HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bu sene MSÜ sınavına kaç kişi girdi? MSÜ 2022'de kaç kişi alacak?

Bu sene MSÜ sınavına kaç kişi girdi? 27 Mart'ta yapılan sınavın ardından günün en çok araştırılan soruları arasında yer alıyor. Sınavın soru ve cevapları aynı gün adaylarla paylaşılırken, sonuç tarihine ilişkin de beklenen açıklama geldi. Bu kapsamda bu sene MSÜ sınavına kaç kişi girdi? MSÜ 2022'de kaç kişi alacak? soru ve konu başlıkları internette araştırılmaya başlandı. MSÜ sınavına dair merak edilen detaylar haberimizde...

Bu sene MSÜ sınavına kaç kişi girdi? MSÜ 2022'de kaç kişi alacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 2022 MSÜ sonuçları açıklandı. MSÜ sınavına giren adaylar TC kimlikleri ve şifrelerini sonuç açıklama kısmına girerek elde ettikleri sonuçları öğrendiler. Sınava giren adaylar bu sene MSÜ sınavına kaç kişinin girdiğini de sorgulamaya başladı. Peki Bu sene MSÜ sınavına kaç kişi girdi? MSÜ 2022'de kaç kişi alacak? Konuya ilişkin bilgiler haberimizde...

2022 MSÜ SINAVINA KAÇ KİŞİ GİRDİ?

2022 MSÜ sınavına kaç kişi başvurdu, kaç kişi girdi soruları yanıt bekliyor. Hatırlanacağı gibi, geçtiğimiz yıllarda yapılan sınavlarda 450 bini aşkın aday katılım sağlamıştı. ÖSYM tarafından bu yıl gerçekleşecek MSÜ sınavına başvuru yapan ve sınava katılan aday sayısı hakkında açıklama yapılmadı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 14 Haziran 2020 tarihinde yapılan 2020 MSÜ sınavına 451 bin 272 kişi girdi. Geçtiğimiz 2021 yılında ise ÖSYM tarafından 81 ildeki 94 sınav merkezinde, 451 bin 272 adayın katılımıyla gerçekleşti.

Henüz 2022 yılında düzenlenen sınava katılım sağlayan aday sayısı açıklanmadı.

2022 MSÜ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

MSÜ sınav sonuçları 14 Nisan 2022 (bugün) açıklandı.

2022- Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları açıklandı. Merakla beklenen haberi, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün duyurdu. Sosyal medyadan açıklama yapan Prof. Dr. Aygün, "27 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2022-MSÜ sınav sonuçları açıklanmıştır" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Aygün paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Değerli adaylarımız, 27 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2022-MSÜ sınav sonuçları açıklanmıştır.Sonuçlarınızı http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirsiniz.

Sınav sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum."

MSÜ SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

Sınav sonrası adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden ve ÖSYM mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

İnternet sayfasında ilan edilmiş olan sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

ChefGPT


En Çok Aranan Haberler