HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kahramanmaraş'ta depremden 17 saat sonra mucize kurtuluş! 5 yaşındaki Kumsal enkazdan sağ olarak çıkartıldı

Türkiye'yi yasa boğan depremlerin ardından kurtarma ekiplerinin zamana karşı yarışı sürüyor. Kahramanmaraş'ta enkazlarda saatlerdir çalışma yapan ekipler, bir çocuğun sesini duydu. Çalışmalarını enkazın o bölgesinde yoğunlaştıran ekipler, 5 yaşındaki kız çocuğuyla konuşmaya başladı. Ekipler Kumsal'ı 17 saat sonra enkazdan sağ olarak kurtarmayı başardı.

Kahramanmaraş'ta depremden 17 saat sonra mucize kurtuluş! 5 yaşındaki Kumsal enkazdan sağ olarak çıkartıldı

Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Bölgede büyük bir yıkıma neden olan depremlerde ekipler canla başla enkazlarda çalışma yapıyor. Kahramanmaraş'ta ise gece saatlerinde herkesi duygulandıran bir haber geldi.

kumsal

"SUSADIM, ÇOK YORULDUM"

Şehir merkezinde bir apartmanın enkazında çalışma yapan ekipler, küçük bir kız çocuğunun sesini duydu. A Haber'deki habere göre, çalışmalarını sesin geldiği bölgede yoğunlaştıran ekipler, 5 yaşındaki Kumsal'a ulaştı.

kumsal4

Kumsal'ın ilk sözleri ise "Susadım, çok yoruldum, çıkarın beni buradan" oldu. Sağlık ve kurtarma ekipleri Kumsal'la konuşarak sakinleştirmeye çalıştı.

kumsal3

17 SAAT SONRA KURTARILDI

Uzun süren çalışmaların ardından ise Kumsal, enkazın altından 17 saat sonra sağ olarak çıkartıldı. Kumsal ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

12 YAŞINDAKİ ÇOCUK 21 SAAT SONRA KURTARILDI

Diğer yandan Adıyaman'da da yıkılan bir binanın enkazından 1 çocuk yaralı olarak çıkarıldı. Atatürk Bulvarı'nda 9 katlı binanın çökmesi sonucu enkaz altında kalanların kurtarılması amacıyla AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık, polis ve jandarma ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

AA-20230206-30198404-30198403-ADIYAMANDA_YIKILAN_BINANIN_ENKAZINDAN_YAKLASIK_21_SAAT_SONRA_1_COCUK_KURTARILDI

Ortam dinlemesinin ardından enkazın altından yaklaşık 21 saat sonra yaralı olarak çıkarılan ve 12 yaşındaki Sefa Yaprak olduğu öğrenilen çocuk, bölgedeki sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

AA-20230206-30198404-30198402-ADIYAMANDA_YIKILAN_BINANIN_ENKAZINDAN_YAKLASIK_21_SAAT_SONRA_1_COCUK_KURTARILDI
Bu arada, yıkılan binanın çevresinde vatandaşlar da enkaz altında kalan yakınlarından haber bekliyor.

Youtube


En Çok Aranan Haberler