MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Genco Erkal'ın oyunlarına uygulanan yasak kaldırıldı

Genco Erkal yönetimindeki Dostlar Tiyatrosu'nun, OHAL kapsamında güvenlik tedbirleri nedeniyle Kadıköy Lisesi bahçesindeki gösterimlerine getirilen yasak kaldırıldı.

Genco Erkal'ın oyunlarına uygulanan yasak kaldırıldı

Genco Erkal, twitter üzerinden yaptığı açıklamada, başta konuyu TBMM'ye taşıyan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök olmak yasağın kaldırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Usta tiyatrocu Genco Erkal'ın İstanbul Kadıköy Lisesi'nde sahnelendiği Güneşin Sofrasında-Nazım ile Brecht adlı oyunun gösterimleri, OHAL kapsamında alınan güvenlik tedbirleri nedeniyle kaldırılmıştı. Konunun gündeme gelmesinin ardından başta sanat camiası olmak üzere pek çok kişi ve kuruluş, oyuna getirilen yasağa tepki göstermişti.> Sayın Levent Gök ve bu yasağın kaldırılmasında emeği geçen herkese teşekkürler https://t.co/v4KYK4uxoo

TBMM'DE GÜNDEME GELDİ

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Dostlar Tiyatrosu'nun oyununa getirilen yasağı, TBMM'de dile getirmişti. Gündem dışı söz alan Gök, 7 Ağustos'ta Yenikapı'da Başbakan'ın milyonlara seslenirken Nazım Hikmet'ten şiirler okuduğunu ve grup toplantısında konuşurken de "Nazım da oradaydı" dediğini hatırlatarak, "Türkiye'nin en önde gelen sanatçılarından bir tanesi Sayın Genco Erkal'ın sergilemek istediği "Güneşin Sofrasında Nazım ile Brecht" adlı gösterisi Kadıköy Lisesi tarafından yasaklandı. Yani Başbakan Nazım Hikmet'ten şiirler okuyacak ama bir okulda Nazım'la ilgili bir gösteriyi yasaklayacak. Böyle bir tablo kabul edilebilir mi? Yani bu tablonun içerisinde son derece ironik durumlar da yaşıyoruz" diye konuştu.

Express

En Çok Aranan Haberler