Rumlara silah ambargosunu kaldıran yasa ABD’de kabul edildi

Rus yapımı S-400 hava savunma sisteminin Türkiye’ye sevkiyatının ardından ABD’den ilk karşı hamle geldi. ABD Temsilciler Meclisi, Güney Kıbrıs Rum yönetimine uygulanan silah ambargosunun kaldırılmasını düzenleyen yasayı kabul etti.

Rumlara silah ambargosunu kaldıran yasa ABD’de kabul edildi

Demokrat Parti Milletvekili David Cicilline tarafından ABD Temsilciler Meclisi’ne sunulan yasal düzenleme, 253 lehte, 171 aleyhte oy ile kabul edildi. ABD Senatosu’nda da onaylanan yasanın imza için ABD Başkanı Donald Trump’a gönderileceği belirtildi.

ABD Senatosu ile ABD Temsilciler Meclisi’nde onaylanan yasa, Güney Kıbrıs’a belli ön koşullar çerçevesinde silah ambargosunun kaldırılmasını öngörüyor.

Yasaya göre; Rum yönetimi, Rusya'ya ait savaş gemilerinin limanlarını kullanmasına izin vermeyecek.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Bence başımıza iş aldık.Bu ibneler rahat durmayacaklar.
s400 alan Turkiye amerikanin isine gelir çünkü o sayede diger komşularımıza da patriot satacak ama o s400leri kullandirtir mi ondan da emin degilim bence altından girip üstünden cikacaklar pateiotu da satacaklar bize. S400 süs gibi bekleyecek
amerika bunu firsata cevirmeden durmaz. Biz dahil etrafimizdaki herkese patriot satacak
ABD sağanak bir inek daha buldu. Şimdi rumlar da Araplar gibi ABD'yi zengin etme yarışına girecek. Haaaa biz mi? Biz Marshall yardımını aldığımızdan beri neden hep böyle iki ileri bir geriyiz anladınız mı?
Ruslar bu karara vodka kaldırır. Başka limanmı kalmadı. Amerika rusya ile asla ve asla savaşamaz. Dünyanın en iyi askeri savunması ruslarda. Ruslar askeri savunmaya çok önem veriyor. Şu an rusya istese bütün avrupaya dogalgazı keser. Avrupa biter. Başta büyük gördüğünüz amerika ingiltere almanya hepsi rusyanın eline bakıyor. s400 alırken s500 içinde görüşüldü olumlu sonuçlar alındı. Türkiye hava sahasını kapatıcak akdeniz ege başta olmak üzere. Çok büyük oynadı akp hükümeti ve kazandı. Bizden habersiz kuş uçmayacak. Suriye geçenlerde israile ait f35 uçağını s300 le düşürdü. Önemli nokta.
@emine_camur_2019 F35, s300 ile düşürüldüğünde sende havaya dikelmil s300 rampasının tepesindeydin, o yüzden çok sallıyorsun. Suriyenin elinde s300 bile yok. A haber vs az izle.
ondan trampın bit twette türkiye-hindistan ekonomik krize sokuyor senin dediğin gibi olsa pyd kuran darbeyi yapan türkiyenin her fırsatta kuyusunu kazan ABD ye sırt dönmemiz lazım ama nerde c.başkanı her ay adama tekmil veriyor 1.5 yıl önce hemen afrinin doğusuna giriyorduk nerde güldürmeyin beni...
hepsi hikaye belkide akp nin yaptıklarıda israil oyunu olabilir,zaten güney kıbrısın silaha ihtiyacı yok bütün hıristiyanlar ve yahudiler tarafından destekleniyor ruslarda onlarla hiçbir zaman düşman olmadılar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler