Galaxy Note 3′ün hangi versiyonu satılacak?

Samsung Galaxy Note 3’ün çıkışına çok kısa bir süre kala, cihazın üç farklı versiyonunun hangi bölgelerde satışa sunulacağı ortaya çıktı.

Galaxy Note 3′ün hangi versiyonu satılacak?

Peki hangi ülkede hangi Galaxy Note 3 satılacak? Yazımızda açıklıyoruz.

Samsung Galaxy Note 3 henüz resmiyet kazanmadı ancak cihaza dair birçok bilgi ortaya çıktı. Son gelen bilgilerde ise cihazın hangi versiyonun hangi ülkelerde satılacağı açığa çıktı. Üç farklı model, donanımsal özellikleri ile birbirinden ayrılıyor.

Buna göre ülkemizde SM-N9000 model numaralı ürün satılacak. Bu versiyonda Samsung’un 4+4 çekirdekli Exynos 5420 işlemcisi, ARM Mali-T628 MP6 GPU, 3GB LPDDR3 RAM yer alıyor. Bu versiyon 4G alt yapısının bulunmadığı ülkelerde ve 3G şebekesinin kullanıldığı operatörler aracılığı ile pazarlanacak. Bu ülkeler arasında İngiltere, Rusya, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, Irak, İran, Almanya, Fransa, Mısır yer alıyor.

SM-N9005 model numaralı cihaz ise 4G alt yapısının bulunduğu ülkelerde Qualcomm Snapdragon 800 işlemci ile satılacak. Bu cihazın da 2.3GHz işlemci, Adreno 330 GPU, 3GB LPDDR3 RAM, LTE gibi özellikleri bulunuyor. Bu model de İspanya, İngiltere, İsveç, İtalya, Fransa, Almanya, Bulgaristan, Kıbrıs gibi ülkelerden ve Vodafone’un 4G alt yapısına sahip olduğu bölgelerden temin edilebilecek.
Son model olan SM-N9002 ise sadece Çin pazarında satılacak ve çift sim kart desteğine sahip olacak. Modelde de ülkemizde satılan model ile aynı özellikler bulunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler