HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İstanbul'da şiddetli rüzgar nedeniyle hava trafiği olumsuz etkilendi! Sabiha Gökçen Havalimanı’nda tüm seferler iptal

İstanbul'da akşam saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgar ve kar yağışı Sabiha Gökçen Havalimanı'nda trafiği olumsuz etkiledi. İniş yapamayan uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle akşam saatlerinde alınan kararla, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda tüm kalkış seferleri iptal edildi.

İstanbul'da şiddetli rüzgar nedeniyle hava trafiği olumsuz etkilendi! Sabiha Gökçen Havalimanı’nda tüm seferler iptal

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıların ardından saat 17.00 itibariyle etkisini gösteren şiddetli rüzgar ve kar yağışı hava trafiğinde aksamalara neden oldu. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapamayan ve pas geçen uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı. Bir süre havada tur atan bazı uçaklar ise yakıt kritiğine girdi. Yakıt kritiğine giren 10 uçak İstanbul Havalimanı'na yönlendirildi. 

qq

TÜM UÇUŞLAR İPTAL

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda akşam saatlerinde ise tüm kalkış seferleri iptal edildi. Konuyla ilgili olarak, Sabiha Gökçen Havalimanı Meydan İşletmesi Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş.'den (HEAŞ) yapılan açıklamada, “Yurt genelinde ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda beklenen olumsuz meteorolojik koşullar nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı çıkışlı olan uçuşlar iptal edilecek olup, 6 Şubat 2023 tarihindeki uçuşlarda yüzde 50 oranında uçuş azaltması yapılacaktır. Tüm yolcuların uçuşları ile ilgili son durumu, ilgili havayolunun internet siteleri ve çağrı merkezlerinden takip etmesi tavsiye edilmektedir” denildi. (İHA-DHA)

Youtube


En Çok Aranan Haberler