Yapay Zeka Haberleri

Siyasi isimlerin yapay zekayla hazırlanan görüntüleri gündem oldu! Sosyal medya bu fotoğrafları konuşuyor: Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Bahçeli, Akşener...

Sosyal medya siyasi isimlerin yapay zekayla hazırlanan görüntülerini konuşuyor! Söz konusu görseller bir sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Görüntülerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve daha birçok isim yer aldı. Siyasetin önde gelen isimlerinin yapay zekayla hazırlanan görüntüleri kullanıcılardan da büyük ilgi gördü. Görüntüler kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Haber 13-11-22 15:22

e-Devlet'e yapay zeka desteği geliyor

Kayıtlı kullanıcı sayısının gelecek yıl 70 milyon kişiye çıkması beklenen e-Devlet Kapısı'nda Yapay Zeka Temelli Çevrim İçi Destek Sistemi hayata geçirilecek - e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan bütünleşik hizmet sayısının 2023'te 120'ye, sunulan hizmet sayısının 7 bin 400'e çıkarılması planlanıyor

Haber 27-10-22 14:45

Öğrencilerin 'pes' dedirten yapay zeka kurnazlığı! Tespit edilemiyor

Yapay zeka artık ödev de yapmaya başladı. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Reddit'te paylaşılan bilgilere göre öğrenciler ödevlerini yapay zekaya yaptırıyor. Üstelik intihal tespit programları yapay zekanın yaptığı ödevlerdeki farkı tespit edemiyor.

Haber 17-10-22 10:21

Atatürk'ün yapay zekayla hazırlanan görüntüsü gündeme damgasını vurdu! Sosyal medya bu fotoğrafı konuşuyor

Dünyanın en çok takip edilen sosyal medya platformlarından Reddit'te bir kullanıcı, Atatürk'ün günümüzde yaşasaydı nasıl görünebileceğine ilişkin bir görüntü hazırlayarak paylaştı. Yapay zeka teknolojisi kullanılarak yapılan fotoğraf kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı.

Haber 08-10-22 11:52

Sivas Devlet Tiyatrosu Yapay Zeka adlı oyunu sahneleyecek

Sivas Devlet Tiyatrosu "Yapay Zeka" adlı oyunu sahneleyecek

Yurthaber 03-10-22 18:42

Sivas Devlet Tiyatrosu perdelerini Yapay Zeka adlı oyunla açacak

Sivas Devlet Tiyatrosu perdelerini "Yapay Zeka" adlı oyunla açacak

Yurthaber 26-09-22 11:02

Sosyal medya bu kadını konuşuyor! Yapay zekanın oluşturduğu görüntülerde çıkıyor, gören donup kalıyor

Bir Twitter kullanıcısı, yapay zeka programlarında oluşturduğu bazı görüntülerde karşısına hep "Loab" adını verdiği ve korkunç bir görünüme sahip kadının çıktığını öne sürdü. Rahatsız edici ve ürkütücü bir görünüme sahip olan kadın kısa sürede sosyal medya kullanıcıları arasında gündem oldu.

Haber 14-09-22 18:02

Gates, Musk, Zuckerberg ve Bezos tek bir bedende! İşte yapay zeka yapımı Jeflon Zuckergates

Bill Gates, Elon Musk, Mark Zuckerberg ve Jeff Bezos... Adını saydığımız tüm milyarderlerin en büyük ortak noktası teknoloji. Teknolojiye yön veren araçlardan biri olan yapay zeka ise, Gates, Musk, Zuckerberg ve Bezos'u tek bir bedende birleştirdi. Karşınızda Jeflon Zuckergates!

Haber 07-09-22 11:31

Yeni bir çağın eşiğindeyiz! Yapay zeka şimdi de film çekiyor

Yapay zeka şimdi de sinema dünyasına adım attı. Alman teknoloji girişimcisi Fabian Stelzer, kendi sesi dışında sadece yapay zeka kullanarak 70'ler tarzı bilim kurgu filmi “Salt”ı çekiyor. “Gerçekten yeni bir çağın eşiğindeyiz” diyen Stelzer'a göre bu fotoğrafın, belki de yazının icadı kadar büyük bir gelişme.

Haber 05-09-22 10:49

Yapay zekaya sahip tarım aracıyla yabani otlarla mücadele edilebilecek

TEKNOFEST KARADENİZ'de yer alan tarım teknolojileri alanındaki proje, çiftçilere, tarlaya girmeden yabani otları ilaçlama imkanı sunacak

Yurthaber 03-09-22 16:41

Kokuları ayırt edebilen yapay zeka, polis köpeklerinin işini yapabilecek

Üniversite öğrencilerinin hazırladığı, TEKNOFEST KARADENİZ'e katılan projeler arasında yer alan ve yapay zekanın kokuları algılaması üzerine hazırlanan "Sağlıkta Yapay Zeka" Projesi, sağlıkta olduğu kadar güvenlik alanında da kullanılabilecek - Projede yer alan öğrencilerden Senanur Demirci: - "Kadavra köpekleri kadavra, bomba imha köpekleri bomba, bazı köpekler de uyuşturucu bulmak için yetiştiriliyor. Bu köpekleri kullanmak yerine kokular bir çipe yüklenerek insansız araçlara tanımlanabilecek"

Yurthaber 31-08-22 11:03

Yapay zekâ ile sanat üretmek sanıldığı kadar kolay değil

İstanbul Gelişim Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. İpek Sucu: - "Yazılım ve animasyon gibi tasarımların da dijital sanat olarak kabul edildiği günümüzde dijital ortamda sanat eserlerini üretmenin kolaylık sağladığı düşünülmesinin aksine, teknolojide sanat üretmenin basit bir olgu olmadığı da ortaya çıkmaktadır" - "Dijital sanatta, sanat eserlerini ortaya çıkartmak için bilgisayar program bilgisini yüksek donanımda kullanarak sanat eserini şekillendirmek gerekiyor"

Yurthaber 25-08-22 09:54

87 yaşında ölen kadın kendi cenazesine katılanlarla konuştu! Herkesi şoke etti

Marina Smith MBE, 87 yaşında hayatını kaybetti. Yaşlı kadının ölümünden sonra yas tutan sevdikleri ondan geriye sadece anılarının kaldığını düşündü. Ancak öyle olmadı. Marina Smith, yapay zeka sayesinde kendi cenazesine katılanların karşısına çıkarak sorularını yanıtladı ve aile sırlarını ortaya çıkardı. Ölen kadının dijital versiyonu yas tutanları şok etti. Peki bu proje nasıl hayata geçirildi?

Haber 17-08-22 13:00

Bakan Bozdağ, Türkiye Adalet Akademisi'nde konuştu:

"Şimdi yapay zekayı da kullanma konusunda kararlı adımlar atıyoruz, bu konuda bakanlık olarak ciddi çalışmalar yürüttüğümüzü Türkiye kamuoyuna bildirmek isteriz" - "Eğer herhangi bir hakim ve savcı, sosyal medyada hakimlik yapanlara, savcılık yapanlara, avukatlık yapanlara, ahkam kesenlere boyun eğerse, boyun eğdiği gün adaleti ayağının altına almış olur"

Yurthaber 28-07-22 15:08

Beklenen oldu: Google, yapay zekasının insanlaşmaya başladığını söyleyen mühendisi kovdu

Google, LaMDA isimli yapay zekasının "insanlaşmaya" başladığını söyleyen mühendisi Blake Lemoine'u kovdu. Şirketin yapay zekasının duyarlı hale geldiğini söyleyen Google mühendisi Blake Lemoine, işten çıkarıldığını açıkladı. Lemoine'un iddialarını yalanlayan Google, şirketin gizlilik politikasını ihlal ettiğini söyleyerek Lemoine'u haziran ayında idari izne çıkarmıştı.

Haber 24-07-22 11:26

Bilgisayar Bilimleri mezunları ne iş yapar? Bilgisayar Bilimleri bölümü mezunları nerelerde çalışır, iş imkanları nelerdir?

Günümüzde hemen herkes, tüm iletişimlerini internet üzerinden sağlamakta ve işlerini dijital alanda yapmaktadır. Dolayısıyla meslek seçimlerinin de bu durumlar değerlendirilerek yapılmasında fayda vardır. Gelecek vaat eden meslek alanlarından biri de bilişim sektörüdür. Bilgisayar Bilimleri bölümü ile ilgili eğitim alan kişiler bilgi sistemleri, ağ güvenliği, yazılım geliştirme uzmanlığı gibi farklı uzmanlık alanlarında çalışma imkanı bulurlar. Bilgisayar Bilimleri mezunu ne iş yapar?

Egitim 15-07-22 14:17

Yapay zeka: 10 yıl içinde dijital ikiziniz olabilir mi?

Teknoloji uzmanı Rob Enderle, 2020'li yıllar bitmeden insanın düşünme yetisine sahip dijital ikizlerinin ilk sürümleriyle tanışacağımıza inanıyor.

Haber 04-07-22 16:03

Balıkesir'de yapay zeka yetiştirme protokolü imzalandı

BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu: - "Herkesin kendi alanında, kendisini güçlü hissettiği alanda kendisini geliştirmesi için inşallah tüm imkanları seferber ediyoruz"

Yurthaber 16-06-22 14:09

Bilgisayar gibi çalışabilen akıllı lensler hayatımızı nasıl değiştirebilir?

Teknoloji firmaları yakında akıllı kontak lens teknolojileri ile ilgili insanlı testlere başlamayı hedefliyor.

Haber 14-06-22 12:18

Google'dan duyguları olan yapay zeka robotu açıklaması! LaMDA 7-8 yaşında bir çocuk gibi...

Google’da çalışan kıdemli bir mühendis, şirketin kullandığı yapay zeka (AI) sohbet robotunun 7-8 yaşlarındaki “duygulu” bir çocuk seviyesine ulaştığını açıkladı. Uzun süredir test yapılan LaMDA isimli yapay zeka programının 'insan gibi haklarını savunduğu' ve Google'ın insanlığın iyiliğini en önemli şey olarak öncelemesini istediği de belirtildi.

Haber 13-06-22 22:29

Yapay zeka: 10 yıl içinde dijital ikiziniz olabilir mi?

Teknoloji uzmanı Rob Enderle, 2020'li yıllar bitmeden insanın düşünme yetisine sahip dijital ikizlerinin ilk sürümleriyle tanışacağımıza inanıyor.

Haber 13-06-22 14:10

Korkutan senaryo gerçek mi oluyor? Google'ın yapay zekası için ürküten sözler: İnsanlaşmaya başladı!

Bir Google mühendisi olan Blake Lemoine'un ürkütücü açıklamaları dünyayı şaşkına çevirdi. Lemoine, şirketin LaMDA isimli yapay zekasının duyarlı hale geldiğine inandığını, insan olduğuna inanmaya başladığını iddia etti. Google mühendisine göre yapay zeka bir kişinin gerçek mi ya da bilgisayar tarafından yönetilen bir yazılım mı sorusuna cevap arayan Turing Testini bile geçti. İfadeleri uluslararası basının gündemi haline gelen Google mühendisi yaptığı açıklamalar sonrası idari izne çıkartıldı.

Haber 12-06-22 18:07

Türk araştırmacılar, kanser tedavisinde yeni ilaçların keşfi için kapıları araladı

Karadeniz Teknik Üniversitesi yönetiminde, 11 üniversiteden akademisyenlerin katılımıyla akciğer kanserine yönelik yeni ilaçların yapay zeka ile keşfini amaçlayan projenin ilk bulguları, uluslararası "Nature Machine Intelligence" dergisinde yayımlandı - Prof. Dr. Kemal Turhan: - "Ana hedefimiz, proje kapsamında ve proje sonrası çalışmalarla kanser tedavisinde doğrudan kullanılacak yeni ilaçları keşfetmek"

Yurthaber 10-06-22 11:04

Akıllara durgunluk veren olay! Yapay zeka kendi dilini icat etti: Araştırmacılar kesin nedenini bilmiyor

OpenAI'nin DALL-E2 adlı yapay zeka sistemi meraklılarını ürküttü. Bilgisayar bilimi alanında doktora öğrencisi olan Giannis Daras'a göre yapay zeka kendi dilini icat etti. Yapılan denemelerde hiçbir dilde anlamı olmayan kelimeleri oluşturduğu görüldü. Bu durum birçok kişiyi şaşkına çevirdi. Araştırmacılar ise kesin nedenini bilmiyor.

Haber 08-06-22 17:06

Çok ilginç! Gelecekte sanal çocuklar yetiştireceğiz

Aşırı nüfus artışı bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Ancak aşırı nüfus krizi, “sanal çocukların” evrimi sayesinde 50 yıl içinde çözülebilir. Çünkü yapay zeka uzmanı Catriona Campbell'e göre yakında yapay zekalı sanal çocuklar yetiştirebiliriz.

Haber 03-06-22 10:22

Bakan Yardımcısı Sayan, Kocaeli'de İnovasyon ve Teknoloji Zirvesinde konuştu:

"Yeni ve dijital becerileri öğrenmek, dönüşen mesleklere adapte olabilmek için mutlaka eğitimi en sağlam biçimde almak gerekiyor. 2017'de kurulan BTK Akademi, Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla insan kaynağını yetiştirmek hedefiyle çalışıyor"

Yurthaber 02-06-22 14:38

Dışkı dedektörü herkesi şaşkına çevirdi! Telefonlara indirilebiliyor, yaptıkları ise yok artık dedirtiyor

Yapay zeka, giderek daha da şaşırtıcı bir şekilde kullanım alanı buluyor. Bilim insanlarının geliştirdiği yeni bir yapay zeka destekli uygulama ise herkesi şaşkına çevirmiş durumda. Çünkü bu uygulamanın ilgilendiği şey dışkınız.

Haber 02-06-22 10:46

Sivas'ta akıllı teknolojiler, yapay zeka ve tematik robot yarışmaları başladı

Sivas'ta akıllı teknolojiler, yapay zeka ve tematik robot yarışmaları başladı

Yurthaber 26-05-22 14:00

2. İstanbul Dijital Sanat Festivali, 3 Haziran'da başlayacak

Festivalde, sanatçılar Afra Sönmez, Ali Phi, Bahar Ergül, Balkan Karışman, Deniz Yılmaz, Deniz Töleğen, Nohlab, Orhan Kavrakoğlu, Osman Koç, Shusha, Entangled Others ve Volkan Dinçer'in eserleri yer alacak

Yurthaber 25-05-22 11:48

İzmir'de yapay zeka temalı teknoloji buluşması

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede: - "Yüksek yaşam standartları ve geniş çaplı üretim olanakları ile rekabet üstünlüğüne sahip İzmir'imiz, yerli ve yabancı yatırımcılara ideal bir yatırım ortamı sunmaktadır"

Yurthaber 16-05-22 16:58

Google'dan büyük duyurular geldi! Pixel 6a, Pixel 7, Pixel Watch ve daha fazlası: Bir sürpriz de var

Google, yıllık geliştirici konferansı Google I/O 2022'nin açılış konuşmasını dün akşam gerçekleştirdi. Teknoloji devi büyük duyurular yaptı. Google arama motorundaki gelişmeler, yapay zeka, Android 13 ve Pixel 6a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, Pixel Watch ve Pixel Tablet bu duyurular arasındaydı. Konuşmanın sonunda ise Google'ın bir sürprizi vardı. İşte Google'ın I/O 2022'deki en büyük duyuruları...

Haber 12-05-22 12:12

Daha neler göreceğiz! Yapay zekalı mikrodalga fırın insan öldürmeye çalıştı

Lucas Rizzotto isimli bir adam, çocukluktaki hayali arkadaşı mikrodalga fırını yapay zeka kullanıp gerçeğe dönüştürmek istedi. Ancak işler son derece korkunç bir hal aldı. Yapay zeka, Lucas Rizzotto'yu 20 yıl kendisini unuttuğu için öldürmeye teşebbüs etti.

Haber 22-04-22 14:36

Bakan Varank, Yapay Zeka ve Coğrafi İşaretli Ürünler İş Birliği Töreni'nde konuştu: (2)

"Türkiye'de 1500'den fazla yüksek hızlı şarj istasyonunun kurulacağı 300 milyon lira bütçeli bir destek programını Sayın Cumhurbaşkanımız ilan etti. Destek programının başvurularını yarın açıyoruz" - "Yakın zamanda yapay zekada teknoloji geliştirilmesinde hızlandırıcı ve tetikleyici olması amacıyla yeni bir destek mekanizması tasarladık, uygulamaya aldık"

Yurthaber 15-04-22 13:51

Hava kirliliğinin tespitine yapay zeka dokunuşu: Sanayinin ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde uygulanacak

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), araçlara yerleştirecekleri özelleştirilmiş yeni nesil basit sensörlerle, hava kirliliğine ilişkin anlık veriler toplayarak kirliliği yapay zekayla tespit edecek. İTÜ Yapay Zeka ve Veri Bilimi Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Berk Canberk "Projeyi İstanbul'da özellikle sanayinin yoğun olarak çalıştığı ve gün içerisinde trafiğin yoğun olarak devam ettiği bölgelerde uygulamayı planlıyoruz." dedi.

Haber 07-04-22 09:57

Hava kirliliğini yapay zeka ile hesaplayacaklar

İTÜ Yapay Zeka ve Veri Bilimi Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Berk Canberk ve ekibi araçlarına, özelleştirilmiş yeni nesil basit sensörler takarak hava kalitesini ölçecek - Prof. Dr. Canberk: - "Hareketli cihazların üstüne yerleştireceğimiz mikro kontrol temelli basit sensörler sayesinde hava kalitesi ile ilgili bütün verileri toplayacağız" - "Türkiye'de projeyi 1 senede uygulamaya geçireceğiz. Projemizle biz hava kalitesini yapay zeka yöntemleriyle tespit edeceğiz"

Yurthaber 06-04-22 11:08

Buna herkes çok şaşırdı! Yapay zeka, briçte zafere ulaştı: Sekiz dünya şampiyonunu alt etti

Yapay zeka, bir kart oyunu olan briçte şaşırtıcı bir şekilde sekiz dünya şampiyonunu yendi. Böylece yapay zeka, şimdiye kadar insan üstünlüğünde olan briçte büyük bir zafere ulaşmış oldu. Zafer, yapay zeka için yeni bir kilometre taşını temsil ediyor.

Haber 01-04-22 12:41

Geçen yıl e-Devlet kapısı 3 milyar kez ziyaret edildi

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç: - "Gelecek kısaca söylemek gerekirse dijital teknolojilerde ve bu teknolojilerin getireceği dönüşümde"

Yurthaber 24-03-22 19:36

Kemik yaşını yapay zeka ile tespit edecek sistem geliştirildi

Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Kaya'nın, iki akademisyenin desteğiyle geliştirdiği, sol el bilek grafisinden kemik yaşı tespitine ilişkin sistemle ilgili makalesi uluslararası dergide yayınlandı - Doç. Dr. Yılmaz Kaya: - "Bu, özellikle radyologlar için destekleyici bir program, Türkiye'deki bütün hastanelere yaymak istiyoruz"

Yurthaber 03-03-22 11:23

Yapay zekanın, işlerin işleyişini nasıl etkileyeceği dikkate alınmalı önerisi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Canan Tiftik: - "Gelecek olan yeni sistemler, yönetim ekollerini değiştiremez ancak katkı sağlar. Yapay zekanın gelmesiyle çalışan bağlılığı azalır veya artar şeklinde bir tanımlama yapılması yanlış"

Yurthaber 02-03-22 10:40

Türkiye, yapay zekayla ilgili meslek standardı belirleyen ilk ülke oldu

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından "Yapay zeka sistem analisti", "Blok zinciri analisti", "Bulut bilişim analisti" ve "Gömülü sistem geliştiricisi" mesleklerinin standartları hazırlandı 
- Türkiye'de yapay zeka ve dijital dönüşüm alanında standardı belirlenen meslek sayısı 30'a yükseldi

Yurthaber 23-02-22 11:01

Kilo kontrolü için yerli yapay zekâ desteği!

Yapılan araştırmalar, kötü bakterilerle dolu mikrobiyomun bir öğünde alınan kaloriye koca bir kase mısırla eş değer 250 kalori daha eklediğini, yılda yaklaşık 8 ekstra kilo aldırdığını gösteriyor. Yapay zeka algoritmasıyla geliştirilen kilo kontrol prebiyotikleri, mikrobiyomu dost bakterilerle tanıştırarak kiloları kontrol altına alıyor.

Haber 22-02-22 10:17

Vodafone’un dijital asistanı TOBi’den kullanıcılarına fatura danışmanlığı

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin: - "Süper Uyumlu+ Tarife’de yapay zeka tabanlı kişisel dijital asistan TOBi ile müşterilerimizin kullanımlarını takip edip onları ihtiyaçları doğrultusunda yönlendirerek aşım yapmalarının ya da kullanmadıkları içerikler için para ödemelerinin önüne geçiyoruz"

Yurthaber 25-01-22 10:12

Rembrandt’ın Gece Devriyesi'ne yapay zeka dokunuşu! Bir sanat eserinin en ayrıntılı fotoğrafı çekildi

Amsterdam’da bulunan Rijksmuseum, bir sanat eserinin en büyük ve en ayrıntılı fotoğrafı" diyerek Rembrandt'ın başyapıtı Gece Devriyesi'nin 717 gigapiksellik fotoğrafını yayınladı. Fotoğraf, dünyanın dört bir yanından yüksek çözünürlüklü olarak görüntülenebiliyor.

Haber 12-01-22 11:22

Direksiyon başında uyuklamayı önleyen sistem geliştirdiler

Bursa'daki Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde hazırlanan, kodlama ve yapay zeka ile çalışan sistem, sürücüyü görecek şekilde monte edilen gece görüşlü kameraya uygulanan yazılımla yüzü algılıyor, gözlerin kapanması, başın öne fazlaca eğilmesi gibi durumlarda ses ve titreşimle uyarı veriyor - Takip cihazı prototipini geliştirme çalışmasına devam eden proje ekibi, sonraki aşamada bunu araç üzerinde deneyecek

Yurthaber 10-01-22 11:54

Yargıtay'da yapay zeka dönemi! 2023'te devreye girecek

Yargıtay'da yapay zeka sistemi 2023'te devreye girecek. Yapay zeka sisteminin, emsal nitelikteki kararlara daha kolay erişilebilmesi ve içtihat tutarlılığını sağlama amacıyla geliştirildiği belirtiliyor. İşte Yargıtay'daki yapay zeka sisteminin detayları...

Haber 07-01-22 14:24

Amazon'un sesli asistanı Alexa, bir çocuktan bozuk parayı prize takmasını istedi

Alexa, 10 yaşındaki bir kız çocuğundan yarı takılı bir fişin uçlarına bozuk para ile dokunmasını isteyerek, ona meydan okudu. Amazon hatayı giderdiğini açıkladı.

Haber 29-12-21 05:44

Yapay zeka konuştu, onlar dinledi

Oxford Üniversitesi Said İşletme Okulu‘nda düzenlenen bir açık oturumda yapay zekaya söz hakkı verildi. Oturum neticesinde yapay zeka bazılarını korkutan ifadelere yer verdi.

Haber 15-12-21 14:27

Bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi! Neredeyse her şeyi görebilen kamera ürettiler

ABD'deki Northwestern Üniversitesi'nden bir ekip, neredeyse her şeyi görüntüleyebilen bir prototip kamera teknolojisi geliştirdi. Yeni holografik kamera insan kafatasının içini dahi görüntüleyebilir.

Haber 23-11-21 17:43

Uzmanlar yolunu işaret etmişti! İlaç keşfinde yeni gelişme

Google'ın çatı şirketi Alphabet, yaptığı açıklama ile Isomorphic Laboratories adlı yeni şirketinin ilaç keşfi için yapay zeka yöntemleri kullanacağını duyurdu. Isomorphic Laboratories, başka bir Alphabet kuruluşu olan ve yapay zeka alanında çalışan DeepMind'ın çalışmalarını temel alacak. Isomorphic Laboratories, DeepMind ile dirsek temasında bulunacak.

Haber 05-11-21 17:30