava yedi. Daha sonra 75’nci Yıl Çocuk Yuvası’na geçen Vali Güngör Azim Tuna buradaki kimsesiz çocuklara 40’ar lira bayram harçlığı dağıttı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
bu halkın valisi değil hükümetin memuru
Yemin ederim daha önce AKP ye oy verdim ve yemin ederim bu adam 1 ay içinde görevden alınmazsa bir daha AKP ye oy verneyeceğim. Başbakanın ve Bülent Arınç'ın sık sık duygusallaşıp ağlamaları gerçek ise bu adamı hemen merkeze çekerler. Vicdansız bir insanı bir ilin en tepesinde tutan parti ile işim olmaz. İdeoloji, ekonomi vs..boş. Vicdan içermeyen insanlar bizi yönetmemeli.
terbiyesiz adam. sömylediği söze bakın kendi arkadaşları döğmüş sonrada polisin üzerine atmışlar.insan müsveddesi ahlaksız.
gözün yüreğin yemiyosa çıkmayacaksın sokağa, çatışmaya girmeyeceksin, kavgaya tutuşmayacaksın.. madem çıktın sokağa o zaman neticesine de katlanacaksın...o sarısülük olayında 10 kişinin taşladığı polisin belinden silahını, kafasından kaskını alın..oracıkta beynini dağıtıp öldürürlerdi onu.. bu ismailin arkadaşlarının eline verin bir kaç polis memurunu, kafalarını taşla ezer, sopalarla vura vura katlederler..çünkü amaç budur..polis ölünce tık yok ama eylemcilerden biri öldü mü kızılca kıyamet kopuyo..olur mu öyle şey..madem "savaşımız" diyosunuz, ölmek de vardır savaşta..
O çocuğun ölümünden her şekilde devlet sorumlu eylemci veya değil gece vardiyasından dönen bir işçi bir polis asker gece sokakta bi insan dövülerek öldürülüyorsa bu sorgulanmalı öncelikle mülki amirler
NE FARK EDER KACININ POLIS KACININ SIVIL OLDUGU SONUCTA ALI ISMAIL KORKMAZ OLDU. SAYIN VALI KAYIPLARDAN DOLAYI UZULECEGINE YAPANLARI KINAYACAGINA BIR DAHA TEKRARLANMAMASI ICIN DEVLETIN TUM BIRIMLERININ DAAHA DIKKATLI DAVRANMASI GEREKTIGI GIBI SOYLEMLER YERINE... POLIS NEDEN YOKTU ALI OLURKEN/VARSA NEDEN ALIYE VURANLARA MUDALE ETMEDI? VURANLARLA BIR OLDU OLMESINI HIZLANDIRDI
harçlıkta ortada kalmış gül 50 rte 20 badem bıyıklı valim 40 TÜRK LİRASI harçlık vermiş helel olsun
sana ne diyeyim ben ya nasıl vali oldunki olay araştırılırken yorum yapıyorsun sen veteriner bile olamazsın nerdeyse öyle yorum yaptınki arkadaşları öldürmüş diyecektin,veterinerler alınmasın lütfen saygımdan başka kelime bulamadım bu kişiye bu kişiye değilde saygım makama
evet polis yapmamış sadece bir polis yapmış mantık bu özür dilemek bu kadarmı zor siz o şehrin valisisinız baştan çok dikkatli konuşmanız gerekirdi.
senin suçun yok,suç seni vali yapanlarda....inşallah çoluk çoçuğundan çıkar anlarsın evlat acısını...
BADEM BIYIK BIYIK ALTI KONUŞMUŞ
BU KADARINADA PES ARSIZLIĞINN.SÖYLEDİĞİNE KENDİN İNANDINMI.
başlığa eskişehir valisi konuştu:)) dilsizmiydi?
Diğer Haberler