Kadınların büyük korkusu kızlık zarı hakkında efsaneler ve gerçekler

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Deniz Ulaş, kadınların büyük korkusu kızlık zarı hakkında efsaneler ve gerçekler konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Doç. Dr. Deniz Ulaş, “Mitolojik olarak evlilik ve düğün tanrısı anlamına gelen himen, o zamanlardan günümüze kadınlarda namusun bir göstergesi olarak kabul edilmektedir. Aile içinde bile konuşulması ayıp kabul edildiği için kızlık zarı ile ilgili doğru bilgilere ulaşmak özellikle bizim gibi muhafazakâr toplumlarda maalesef zor olmaktadır” diye konuştu.

İLK GECE HİKAYELERİ YÜZÜNDEN CİNSEL BİRLEŞİM YAŞAYAMIYORLAR

Çevreden duyulan yanlış bilgilerle, abartılan korkunç ilk gece hikâyeleri ile genç kızlar ilk gece tecrübesi yaşadığını hatta ülkemizde her 10 kadından birinin bilinçaltına yerleşen korkular nedeniyle cinsel ilişkiye giremediğini belirten Doç. Dr. Deniz Ulaş, sadece doğru bilgilendirme ile ilk gece korkusunun yenilebileceğini vurguladı.

Doç. Dr. Deniz Ulaş; açıklamasında efsane ve gerçekleri şöyle aktardı...


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
ilk gecemi kaldı yeni nesil kızlar ohoo lisede bitiyor o korku
Bayanı önce konuşarak rahatlatmak gerekir bu konuda bir çok erkek bilgisiz malesef
Amma büyütüyonuz az avruoaya bakin.. Hiç mi kulak deldirmedin. Aşı olmadın? 2 saniye ya sürer ya sürmez acısı. Eğer birlikte olduğun kişi yaratik degilse.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler