HABER

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul’un altı köprüsünden ilkinin temel atma töreninde kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Yabancılara 'Türkiye’den paranızı söke söke alırsınız' demişsin. Bize sökmez Erdoğan" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul Sazlıdere Köprüsü Temel Atma Töreni'nde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "iktidar olduklarında projedeki şirketlere para ödemeyecekleri" sözlerini hatırlatarak tepki göstermişti.

ERDOĞAN: SÖKE SÖKE SİZDEN BU PARALARI ULUSLARARASI TAHKİM YOLUYLA ALIRLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı:

"Yatırımcıları tehdit ediyorlar. Şu hale bak ya. 'Biz geliyoruz.' E? Geldiğimizde bilesiniz ki size ödeme yapmayacağız. Sizin elinizden bu yatırımları alacağız.' Bankaları tehdit ediyorlar. Hatta hızlarını alamayıp projeye ilgi duyan ülkeleri de tehdit ediyorlar. Ya bu ne terbiyedir ya? Bu ne terbiyesizliktir ya? Devletlerde devamlılık esastır. Bunlar devlet terbiyesi de görmediler. Siz nasıl devlet yönetimine talipsiniz ya? Söke söke sizden bu paraları uluslararası tahkim yoluyla da alırlar. Bunları da öğren. Bunları bilmeden bir yere varamazsınız. Bunlar tam manasıyla çaylak. Devlet yönetimi nedir haberleri yok. Ödeme yapmazmış. Bankalara ödeme yapmazmış. Uluslararası bankalara ödemelerini yapmazmış."

KILIÇDAROĞLU'NDAN YANIT: BİZE SÖKMEZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan sonunda neden seçimden kaçtığını söylemişsin, iktidarı kaybedeceğini biliyorsun. Yabancılara da “Türkiye’den paranızı söke söke alırsınız” demişsin. Bize sökmez Erdoğan. Ben haram yemedim, gemilerim yok, suç örgütleri beni tanımaz, rehin alamaz. Ben benim, sen de sen…"


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
sen sensin,reis de dunya
CHP zihniyetini nerede görsem tanırım. Her hayırlı şeye KARŞI OLMALARINDAN TANIRIM. Nelere karşı çıkmadılarki ; KEBAN BARAJINA, 1.2.3.BOĞAZ KÖPRÜLERİNE, MARMARAYA, AVRASYA TÜNELİNE, SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINA, 3.HAVA LİMANINA, KANAL İSTANBUL'A, VATAN CADDESİNE, UÇAK FABRİKASINA, YERLİ OTOMOBİLE, İHA ve SİHALARA, VECİHİ HÜRKUŞUN ÇALIŞMALARINA NURİ DEMİRAĞIN UÇAK FABRİKASINA.Daha neler-neler, açın da okuyun..BU ZİHNİYETİN ÜLKEYE YAPTIĞI NE VAR?Ama haklarını yememek lazım;ÇOK KATLI KEDİEVİ,SIÇAN ADAM ve EŞEK HEYKELLERİ,3 yıllık çalışmanın muhteşem sonucu: küllük heykeli ve nice heykeller.
chp o gün geldiğinde sözünü tut kimseye para ödeme. unutmayız bekliyoruz.
kapitülasyon buna denir milletin menfaatı degil yabancinin yqtirimcinin menfaatı onemli
Geri Dön