HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

MHP'li Şandır'dan Anayasa çağrısı

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, 2B tasarısına destek verdiklerini ancak özürlü çıktığını belirtti.

Şandır "Anayasa 170'e uygun çıkmıyor. Eğer Anayasa Mahkemesi'ne de gidilirse bu kanun bu anlamda iptal edilir. Gelin Anayasa 170'i değiştirelim" dedi.

-"ÖZÜRLÜ ÇIKIYOR"-

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Meclis Genel Kurulu'nda, 2B tasarısının tümü üzerindeki görüşmelerde, "Bu kanuna destek veriyoruz, evet oyu vereceğiz" dedi.

Kanunun çıkması gerektiğine işaret eden Şandır, "Bu kanun çıkmalı ama hukuk kurarken hukukun içinde kalmak gerekiyor. Bu kanun maalesef bu anlamda özürlü çıkıyor" diye konuştu. Şandır, şöyle devam etti:

"Anayasa 170'e uygun çıkmıyor. Eğer Anayasa Mahkemesi'ne de gidilirse bu kanun bu anlamda iptal edilir. Gelin Anayasa 170'i değiştirelim. Değerlendirme tabirini biz hukuk kurucusuyuz yeniden tanımlayalım, yargı ve uygulama bu yeni tanımlamaya göre gerekeni yapsın. Anayasa Mahkemesi'nin verilmiş kararları var, bu kararlar ortada. Bunları kayda geçsin diye söylüyorum yoksa kanunu engellemek için söylemiyorum.

Endişem odur ki Anayasa Mahkemesi'nin duvarından geri dönmek ihtimali vardır, o zaman oluşan bu umutları ve beklentileri eğer ki Anayasa Mahkemesinden bir teminat aldıysanız bir garanti aldıysanız onu da söylemek çok şık olmuyor. Ama eksik çıkarmak gibi bir suçlamayı da kabul edin. Ama her şeye rağmen MHP olarak bu toplumsal sorunun çözümüne katkı vereceğiz."

-"SIRALARIMIZIN BOŞ OLDUĞUNA BAKMAYIN, MİLLETİMİZ BURADA"-

Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır'ın konuşması sırasında, "Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak ülkemizi ziyaret etmekte olan Bangladeş Başbakanı Sheikh Hasina ve beraberindeki heyeti şu anda Meclisimizi teşrif etmiş bulunuyorlar" dedi.

Şandır da, "Sayın konuk Başbakan sıralarımızın boş olduğuna bakmasın, milletimiz buradadır" diye konuştu.

ANKA

Express


En Çok Aranan Haberler