HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kindar keçi sahibini katletti!

Çanakkale'de besicilik yapan 69 yaşındaki Neşat Aktepe, biberonla besleyip büyüttüğü 1 yaşındaki erkek keçisinin saldırısı sonucu yaşamını yitirdi.

Kindar keçi sahibini katletti!
Aktepe'nin sabah kendisine tos vurduğu için dövdüğü tekenin, kinlendiği için saldırmış olabileceği ileri sürüldü.
Çanakkale'ye bağlı Özbek Köyü'nde yaşayan Neşat Aktepe, dün saat 19.00 sıralarında Özbekaltı Mevkisi'nde otlattığı keçilerini ağılına götürmek üzere yola çıktı. Bu sırada sürünün içindeki çiftleşme döneminde olan 1 yaşındaki 80 kiloluk teke, Neşat Aktepe'ye saldırdı. Daha önce geçirdiği bir trafik kazası nedeniyle sol bacağında platin takılı olan Aktepe, tekenin boynuz darbesiyle yere düştü. Boynuzları çok kısa olan öfkeli teke, yerdeki sahibinin üzerine çıkıp, yüzüne peşpeşe tosladı. Bununla da yetinmeyen teke, sahibine çifte atıp el ve ayak parmaklarını ısırdı.
**HASTANEDE ÖLDÜ**
Neşat Aktepe'yi oğlu Engin Aktepe (45) ve köylüler, öfkeli tekeden kurtardı. Teke ağıla kapatılırken, kanlar içinde kalan Neşat Aktepe, oğlu Hüsnü Aktepe'nin (36) çağırdığı ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada iki kez kalbi duran Aktepe, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı.
Hastane morgunda yapılan otopside Aktepe'nin tekenin saldırısı sonucu sol göğüs kafesindeki tüm kaburgalarının kırıldığı, elmacık ve çene kemiklerinde kırıklar olduğu, el ve ayak parmaklarında ise ısırma izleri bulunduğu belirlendi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.
**SABAH TOS VURUNCA DÖVMÜŞ**
Görgü tanığı köylülerden Nazife Dilbaz (55) hala olayın şokunu yaşadığını belirterek, “Teke kinle saldırıyordu. Başıyla toslarken, ayaklarıyla da çifteliyordu” dedi.
Köylülerden Selami Canlı ise ilk kez böyle bir olaya tanık olduklarını belirterek, “Neşat, olay sabahı tekesinin kendisini tosladığını söyledi. Bunun üzerine, ‘tekeyi sürüye katma, sıkıntı yaratır’ diye uyardım. Bunun üzerine, ‘Biraz dövdüm. Bir daha saldırmaz’ dedi. Sonrasında acı haberi aldık” diye konuştu.
**OĞLAKKEN ALIP BİBERONLA BESLEMİŞLER**
Eşini kaybetmenin acısını yaşayan Cemile Aktepe (62) ise, “Olayı duyup, eşimin yanına gittiğimde, eli yüzü kan içindeydi. Durumu çok kötü görünüyordu. Daha oğlakken komşumuzun sürüsünden satın aldığımız teke, katili oldu. Oysa eşim ve ben onu biberonla besleyip büyütmüştük” diyerek, gözyaşı döktü.
Aktepe'nin otopsinin ardından yakınları tarafından alınan cenazesi bugün öğle vakti köy camisinde kılınan namazın ardından Özbek Köyü Mezarlığı'nda toprağa verildi.
DHA


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler