HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Gül Kozacıoğlu'nun Minerva sergisi

Gül Kozacıoğlu'nun Minerva sergisi

Gül Kozacıoğlu'nun Minerva isimli son dönem çalışmalarından oluşan kişisel sergisi 8 Haziran - 10 Temmuz tarihleri arasında artSumer Gallery'de yer alıyor.

Sanatçı 2003 senesinde başlamış olduğu bir projeyi, Mart ayında roma tanrıçası Minerva'nın rüyalarına girmesi ile, günümüze tekrar uyarlamaya karar verir ve geçmişden bugüne ruhların, tanrı ve tanrıçaların, pan ve satirlerin, orpheus'un yardımlarıyla sizleri bir kutlamaya davet eder.

Günlük hayatlarımızda yaşanan ruh sıkışıklığı, oluşturduğumuz kalıpları kırmaya yönelik bir kutlama, bir ritüel. Sergideki çalışmalar sanatçının kendisine sorduğu ... 'did u ever wish to break ?' sorusuna cevap olarak oluşan resimsel ve sözel durumların anlatımları.

Kutlamayı konu edinenen tuval ve kumaş üzerine tablolar, diagramlar ve fotoğraf çalışmaları yanısıra Kozacıoğlu'nun hazırladığı eriyen bir enstellasyon da serginin önemli bir kavramsal boyutunu oluşturuyor.

2003 ve 2005 yıllarında yapmış olduğu iki serginin bir devamı niteliği taşıyan buz enstallasyonu mutlu hayatın formülünü içeren objelerin suyla dondurulması ile oluşuyor. Buz tuğlalardan oluşan yerleştirme bu seferki sergi için global ısınma nedeniyle meyve suyundan yapılacak. 23 Haziran Cumartesi günü 15:00'ten itibaren artSumer Gallery'de bu enstellasyon performans eşliğinde sergideki yerini alacak.

Sergi hakkında detaylı bilgi info@artsumer.com a email yoluyla ya da 212-263
56 23 numaralı telefondan alınabilir.

Youtube


En Çok Aranan Haberler