HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İmamoğlu en büyük rakibi Murat Kurum'a peş peşe iki kez teşekkür etti: Tekrar baktık, vallahi onun dediği doğruymuş

İBB adayı Murat Kurum, en büyük rakibi Ekrem İmamoğlu'na yönelik eleştirilerde bulunurken kullandığı sözlerle dikkat çekmişti. İmamoğlu bugün Murat Kurum'a iki kez teşekkür etti. Kurum'un "Verdiğiniz sözlerin ancak yüzde 87'sini gerçekleştirdiğiniz" sözlerini anımsatan İmamoğlu, "Bizimki 3-4 puan az çıkmıştı. Arkadaşlarımı çalıştırdım 3-4 gün. Vallahi onun dediği doğru çıktı, meğer yüzde 87 başarmışız" dedi.

Geçtiğimiz hafta Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) 12. Bölge 7. Dönem 1. Teşkilat Eğitim Programı'nda konuşma gerçekleştiren Kurum, İmamoğlu'na hitaben "Verdiğiniz sözlerin ancak yüzde 87'sini gerçekleştirdiniz" demesiyle dikkat çekmişti.

KURUM: DEPREM SONRASI İSTANBUL 11 İLE KOŞTU

Kurum daha sonra ise katıldığı bir canlı yayında “11 ilde deprem oldu. İstanbul 11 ile koştu. İstanbul Türkiye’ye yeter” diye konuştu.

3

İMAMOĞLU'NUN YANITI SALONDAKİLERİ GÜLDÜRDÜ

İmamoğlu Murat Kurum'un bu sözlerine değinmeden geçmedi. Bugün İstanbul Planlama Ajansı'nda (İPA) gerçekleştirilen Adil İstanbul Proje tanıtım toplantısında konuşan İmamoğlu "Sevgili rakibim, müstakbel aday arkadaşımız geçenlerde 'Yüzde 87 projeleri başardı' dedi, sonra bir kağıt notuyla düzeltmeye çalıştı, onu bile başaramadı. Ama öyle deyince arkadaşlarıma dönüp dedim ki 'Arkadaşlar siz mi yanlış hesapladınız?' Çünkü bizimki 3-4 puan az çıkmıştı" deyince salondan gülüşmeler ve alkışlar yükseldi.

1

"VALLAHİ RAKİBİMİN DEDİĞİ DOĞRU ÇIKTI"

İmamoğlu sözlerine "Arkadaşlarımı çalıştırdım 3-4 gün. Vallahi onun dediği doğru çıktı, meğer yüzde 87 başarmışız. Dolayısıyla Allah razı olsun, bize yardımcı oldular, projeleri yüzde 87 ile başardığımız bir kez daha bize hesaplatarak ispat ettirdiler. Buradan değerli sevgili adaya teşekkür ederim" diyerek devam etti.

2

BİR TEŞEKKÜR DAHA ETTİ

Kurum'a bir kez daha teşekkür eden İmamoğlu, "Bir teşekkürü de deprem anında İstanbul'un 11 şehre birden nasıl koştuğunu anlattığı için ederim. Bizlerin projelerini anlatmaya devam etsin. Yeni projelerimizi de ballandıra ballandıra anlatabilirler, sahiplenebilirler çünkü hepsi doğru projeler. Öyle 650 bin konut gibi uydurma projeler değil. Vaatlerimizi kopyalama konusunda serbestsiniz ama içimizdeki eşitlik, adalet, samimiyet, çalışkanlık ve sadece milletine hesap verebilirlik duygusunu asla kopyalayamazsınız" diye konuştu.

30 BİN KIZ ÇOCUĞUNUN ANNESİNE EĞİTİME BAŞLANGIÇ DESTEĞİ

İmamoğlu programdaki konuşmasında 31 Mart'taki yerel seçimlerin ardından hayata geçirmeyi planladıkları projelerini 10 başlık altında sundu. AA'nın aktardığına göre; özellikle kız çocuklarının eğitimi için "Kızlar Okusun Diye" projesini hayata geçireceklerini kaydeden İmamoğlu, dezavantajlı bölgelerde yaşayan ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelerin, birinci sınıfa başlayan 30 bin kız çocuğu annesine, eğitime başlangıç desteği olarak 3'er bin lira vereceklerini söyledi.

300 BİN ÖĞRENCİYE 35 MİLYON LİTRE HALK SÜT

Devam edecekleri "Sen Oku Diye" projesi doğrultusunda da 100 bin engelli, şehit çocuğu veya ebeveyn kaybı yaşamış, yoksulluk durumu bulunan ilkokul, ortaokul, lise ve iyileştirme merkezlerinde eğitim gören öğrenciye 3'er bin lira destek vereceklerini aktaran İmamoğlu, 2024-2025 yıllarında ilk ve ortaokula giden çocuklara 2 milyon "Okul Beslenme Destek" paketi dağıtacakları duyurusunu yaptı.

İmamoğlu, sürdürecekleri "Halk Süt" projesi kapsamında 300 bin çocuğa bu dönem 35 milyon litre süt vereceklerini dile getirdi.

AA-20240221-33769757-33769750-IBB_BASKANI_EKREM_IMAMOGLU_OGRENCI_KADIN_VE_GELIR_DUZEYI_DUSUK_KENTLILERE_YONELIK_PROJELERINI_ANLATTI

Kadınların ve çocukların sosyalleşmesine katkıda bulunmak amacıyla "Yuvamız İstanbullarda Kısa Mola Merkezleri"ni hayata geçireceklerini, 100 yeni merkez açarak toplamda 200 merkezde ebeveynlere ve çocuklarımıza hizmet vereceklerini anlatan İmamoğlu, 10 yeni İBB Kadın merkezi açacakları, bu merkezlerde hamile kadınlara doğuma hazırlık eğitimleri ve gebelik danışmanlığı hizmeti sunacakları bilgisini paylaştı.

Ayrıca 40 yaş ve üzeri kadınlar için yılda bir kez ücretsiz mamografi çekimi, 18 yaş ve üzeri kadınlar için ise yılda bir kez ücretsiz ultrason çekimi hizmeti vereceklerini belirten İmamoğlu, "İstanbul Bebek Projesi" kapsamında yoksulluk sınırı altında yaşayan 0-2 yaş bebek sahibi 10 bin kişiye ayda bir paket bebek bezi ve bir kutu bebek maması desteği sağlayacaklarını dile getirdi.

KENT LOKANTASI SAYISI ARTACAK

"Hamile Beslenme Paketi" kapsamında bu yıl 100 bin anne adayına gıda destek paketi dağıtacaklarını, tek maaşla geçinen emeklilere hane başına yıllık 10'ar bin lira pazar desteği sunacaklarını ve Halk Ekmek büfelerinden günde bir ücretsiz ekmek alma hakkı getireceklerini de kaydeden İmamoğlu, Kent Lokantası sayısını 5 yıl içerisinde 39'a çıkaracaklarını, burada kadınlar ile gelir düzeyi düşük ve yaş almış kişileri istihdam edeceklerini anlattı.

İmamoğlu, yeni evlenecek 100 bin çifte 5 yıl içinde, tek seferlik 30'ar bin lira destek sağlayacaklarını, tek asgari ücret ile geçinen hanelere ulaşım nakdi desteği ve hanedeki bir kişiye yıl boyunca toplam 10 bin lira ulaşım desteği vereceklerini de vurgulayarak, tek asgari ücretle geçinen hanelere yıllık 10'ar bin lira pazar desteği, şehit ve gazi yakınlarına da 5'er bin lira nakit desteğinde bulunacaklarını aktardı.

Yeni eğitim-öğretim yılında 100 bin üniversiteliye yılda bir kez olmak üzere kişi başına 15'er bin lira, bu burstan yararlanamayan 100 bin öğrenciye ise ücretsiz ulaşım desteği vereceklerine dikkati çeken İmamoğlu, ihtiyaç sahibi lise ve üniversite öğrencilerine yılda iki defa kıyafet kuponu desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Ayda 10 bin öğrenciye hizmet verecek sınav hazırlık merkezi ve 10 bölgede sosyal yaşam merkezi kuracaklarını anlatan İmamoğlu, 4 yeni huzur ve bakımevi açacaklarını, engelli çocuklar için özelleştirilen ağız-diş sağlığı merkezlerinde tedavi hizmetine başlayacaklarını, engelli çocuk sahibi 50 bin kadına 5'er bin lira tutarında destek sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

Yerel Seçim 2024


En Çok Aranan Haberler