HABER

Evlat hasretlerini koruyucu aile olarak dindirdiler

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 20 yıldır evlat sahibi olmak isteyen çift, koruyucu aile uygulamasıyla çocuklarına kavuştu - Anne Saime Pehlivan: "Hem oğlumuz hem kızımız oldu. Onlar bize kol kanat oldu. Biz de onlara kol kanat olduk"

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 20 yıldır evlat sahibi olmak isteyen çift, koruyucu aile uygulamasıyla hem iki kardeşe sıcak bir yuva sağladı hem de çocuk hasretlerini giderdi.

İslahiye Kırıkçalı Mahallesi’nde yaşayan Saime (50) ve Mustafa Pehlivan (52) çifti, 1996'da evlendi. Çiftin evlendikten bir yıl sonra bir kız çocukları dünyaya geldi ancak kısa süre sonra hayatını kaybetti.

Daha sonra bebek sahibi olmak için çeşitli tedavi yöntemleri deneyen çift, aradan geçen yıllara rağmen çocukları olmayınca, evlat edinmeye karar verdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İslahiye Sosyal Hizmetler Merkezine müracaat eden Pehlivan çifti, burada koruyucu aile uygulamasını öğrendi.

Gerekli şartların sağlanmasının ardından yuvada kalan iki kardeşe koruyucu aile olan Pehlivan çifti, hem evlat hasretlerini giderdiler hem de kimsesiz çocuklara sıcak bir yuva sağlamış oldu.

Mustafa Pehlivan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yetkililerin evlat edinme sürecinin uzunluğundan bahsettikten sonra kendilerine koruyucu aile olmalarını teklif ettiğini söyledi.

Yaklaşık bir yıllık bekleme sürecinin ardından iki kardeşi yanlarına aldıklarını, bir yerine iki çocuğa birden kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Pehlivan, evlat hasreti çeken ailelerin, yuvalarda sevgiye muhtaç çocuklara koruyucu aile olmaları tavsiyesinde bulundu.

Anne Saime Pehlivan da 20 yıldır evlat sahibi olmak istediklerini dile getirerek, "Biz bir tane çocuk istiyorduk, Allah iki tane verdi. İkisini de duyunca biz çok mutlu olduk. Havalara uçtuk. Hem oğlumuz hem kızımız oldu. Onlar bize kol kanat oldu. Biz de onlara kol kanat olduk." dedi.

Geri Dön