HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İsmail Cem’in yeğeni uyuşturucudan gözaltında

Eski Dışişleri Bakanı İsmail Cem’in yeğeni İ.A.E. ile şarkıcı Emrah’ın yeğeni U.İ. uyuşturucu şebekesine yönelik operasyonda gözaltına alındı.

İSTANBUL (İHA) - Her iki şüpheli uyuşturucu madde ticaretine aracılık yapmakla suçlanıyor.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, iç piyasaya uyuşturucu madde temin eden torbacılara yönelik çalışma başlattı. Yaklaşık 2,5 ay süren tespitlerin ardından harekete geçen ekipler, Fatih, Bahçelievler, Güngören, Şişli ve Büyükçekmece’de eş zamanlı operasyon başlattı. Şüphelilerin üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda 12 kilo 500 gram Bonzai, 1 CZ marka ruhsatsız tabanca, 1 Smith Vesson marka tabanca, 26 adet 9x19 mm çaplı, 5 adet 38 kalibre ve 10 adet av fişeği ile bir adet hassas terazi ile 3 ectacy marka hap ele geçirildi. Bunun üzerine aralarında şebeke lideri H.K.’nın da bulunduğu N.K., O.S., O.Ö., U.İ., İ.A.E., C.S. ile A.B. gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler arasında eski Dışişleri Bakanı İsmail Cem’in yeğeni İ.A.E. ile şarkıcı Küçük Emrah’ın yeğeni U.İ.’de yer alıyor. Her iki ünlü ismin yeğenlerinin piyasaya uyuşturucu madde temin eden torbacılarla irtibatlı oldukları ve suça aracılık yaptıkları ileri sürülüyor.

Şüpheliler, emniyet müdürlüğündeki sorgularının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen 6 kişi tutuklanırken, İ.A.E. ile U.İ. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler