Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Felaketleri önceden haber veren 'kıyamet balığı' olarak biliniyordu! Tayvan depreminden saatler öncesinde yakalandı... Sosyal medyada gündem oldu

  Felaket yaklaşırken ortaya çıktığı söylenen bir balık türü yerel halk tarafından "kıyamet balığı" olarak isimlendiriliyor. Tayvan'da yaşanan 7.4 şiddetindeki depremden saatler öncesinde bir kişi tarafından kıyamet balığının yakalanması felaketin habercisi olarak yorumlandı. Sosyal medya kullanıcıları kıyamet balığını konuşmaya başladı.

  Tayvan'ın 25 yıldaki en güçlü sarsıntısı Çarşamba sabahı yaşandı. 7.4 büyüklüğündeki deprem dünya basınında geniş yankı uyandırdı. Felekatten kısa bir süre önce komşu Filipinler'de bir kürek balığının yakalandığına dair bir görüntünün paylaşılması sosyal medyada gündem oldu.

  2

  Kürek balıkları genellikle okyanus yüzeyinin 3.300 ft altındaki derinliklerde yaşar, ancak Japon geleneklerine göre yaratıklar sismik olaylardan önce daha sığ sulara doğru yüzüyorlar. Bu da balığın Tayvan'daki depremin habercisi olduğuna yorumlandı.

  DEPREMDEN 30 SAAT ÖNCE YAKALANDI

  1

  Balık, depremin merkez üssünün yaklaşık 900 mil güneyindeki Kalanggaman Adası yakınında yakalandı. Balıkçılar balığı depremden 30 saat önce avlandıklarını bildirdi. Daha öncesinde batıl inançları olmadığını belirten balıkçı Brenjeng Caayon, "Batıl inançlara göre bu kötü bir alamettir ve bu bir alamet olabilir, çünkü aynı sabah bir deprem Tayvan'ı sarstı. Daha önce buna inanmıyordum ama şimdi inanmaya başladım." dedi.


  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler