HABER

Meyve suyu tesisi ürün toplama merkezinde mide bulandıran görüntüler

Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesindeki meyve suyu tesisi ürün alım merkezinde ortaya çıkan mide bulandırıcı görüntüler sonrası Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Görüntülerde işçilerin toplanan vişnelerin üzerinde ayakkabıları ile gezdikleri ve bunu da gülümseyerek yapmaları ‘pes’ dedirtti. Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri işletmeye ve şahıslara 21 bin TL para cezası keserken, olaya karıştıkları iddia edilen 4 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Olay, Yeşilçiftlik beldesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, görüntüler beldede Aşağı Mahalle Muhtarı Ramazan Gökmen’in meyve suyu fabrikaları için oluşturduğu ürün toplama merkezinde çekildi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI

Deniz ve Mehmet isimli işçilerin çektiği ve sosyal medyada paylaştığı görüntülerde meyve suyu yapımı için alımı yapılan vişnelerin üstünde ayakkabıları ile gezen işçiler bu işi bir de gülümseyerek yapıyor. Mide bulandırıcı görüntülerde toplanan meyvelerin ise Türkiye’nin ünlü meyve suyu fabrikalarına gönderildikleri öne sürüldü.

EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Görüntüleri çeken kişilerin meyvelerin üstünde ayakkabılar ile gezmelerine rağmen ellerine eldiven takmaları ise dikkatlerden kaçmadı.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri olaya karışan işletme sahibi Gökmen ve 3 kişiyi gözaltına alırken, ayrıca işletme ile birlikte şahıslara toplamda 21 bin TL para cezası kesildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

89e06811-4765-467b-893f-94ee9b84733b

Öte yandan, olayın ardından faaliyetlerine devam eden tesiste ürünlerin görüntülerin aksine hijyenik olarak toplandığı gözlendi.

"KURTLU OLANLAR GELDİĞİNDE İMHA EDİYORUZ"

Olayın yaşandığı tesiste çalışan adının açıklanmasını istemeyen bir işçi, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, videoda görülenlerin imha edilecek meyveler olduğunu ileri sürerek, şöyle dedi:

"Bahçelerde oluşan yoğun yağıştan dolayı bozulan, çatlayan, kurtlanan kirazların ağaçlara ve bahçelere zarar vermesi dolayısıyla toplanarak imha edilmektedir. Normal kullanılacak kirazlarımız normal kasalarına alınmaktadır. Biz meyve suyu üreticiliği yapmıyoruz, hal dükkanıyız. Kurtlu olanlar geldiğinde imha ediyoruz. İmha edilecek kirazlar videoya yansımıştır. Meyve suyu olacak kirazlar değildir." (İHA/DHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 70 yorum
ALLAHTAN BÖYLE SAFLAR VARDA ÇEKİYOR GÖRMEDİKLERİMİZ NELER ACABA
Allah rızası için firma ismi de verin..
Valla ne şekilde üretiyorlar bi bilseniz bi daha hayatta bir şey almazsınız. En güzeli bu zamanda imkanın olacak köye yerleşecen herşeyi kendin yapacaksın. Bahçen filan olacak sessizlik doğal yaşam herkes hasret kalacak. Şehirde doğmuş büyümüşleri saymıyorum onlar sevmez napıcam ben köyde abii yaaa derler.
@tophet3 valla kardeş aşırı tanınmış markalar olduğunu sanmıyorum yada inşallah öyledir .. bu yerel tanınmamış meyve suları var bulunduğu bölgelere satış yapıyorlar .. büyük bi ihtimalle onlardır..
Arkadaşlar bir konstre firmaları vardır bir de meyvesuyu. yani ünlü markalar dahi konsantre firmalarından meyvesuyu özünü alırlar.
ulan neler yiyip içiyoruz
kapatın orayı vurun mühürü o sahiplerinide çalışanlarınida suruyiyeye sürün
Hazır içecek asla almam.
Geri Dön