Parsel Sorğulama Haberleri Ve Son Dakika Parsel Sorğulama Haberleri

Parsel Sorğulama Haberleri Ve Son Dakika Parsel Sorğulama Haberleri

Arazi sahibi kişilerin tapu kontrolü olarak bilinen parsel sorgulama, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni yöntemlere kavuşmuştur. Önceleri tapu müdürlüklerini gidilerek gerçekleştirilen pek çok prosedür, günümüzde internet aracılığıyla online bir sürece dönüşmüştür. Farklı web siteleri kullanılabilmesine karşın devlet onaylı olmaları nedeniyle e-devlet uygulaması ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü parsel sorgulama yöntemleri kişilerin sıklıkla tercih ettiği yollardır. TKGM parsel sorgulama bölümü sayesinde lokasyon bilgilerini girerek parsel bilgilerini detaylı biçimde görüntüleme şansına erişirsiniz. E-devlette ise daha farklı bir yol izlenir. T.C. kimlik numara ve şifreyle giriş yaptıktan sonra tapu bilgileri sorgulama sekmesinden kayıtlı bilgilerinizi bulabilirsiniz. Oldukça pratik ve kısa süreli olan bu işlemler, arazi sahiplerinin işini kolaylaştırır.

Parsel Sorgulama Haberleri

Parsel sorgulama nasıl yapılır? Tapu parsel sorgulama ekranı - Tapu ve parsel sorgulama

Önceki yıllarda belediyelerin imar müdürlüklerine ya da Tapu Müdürlüğü’ne giderek yapılabilen parsel sorgulama işlemi artık internet teknolojisi sayesinde online olarak da yapılabilir hale gelmiştir. Bunun için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne ait resmi web sitesini ziyaret edebilir veya e-Devlet şifreniz ile parsel sorgulaması yapabilirsiniz.

Haber 17-11-2020 10:12

Parsel sorgulama nasıl yapılır? İnternetten parsel ve pafta sorgulama rehberi! (TKGM)

E-devlet ile birlikte Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarına pek çok konuda yarcımdı oluyor. Pek çok bürokratik işlemin artık online olması ile devlet dairesine gitmeden pek çok işinizi internetten halledebiliyorsunuz ki buna parsel sorgulama da dahil. Belediyelerin harita, kadastro ve imar uygulama verilerinin dijital ortama akrarılması ile birlikte artık parsel sorgulama için belediyelere gitmeye gerek kalmadı. İşte parsel ve pafta sorgulama işlemini internetten yapacaklar için TKGM bağlantısı...

Haber 15-08-2017 04:42

Parsel ve pafta sorgulama işlemleri e-Devlet'te

Parsel ve pafta sorgulama işlemi yapacak vatandaşların artık Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine gitmesi gerekmiyor. Parsel ve pafta sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden kolayca yapılabiliyor.

Haber 06-04-2016 14:49

Diğer Haber Etiketleri

Parsel Sorgulama

Parsel Sorğulama Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Parsel Sorğulama Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.