HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Konya'da katliam! Altısını da av tüfeğiyle katletmişler

Konya'nın Emirgazi ilçesinde, av tüfeğiyle vurularak öldürülmüş altı Yılkı atı bulundu.

Konya'da katliam! Altısını da av tüfeğiyle katletmişler

Alınan bilgiye göre, İkizli Mahallesi Adalı Yaylası Otluk Mevkisi'nde doğal ortamda yaşayan çok sayıda Yılkı atının av tüfeğiyle vurulduğu ihbarını alan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, harekete geçti.

Verilen adrese giden ekipler, av tüfeğiyle vurularak telef edilmiş 5 yılkı atı buldu. Yaralı olduğu tespit edilen bir at ise kaldırıldığı Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesinde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

SÜ Veterinerlik Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Arıcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karın bölgesinde saçma izleri tespit ettikleri atı kurtaramadıklarını bildirdi.

"Katliam gibi olay"

İkizli Mahallesi Muhtarı Ömer Atan ise atların kim tarafından vurulduğunu bilmediklerini dile getirdi. "Katliam gibi olay, çok üzücü bir durum. Yetkililerden, suçluların bir an önce bulunmasını istiyoruz" diyen Atan, "Mart, nisan ve eylül, ekim aylarında tarla, bahçe, ekin işlerinde kullanıldıktan sonra dağlara bırakılan, yılkı dediğimiz atlar bunlar. Böyle bir olayı kim nasıl yapar, aklım almıyor" diye konuştu.

Olayı gerçekleştiren şüpheli ya da şüphelilerin bulunması için çalışma başlatıldı.

DHA-A.A.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler