Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyada evde, bir sürü kedi görmek ne demek?

  Rüyada kedi görmek farklı şekillerde değerlendirilir. Rüya yorumu yapılırken rüyadaki diğer imgeler oldukça önemlidir. Rüyanda kedi yavrusu görmek geçiş sürecini temsil eder ve rüya sahibinin yakın gördüğü kişilerden birinin kendisine ihtiyaç duyduğunu simgeler. Rüyada bir sürü kedi görmek ise rüya sahibinin çevresindekileri kırmamak için davranışlarına dikkat etmesi ile ilgili mesaj verir.

  Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyada evde, bir sürü kedi görmek ne demek?

  İçindekiler

  • Rüyada Kedi Görmek
  • Rüyada Yavru Kedi Görmek
  • Rüyada Siyah Kedi Görmek
  • Rüyada Beyaz Kedi Görmek
  • Rüyada Evde Kedi Görmek
  • Rüyada Bir Sürü Kedi Görmek
  • Rüyada Kedi Sahibi Olmak
  • Rüyada Kediler Görmek
  • Rüyada Kedi İşemesi
  • Rüyada Gri Kedi Görmek
  • Rüyada Kedinin Doğum Yapması
  • Rüyada Kedi ile Oynamak
  • Rüyada Vahşi Kedi Görmek
  • Rüyada Hamile Kedi Görmek
  • Rüyada Kediye Su Vermek
  • Rüyada Kedinin İnsana Dönüşmesi
  • Rüyada Kedi Kovalamak
  • Rüyada Kedi Yakalamak
  • Rüyada Sarı Kedi Görmek
  • Rüyada Kedi Görmek ile İlgili Diğer Rüya Tabirleri

  Kimileri kedileri nankör birer canlı olarak görseler de kedilerin sahiplerine karşı davranışları incelendiğinde bu savın çürütülmesi mümkün. Nitekim rüyada kedi görmek kedilere gerçek hayatta atfedilenmlerden çok farklı olabiliyor. Rüyada kedi görmek, iyi manaya da kötü manaya da gelebilir. Rüyada görülen kedinin rengi, kedinin ne yaptığı, kedinin şekli vb. gibi detaylar rüya tabirini de değiştirmektedir. Peki siz rüyanızda kediyi nasıl gördünüz? Rüyanızda erkek kedi, dişi kedi, yavru kedi mi gördünüz? Yoksa bir kedi sizi ısırdı mı? Evinize kedi mi girdi? İşte rüyada kedi görmeye dair tabirler...

  Rüyada Kedi Görmek

  Rüyada kedi görmek, yaratıcılığı ve gücü temsil eder. Aynı zamanda çoğu kimse rüyada görülen kedinin şanssızlık ve uğursuzluk getirdiğini düşünür. Rüyanın anlamı, kişinin kedi sahibi olup olmamasına göre farklı yorumlanır. Kedi, kişinin etrafındaki sevdiği insanlardan birinin ona karşı hilekar davrandığı ve bazı durumlarda kişiyi haksızlığa uğratmaya çalıştığı anlamına gelebilir. Mısır kültüründe kedi, mutluluk ve kutlamaya simgeleyen tanrıçanın sembolüdür. Kediyi ilahi bir sembol olarak gören Mısırlılar, rüyalarında kedi gördükleri zaman mutlu ve tatminkar bir hayat yaşayacaklarını düşünür, bunu da düzenledikleri törenlerle kutlarlar.

  Rüyada Yavru Kedi Görmek

  Rüyanda kedi yavrusu görmek bağımsızlığa doğru bir geçiş aşamasında olduğunuzu temsil eder. Bu bağımsızlık hayatınızın büyük bir kısmını etkileyeceği gibi basit kararlarınızla ilgili de olabilir. Bir diğer taraftan böyle bir rüya masumiyeti ve saflığı simgeler. Bir kedi yavrusunun bir köpek yavrusuna dönüştüğünü görmeniz kişisel hayatınızdaki bir dönüşüm anlamına gelir. Eğer yaşamınızda hali hazırda böyle bir dönüşüm yoksa hayatınızda bir değişiklik arıyor olabilirsiniz.

  Rüyada kedi yavrusu görmek, aynı zamanda kişinin yakın dostlarından birinin kendisine ihtiyaç duyduğuna ve yardım beklediğine de yorumlanır. Farklı yorumlara göre yavru kedi gören kişi içinde bulunduğu süreçte para kaybeder veya beklediği paraları alamaz. İşlerin durgunlaştığına ve bereketin kaçacağına da yorumlanabilir.

  Rüyada birden fazla yavru kedi görülmesi ise farklı anlamlara gelir. Buna göre rüya sahibinin yakın çevresini ve aile üyelerini ihmal ettiğini ve yeteri kadar ilgi göstermediğini, bu nedenle de ilişkilerinde bazı sıkıntıların olduğunu işaret eder. Görülen yavrular siyah ve beyaz renklerde is, kişi hayati bir tehlike atlatır veya uzun sürecek bir hastalığa yakalanır.

  Rüyada Siyah Kedi Görmek

  Siyah kedi görmek, çok eski yıllardan bu yana uğursuzluk olarak yorumlanır. Siyah kedi gördükten sonra karşılaşabilecekleri uğursuzluklardan korunmak için insanlar, tahtaya vurmak, kulak çekmek gibi adetler geliştirmiştirlerdir. Bunların aksine rüyada siyah kedi görmek, kişinin hayatında hiç beklemediği ama bir anda hayatını başka bir boyuta sürükleyecek yenilikler olacağına delalet eder. Kötü giden, ümitsiz bir ilişkinin yavaş yavaş güzelleşmeye başlayacağına, anlaşmazlık yaşanılan konuların azalacağına işaret eder. İlişkideki bu düzelmeler kişinin iş hayatını da olumlu şekilde etkileyecektir. Evde mutlu olan kişilerin bu mutluluğunun iş hayatına da yansıdığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

  Rüyada Beyaz Kedi Görmek

  Beyaz kedi görmek farklı durumlara göre çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Kişinin evli olması, iş hayatıi ev hayatı vb. durumlara göre farklı tabirleri mevcuttur. Temel olarak rüyada beyaz kedi görmek kişinin hayatında çıkacak sorunlarla ilgilidir. Daha detaylı bilgi için rüyada beyaz kedi görmek yazımızdan faydalanabilirsiniz.

  Rüyada Siyah Kediye Dokunmak

  Kişi, siyah kediye dokunduğunda kedi saldırgan bir tavır sergiliyorsa bu durum, kişinin yapmakta olduğu işleri ertelememesi gerektiğine delalet eder. Ertelenen işlerin kara günlere sebep olacağı düşünülmektedir. Siyah kedi, kendisini seven kişiye izin veriyor ve mutlu oluyorsa kişi, iş yerinde hoşgörü gösterdiği kişiler tarafından ödüllendirilecek demektir.

  Rüyada Evde Kedi Görmek

  Erkekler için arkadaşları arasında bir yolsuzluğun açığa çıkarılacağına, evlenmemiş kadın için sevgilisinin elinden alınmaya çalışılacağına, işte çalışan bir kadın için büyük bir sırra ortak olunacağına işaret eder. Rüyada evde kedi görmek, kişinin evine yakın zamanda misafir geleceğini de gösteriyor olabilir. Görülen ev kişinin kendi evi değilse uzun sürecek bir yolcuğuna çıkılacağına ve kedinin de bu yolda kişiye eşlik eden arkadaş olacağına yorumlanır. Eve gelen yabancıya iyi davranmayan bir kedi görülüyorsa bu durum kişinin yakın zamanda kendisine zarar verme ihtimali olan karşı cinsten biri ile görüşeceğine ve bu görüşmelerin sürmesini isteyeceğine yorulur. Bu yabancı, kişiye zamanla zarar verebilecek olduğundan atılan adımlar ve alınan kararlar çok mantıklı şekilde düşünülmelidir. Yapılan ufak hatalardan ortaya çıkabilecek büyük sorunlar olabileceği unutulmamalı ve kişi kendini korumalıdır.

  Rüyada Bir Sürü Kedi Görmek

  Rüyada bir sürü kedi görmek, kişinin hayatında kontrol altına almak istediği fakat bir türlü başaramadığı durumlar olduğuna delalet eder. Bu durumlar kişinin hayatını kimi zaman olumlu kimi zaman ise olumsuz olarak etkilemektedir. Olumsuzlukları ortadan kaldırmak isteyen kişi, çoğunluğun sözünü dinlememeli kendi doğru bildiğini yapmalı ve bunu yaparken olabildiğince mantıklı olmaya dikkat etmelidir. Ancak bu şekilde kontrol altına almak istediğini durumları değiştirebilecek kişi, bu süre içerisinde etrafındakilerden destek aramamalı ve yakınındakileri üzmemeye dikkat etmelidir. Kişi, özgürlüğe olan bağlılığını başkalarının özgürlüğünü kısıtlayarak değil, çevresindeki insanlara daha fazla özgürlük alanı yaratarak yaşamalıdır. Bir sürü kedi görmek, kişinin arkadaşları tarafından ihanete uğrayacağına, bazı arkadaşlarının da ilgisizliğine işaret ediyor olabilir.

  Rüyada Kedi Sahibi Olmak

  Rüyada kedi sahibi olmak, kişinin yakın zamanda tüm ihtiyaçlarının birisi tarafından giderileceğine işaret eder. Maddi sıkıntılar yaşayan kişi, belki yeni bir iş fırsatı yakalayacak belki de sahip olmak istediği son model araç için eline yüklü bir miktar para geçecektir. Kedi sahibi kişiler genellikle yufka yürekli, şefkatli, iyilik yapmaktan memnun olan insanlardır. Bu iyi huylarının karşılığını çevresindeki insanlardan gördükleri ilgi ve sevgiyle alırlar. Rüyayı gören kişi eğer gerçekte de kedi sahibi ise bu durum kedilerinin çok daha uzun ömür olacağına delalet eder. Bir şeylere sahip olmak insanoğlunun geçmişten günümüze her koşulda istediğini bir durumdur. Kedi sahibi olmak ise kişiye yeni sosyal ortamların giriş anahtarını verebilir. Kedi sahibi olan kişi, kedisini gezdirmek için dışarı çıktığında yeni insanlarla iletişim haline geçebilir, kedi sahibi olan diğer insanlarla konuşacak ortak noktalar ortaya çıkabilir. Rüyada kedi sahibi olmak, kişinin aslında yalnız olduğunu ve bu yalnızlığı bilinçaltında hayvanlar ile dost olarak giderebileceğini düşünmesinden de kaynaklanıyor olabilir. Kediler çok iyi evcil hayvanlardır. Genel yargının aksine sahipleri eğer onları içten severse onlara nankörlük etmezler ve sözlerini dinlerler. Kedi sahibi olmak, yakın zamanda evlilik ile sonuçlanacak bir ilişkiye başlanacağına da işaret ediyor olabilir.

  Rüyada Kediler Görmek

  Rüyada karşılaşılan çoğulluk, kişinin hayatında farklı alanlarda farklı değişimler olacağına delalet eder. Bu değişimler kişinin hayatını olumlu etkileyecektir. Kişinin kediler görmesi bir sürü seçenek arasında kaybolduğuna işaret eder. Hayatında çok fazla olay olan kişi, tartışmalarda hangi tarafı seçeceğine karar veremiyor olabilir. Bu şekilde devam ederse olumlu olan değişimler kişinin hayatını alt üst edecek ve sonuçları hiç istenmeyen şekilde olumsuz olacaktır. Kişi, en kısa sürede kendini daha yakından tanımak için elinden geleni yapmalı ve kararlarında tutarlı olmaya özen göstermelidir.

  Rüyada Kedi İşemesi

  Rüyada kedi işemesi, kişinin yakın zamanda ciddi olmayan bir hastalığa yakalanacağına delalet eder. Bu hastalık kişinin hayatını çok olumsuz etkilemeyecek ve eğer sabırlı olunursa kişi bu durumdan kolayca kurtulacaktır. Eğer kişi zaten kronik bir hastalığa sahipse, bu durum rüyada kedi işemesi görüldükten sonra kişinin hastalığında belirgin bir iyileşme görülecek diye yorumlanır. Kedinin işediği yer bunun için uygun bir yerse, kişinin bir süredir küs olduğu kimse ile en yakın zamanda barışacağı düşünülür. Eğer işenen yer uygunsuz bir yer ise kişinin çok iyi arkadaş olduğunu düşündüğü birisi ile arasına soğukluk girecek ve uzun süre devam edecek bir küslük başlayacaktır. Bunun önüne geçmek için yakın arkadaşları ile iletişimini sağlama almak isteyen kişi, yanlış davranışlarda bulunmamalı, hatalar yaptığını düşünüyorsa ve bundan üzüntü duyuyorsa, yaptığı hatalar için sevdiklerinden samimi bir özür dilemekten çekinmemelidir.

  Rüyada Gri Kedi Görmek

  Gri renk, rüyalarda maddiyat ile eşleştirilir. Rüyada gri kedi gören kişi yakın zamanda yapmış olduğu yatırımlardan istediği miktarda parayı kazanabilecek ve bunun sonucunda yeni yatırımlar için kendisine fırsat doğacaktır. Maddi durumu yetersiz olan bir kişi rüyada gri kedi görüyorsa bu durum onun en kısa zamanda maddi olarak istediği düzeye çıkacağına işaret eder. Karşısına çıkan fırsatları iyi değerlendirmesi gereken kişi, sonradan pişman olacağı kararlar vermemek için güvendiği dostlarından fikir almaktan çekinmemelidir.

  Rüyada Kedinin Doğum Yapması

  Rüyada kedinin doğum yapması, yıllardan beri iletişim kurulmayan bir çocukluk arkadaşıyla karşılaşılacağına ve bu kişiyle birlikte maddi getirisi yüksek yeni işlere başlanacağına işaret eder. Kedinin doğumunda yavru sayısının çok olması, yapılacak işlerde başarılı olunacağına ve iyi kazançlar elde edileceğine delalet eder. Yavru sayısı az ise bereketsizlik demektir. Yavruların dişi çoğunlukta olması, kişinin üç vakte kadar iyi bir haber alacağına ve bunun sonucunda hayatını etkileyecek kararlar vermesi gerekeceğine delalet eder. Diğer yandan yavruların erkek çoğunlukta olması, kişinin özlediği kişi ile uzun bir süre daha ayrı kalacağına yorulur.

  Rüyada Kedinin Ölü Doğum Yapması

  Rüyada kedinin ölü doğum yapması, kişinin eski günlerini aradığına işaret eder. Geçmişte yaşanan güzelliklerin artık olmaması kişiyi olumsuz etkilemekte ve geçmişe özlem duyulmaktadır. Rüyada ölü doğan yavrular geçmişte pişman olunan davranışları temsil eder. Kişi eğer geçmişteki gibi mutlu günler yaşamak ve pişmanlıklarından ders çıkarmak istiyorsa mantığıyla hareket etmekten vazgeçmemelidir. Ölü olarak görülen kedi, kişinin bağımsızlığının tehlikede olduğuna ve kendi bağımsızlığını korumak için yapması gereken şeyler olduğuna işaret eder.

  Rüyada Kedi ile Oynamak

  Rüyada kedi ile oynamak, kişinin sinirli tarafını temsil eder. Kişi, rüyadaki kedi ile oynarken kediye zarar vermek istememesine rağmen kediye zarar veriyorsa bu durum kişinin içindeki bastırılmış duygulara yorulur ve en kısa sürede işin uzmanı bir psikolog ile görüşüp bu duygudan kurtulunmalıdır. Kedi eğer kişinin üstüne atlıyor ve ona zarar vermeye çalışıyorsa bu durum kişinin son zamanlarda korku dolu olaylar yaşadığına işaret eder. Etkisinde kalınan korkutucu olaylar kişinin hayatını kimi zaman olumsuz olarak etkilemekte ve rüyalarında bile kişiyi korkutmayı, ürkütmeyi başarmaktadır. Kediler oyunları seven hayvanlardır, ama kendileri yorulduğu zaman sahibinin oynamak isteyip istemediğini önemsemeden yatmaya başlarlar. Bu durum kişinin yakın zamanda kaybettiği bir yakınını işaret ediyor olabilir. Sevdiğini kaybeden kişi onunla geçirdiği güzel günleri özlemiş ve bu günleri hatırlamak istiyor olabilir.

  Rüyada Vahşi Kedi Görmek

  Rüyada vahşi kedi görmek, kişinin içinde uzun süredir biriktirdiği ve en yakınlarındaki insanlara bile anlatmaya çekindiği sırları olduğuna delalet eder. Kişi bu durumdan oldukça rahatsızdır ve çözüm arama yolu onu her zaman korkutur. Çünkü sırlarını paylaştığında onu seven insanların kendisinden uzaklaşacağını düşünür. Kişi eğer kadın ise bu durum iş yerinde diğer kadınlar tarafından açığının kollandığına delalet eder. Başarılı olan rüya sahibini kıskanan çevresindeki kadınlar, bu başarıyı ellerinden geldiğince engellemeye çalışacaktır. Kişi, bu tür olumsuzlukları yaşamamak için gözünü dört açmalı ve aldığı her kararı tekrar gözden geçirmelidir ki istenmeyen sonuçların oluşmasına önceden engel olabilsin. Vahşi kedi görmek, kişinin düşmanlarının çoğalacağına ve yakın zamanda büyük bir tartışmanın tam ortasına kalınacağına delalet eder. Rüyada görülen vahşi kedi kişiye saldırırsa ve kişi kendini savunmak zorunda hissediyorsa bu durum yakın bir tarihte çıkabilecek ufak çaplı anlaşmazlıkların aslında zamanla büyüyeceğine ve ufak olan sorunların büyümeden çözülmesi gerektiğine işaret eder.

  Rüyada Hamile Kedi Görmek

  Hamile kedi bereketin temsilcisidir. Rüyada hamile kedi görmek, yeni bir işe başlayan kedinin bol kazançlar elde edeceğine yorulur. Kişi, yaratıcı ve entelektüel bir zihne sahip ise bu sayede kazanacağı paranın çok fazla olduğu söylenebilir. Çünkü yaratıcı insanlar zeki insanlardır. Yeni bir oluşum içinde çok rahat bir şekilde kendini ifade edebilen bu kişiler, yeni fırsatları değerlendirmeyi çok severler. İş konusundaki bu fırsat deneyimi kişiye özel yaşantısında da olumlu kapılar açabilir. Kişi, kendisine ilgi duyan veya arkadaş olmak isteyen insanlara karşı eli açık ve cömerttir. Bu sayede çok çevre edinen kişi iş hayatında tanınmak için de çok çaba sarf etmeden istediği konuma erişebilir.

  Rüyada Kediye Su Vermek

  Rüyada kediye su vermek, kişinin uzun süreden beri olan yorgunluğunun sona ereceğine işaret eder. Kediye verilen su, kişinin ömrünün uzun olacağına ve etrafındaki insanlar tarafından hep iyi anılacağına delalet eder. Çünkü kediye su vermek çok insani ve güzel bir davranıştır. Bu rüyayı gören kişi gerçek hayatında da insanlar tarafından sevilen, taktir edilen, saygı duyulan bir insandır. Bu durum aynı zamanda kişinin ümitlerinin boşa çıkmayacağına, planlanan geleceğin olması istenilen şekilde gerçekleşeceğine işaret eder. Yakın zamanda yapılan planların birer birer gerçekleşmesiyle hayatının istediği gibi gittiğinin farkına varacak kişi, uzun vadeli planlar yapmalı ve bu planlara ailesini de dahil etmelidir. Kediye su vermek, kediyi beslemek olarak görülürse bu durum kişinin yakınları tarafından kınanacağına, kişinin verdiği kararların onay görmeyeceğine delalet eder.

  Rüyada Kedinin İnsana Dönüşmesi

  Her insanın içinde biraz olsun üstün güçlere veya sihre karşı bir merak vardır. Bu merakını gerçek hayatta gideremeyen kişi rüyasında bir kedinin insana dönüştüğünü görebilir. Bu durum, kişinin gerçekleştirmek istediği hayalleri olduğuna delalet eder. Gerçekleştirmek istediği hayallerinden bazılarının imkansızlığını fark eden kişi rüyasında kedinin insana dönüşmesi olayını canlandırır, çünkü insanoğlu eski çağlardan beri kendisinden üstün bir güce tapmaya alışmıştır. İnsana dönüşen kedi figürü, aslında kişinin şu anki halinden memnun olmadığını, değişmek istediğini ama bunun ne kadar imkansız veya imkansıza yakın bir durum olduğunun kanıtıdır. Geçmişini geride bırakıp başka bir insan olarak hayata devam etmek isteyen kişi, bunun olmayacağını bildiğinden rüyalarında fantastik şeyler görmeye başlar. Şu anda olduğu durum kişiyi gerçekten rahatsız ediyorsa kısa zamanda bir psikolojik destek almalı ve yaşanan olumsuzlukların üstünden geçip kaldığı yerden devam edebilmelidir.

  Rüyada Kedi Kovalamak

  Bir kediyi kovalamak, kişinin sorumluluk alanını gösterir. Kişi son zamanlarda çok fazla sorumluluk almış ve bunların altından kalkamamış demektir. Rüyada kovalanan kedi, aslında kişinin içindeki bulunduğu konumdan uzaklaşma ve kaçma isteğini yansıtır. Kişinin sorumluluklarını çok iyi idare edemediğine, kişide güven eksikliği, ihanete uğrama korkusu gibi durumların olduğuna işaret eder. Aynı zamanda rüyada kedi kovalamak bazı gündelik işlerin ters gideceğine delalet eder. Ters giden işleri yoluna koymak için çabalayacak kişi, olayları incelemeye yakın çevresindeki arkadaşlarından başlamalıdır. Onlardan gelen ve gelebilme ihtimali olan zararı en aza indirmek kişinin yararına olacaktır.

  Rüyada Kedi Yakalamak

  Rüyada kedi yakalamak, kişinin önüne çıkan fırsatları iyi değerlendirmesi gerektiği şeklinde yorumlanır. Fırsatları yerinde ve zamanında değerlendiren kişi hayatı boyunca güzellik ve mutluluk ile yaşayacaktır. Aynı zamanda rüyada yakalanan kedi, kişinin kafasını kurcalayan sorunlardan en yakın süre içerisinde kurtulacağına işaret eder. Düşmanı defetmek olarak da görülen kedi yakalamak, eski çağlarda bir kahramanlık göstergesiydi. Kedi yakalayan kişi sanki bir kahramanmış gibi davranır ve böbürlenirdi. Bundan yola çıkılarak rüyayı gören kişinin yakın zamanda herkes tarafından taktir edilecek, kutlanacak bir başarıya ulaşacağı düşünülür. Eski Yunan'da ortaya atılan bir düşünceye göre de rüyada kedi yakalamak, kişinin potansiyel düşmanlarını kendisinden uzak tutmak için yeterli zekaya sahip olduğunun göstergesidir. Yunanlılar rüyada yakalanan kedilerin her birinin büyük bir hediye olduğuna da düşünmekteydi. Bu hediye onlar için yeni keşfedilmiş bir iyileştirme yöntemi veya düşmanların bir süre kendilerini rahatsız etmeyecek olması anlamına gelmekteydi. Yakalanan kedilere eziyet etmemek ve onları öldürmemek kişinin içindeki merhametli yönünün yansıması olarak yorumlanır. Rüyada yakaladığı kediye eziyet çektiren kişinin, hayatta iki yakası bir araya gelmeyen ve hayatı boyunca yanlış seçimler yapmış, bunun sonucunda da gerçek mutluluğu elde edememiş kişiler olduğu düşünülmektedir. Fiziki gücünü kediye zarar vermek için kullanan bir insan etrafındakiler tarafından dışlanmıştır ve bunun hıncını başka yerlerden çıkarmaya çalışmaktadır.

  Rüyada Sarı Kedi Görmek

  Kendisinden beklenmeyecek bir üçkağıt çeviren bir kişi ile karşı karşıya gelineceğine, bu kişi ile çok sıkı bir rekabet içine girileceğine ancak daha sonra yapacağı bir hata yüzünden kendi kazdığı kuyuya düşeceğine yorumlanır. Aynı zamanda, bazı maddi kaynaklarda yaşanacak kısa süreli sıkıntılara işaret eder.

  Rüyada Kedi Görmek ile İlgili Diğer Rüya Tabirleri

  Rüyada kedinin öldüğünü görmek

  Rüyada kedi ölmesi görmek bir görüşe göre; günahların bağışlanmasına, yaratılışta olduğu gibi yufka yüreklilik ve şefkatli olması gerektiğine delalet eder.

  Rüyada kedinin kesildiğini görmek

  Yaşadığı tartışmaların sorunsuz bir şekilde biteceğine, ticaretinin genişleyeceğine, hayırlı başlayan bir işin çok büyük sıkıntı verecek ve sorun yaratacak bir duruma geleceğine, büyük bir başarısızlık yaşanacağına, mertebe, şöhret ve itibar kazanacağına, mesleğinde arka arkaya galibiyetler elde edeceğine, ağız tadının, keyfinin ve moralinin kaçacağına, parasal sorunların sürmesi ve durumların kötüye gitmesinden ötürü borcun ödenemeyeceğine ve bu yüzden maddi açıdan büyük parasal sıkıntıya girileceğine ancak bu durum yüzünden istenmeyen yollara sapılacağına, işlerin yoluna girip çok büyük miktarlarda para kazandırmaya başlayacağına, gerekirse başkaları ile ortaklık içine gireceğine veya işbirliği yaparak amacına ulaşacağına işaret eder.

  Rüyada kedi ölüsü görmek

  Rüyanızda bir kedi öldürmeniz, öldürülen bir kedi görmeniz veya kedinin kaybolması gibi kediye gelen zararla ilgili her türlü durum; özgürlüğünüzün kısıtlanmasıyla ilgilidir. Hiç de istemediğiniz bir şekilde kendi özgürlüğünüzü kısıtlıyor olabilirsiniz. Üstelik bu sizin seçiminiz de olabilir. Örnek vermek gerekirse; evlilik arifesindeki bir erkek böyle bir rüyayı görüyorsa evliliğin özgürlüğünü kısıtlayacağını düşünüyor olabilir. Bununla birlikte evlilik bu erkeğin kendi seçimidir.

  Rüyada kedi Pisliği Görmek

  Parasal anlamda iyi gelişmeler yaşanacağına ve doğru yatırımlar sayesinde zengin bir hayat sürüleceğine işaret eder. Rüyada kedi pisliği gören kişi, başka kişilerle yaptığı ortaklıklar neticesinde işlerini büyütür. Devlet dairesinde çalışanlar için ise terfi anlamına gelir ve maaşına zam alır. Kedi pisliği görenin çevresi de zengin ve cömert kişilerden oluşur.

  Rüyada kedilerin çiftleştiğini görmek

  Rüyada kedilerin çiftleştiğini görmek hain bir kişi tarafından oyuna getirileceğine, hanesindeki aşın, ekmeğin ve paranın da artacağına, onun peşinden çok koşup, çok yorulacağına, bir sebeple çok büyük sorunlar yaşayacağına, yapılan hatalar ve atılan yanlış adımlardan ötürü çok büyük zararlar edeceğine, işinde terfi edeceğine, işlerin ters gideceğine ve verilen emeklerin heba olacağına, sorunlarından ve sıkıntılarından kısa zaman içinde kurtulacağına, eline geçen bütün fırsatları çok hayırlı ve çok doğru şekilde değerlendireceğine ve kazancının çok büyük olacağına işaret etmektedir.

  Rüyada eve kedi girdiğini görmek

  Bir kedinin evinize girdiğini görmeniz, evinize hırsız gireceği şeklinde yorumlanmaktadır. Eve giren kedi evdeki yemekleri yerse, hırsız evinizden bazı malları alıp gidecektir. Hane halkı arasında laf taşıyan, eşleri ve kardeşleri birbirine düşüren ve kısa süre içinde neredeyse bütün emellerine ulaşma aşamasında olan bir kişinin haneden uzaklaştırılacağına ve yaptığı kötülüklerin cezasını çekmesi için yalnız bırakılacağına işaret eder. Ayrıca, sıkıntılı bir dönemin başlayacağına, kazancın günden güne düşeceğine, sevinçli haberlerin geride kalacağına ve üzüntülü bir ruh haline girileceğine yorulur.

  Rüyada kedi eti görmek ve yemek

  Eğer et çiğ ise nankör biri yüzünden büyük bir günaha girmek üzeresiniz demektir. Çok dikkatli olun, düşünmeden davranırsanız başınız belaya girebilir. Rüyada kedi eti yediğini görmek, haram yiyen birinin ya da bir hırsızın malından fayda sağlayacağının habercisidir. Rüyada kedi eti yemek aynı zamanda sihirbazlık hilelerini öğreneceğinize de delalet eder.

  Rüyada kedi tüyü görmek

  Hayırlı bir işin ortasında meydana gelecek kötü bir olay yüzünden sıkıntı çekileceğine ancak bu durumun çok uzun sürmeyeceğine, yeni bir işle ilgili bir sorun çıkacağına ama bu sorunun kısa süreli olacağına ve daha sonra işin düzgün bir şekilde ilerleyeceğine tabir edilir.

  Rüyada kedi tırmaladığını görmek

  Rüyanızda kedi sizi tırmalamışsa etrafınızda size olan düşmanlığını saklamayacak kişiler olacağına delalet eder. Size saldıran kedi eğer erkekse bir hastalık geçireceğiniz şeklinde yorumlanır. Eğer bu kedi yabani bir erkek kedi ise geçireceğiniz hastalık şiddetli olacak demektir.

  Rüyada şişman kedi görmek

  Rüyada şişman kedi görmek kar sağlayacağı işlere gireceğine, tatmin olacağı oranda gelire kavuşacağına, maddi olarak çok iyi bir durumda olacağına, iş hayatına destek veren kişilerin desteklerini çekeceklerine, bu yüzden eldeki bir işte zarara düşüleceğine, her karlı işin arkasından da daha büyük kazanç getirecek işler yapacağına ve ticaret ehli kimse haline geleceğine, rahata ereceğine, kurtuluş yollarına ulaşacağına, hiç beklemediği bir anda aile hayatında deyim yerindeyse bir deprem olacağına ve karşılaşılan bu durum yüzünden aile bireylerinin birbirlerine düşeceğine, ancak daha sonra yaşanacak bazı hayırlı olaylar sayesinde durumların düzeleceğine, büyük üzüntü verecek bir haber alınacağına ancak daha sonra aile büyüklerinden birinin ya da anne babanın vereceği destek sayesinde her şeyin düzeleceğine işarettir.

  Rüyada dişi kedi görmek

  Rüyada dişi kedi görmek, bir yandan size faydası dokunurken bir yandan da zararını göreceğiniz bir kişiyi simgeler. Aynı zamanda rüyada dişi kedi görmek kötü karakterli bir kadına işaret eder. Rüyada görülen dişi kedi kurnaz ve iki yüzlü bir kadını da simgelemektedir.

  Gördüğünüz dişi kedi eğer ev kedisiyse, rüyanız sıkıntılarınızdan kurtulacağınızın işaretidir. Gördüğünüz dişi kedi eğer sokak kedisiyse, etrafınızdan birinin tavır ve davranışlarının sonucu olarak sıkıntılı bir durumla karşılaşacaksınız demektir.

  Dişi bir ev kedisi sizi tırmalarsa, bir yıllık bir süre içinde huzur ve mutluluğunuz kalıcı olacaktır. Ayrıca hanenize bereket gelir.

  Rüyada kedi öldürmek

  Rüyanızda kedi öldürdüğünüzü gördünüz ise gerçek yaşamınızda bir hırsızla karşılaşarak onu yakalayacağınıza işaret etmektedir. Farklı bir yoruma göre ise rüyada kedi öldürmek feraha kavuşacağınızın işareti olarak yorumlanır.

  Rüyada kedi ile kavga etmek

  Rüyanızda bir kedi ile kavga etmişseniz bir hastalık geçireceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyanızda kediyle kavga ederek yenilmişseniz hastalıklarınızdan hızlı bir şekilde kurtulacağınıza delalet eder. Aynı zamanda bu rüya mutlu günlerin yakında olduğun da işaretidir.

  Rüyada kediyi ısırmak

  Rüyada siz kediyi ısırıyorsanız veya ona zarar veriyorsanız, hastalığınızın biraz fazla zaman süreceğine delalet eder. Eğer hasta değilseniz sağlığınız konusunda dikkatli olmalısınız gerekir çünkü uzun süreli bir rahatsızlık geçirebilirsiniz.

  Rüyada kedinin ısırması

  Eğer gerçek yaşamınızda bir dişi kedi besliyorsanız ve rüyanızda kediniz sizi ısırmışsa bu rüya önünüzdeki bir yıl boyunca huzurlu ve rahatta olacağınıza yorumlanır. Rüyanızda gördüğünüz kedi sokak kedisi ise ve sizi ısırmışsa; bu rüya önünüzdeki bir sene boyunca işlerinizin ters gideceğine işaret eder. Çevrenizdeki kişilere karşı gereğinden fazla ödün veriyor olabilirsiniz ve bunun zararını da en çok siz görüyorsunuz. Yaptığınız fedakarlıklar sizin yaşamınızı olumsuz yönde etkiliyor olabilir.

  ruyada-kedi-gormek

  Rüyada Siyah Kedi Isırması

  Ortaya konulan çalışmalar ve gerçekleştirilen projeler sayesinde kazanılan başarıları ve gelinen mevkiyi kıskanan bir kişinin, büyük bir plan kurduğuna, bu planı hayat geçirmesi ile birlikte rüyayı gören kişinin maddi olarak büyük kayba uğrayacağına, sevdikleriyle arasının açılacağına ve sıkıntı çekeceğine yorulur. Beklenmeyen bir anda ve hiç olmadık bir sebepten ötürü çok zarara uğranacağına ve uzun bir zaman boyunca bu zarardan kurtulmak için çaba harcanacağına alamettir.

  Rüyada kediye dönüşmek

  Rüyanızda bir kediye dönüştüğünüzü görmeniz hırsızlığa delalet eder. Hırsızlık yoluyla veya dinen haram olan yollarla geçiminizi sağlayacağınızın habercisidir. Rüyanızda bir ev kedisine dönüştüğünüzü görmüşseniz ve evde rahat yerinizde uyumuşsanız, bu uzunca bir süre işlerinizin ters gideceğini gösterir. Rüyanızda kediye dönüştükten sonra başka bir kediyle kavga etmeniz, girişeceğiniz işle ilgili vicdansız bir kimse ile ortaklık yapacağınıza veya bu kişiden yardım alacağınıza fakat, bu kişiyle tartışmak suretiyle iş ilişkinizi bitireceğinize delalet eder.

  Rüyada kedi satmak

  Rüyanızda bir kediyi para karşılığı sattığınızı görmüşseniz, malvarlığınızı harcayacağınız şeklinde tabir edilir.

  Rüyada kedi ve fare görmek

  Rüyanızda bir kedi ve farenin dostane bir şekilde olduklarını görmeniz ikiyüzlü insanlarla bir araya geleceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır.

  Rüyada kedi okşamak

  Eğer kedileri seviyorsanız rüyada kedi görmek vefalı bir dosta işaret eder. Kedi okşamak ise onunla olan muhabbetinizin işaretidir. Eğer kedilerden hoşlanmıyorsanız, rüyada kedi okşamak ikiyüzlü bir insana hak ettiğinden fazla değer vereceksiniz demektir.

  Rüyada kedinin sürtünmesi

  Rüyada bir kedinin size sürtündüğünü görmüşseniz, etrafınızdaki insanlara karşı gereğinden fazla iyimser olduğunuzu gösterir. Fakat bu kadar saf bakışınız, fazla yardım ve iyi niyet sonrasında nankörce tavırlarla karşılaşacaksınız. Dikkatli olmalısınız çünkü bir konuda sizi kandırabilirler.

  ruyada-kedi-gormek

  Rüyada Anne kedi ve yavruları görmek

  Rüyanızda yavrularıyla birlikte bir anne kedi görmeniz bazı konularda kaygılanacağınızın işaretidir.

  Rüyada kedi iniltisi duymak

  Rüyada kedi iniltisi duymanız, rüya tabircilerinin yorumuna göre gıybete gireceğiniz konusunda bir uyarı niteliğindedir.

  Rüyada misk kedisi görmek

  Rüyanızda misk kedisi görürseniz, dış görünüşü kötü olan fakat içi temiz, iyi ahlaklı bir erkeğe işarettir.

  Rüyada kedinin kaybolması

  Rüyanızda gördüğünüz kedinin kaybolması rahatsızlığınızın artacağına veya bir konuda sıkıntıya düşeceğinize dair yorumlanır.

  Rüyada kedi görüp öldürmek

  Aile hayatında yaşana tartışmalar ve kavgalardan kurtulmak için ve iş hayatında yaşanabilecek maddi ve manevi büyük kayıpların önüne geçmek için rakiplere ve aile üzerinde gözü olan kötü niyetli kişiler için önlemler alınacağına ve bu önlemler sayesinde sorunların büyük oranda çözüleceğine rivayet edilir. Aynı zamanda, mutlu aile tablosunu bozmaya çabalayan kişilerle mücadele edileceğine işarettir.

  Rüyada kedi yakmak

  Hayırsız bir kişi yüzünden girilecek işte uğranacak bir zararın istenmeyen durumlara yol açacağına, bu sebeple bazı hatalı kararlar verileceğine, işlerin daha kötü bir hal alacağına, maddi olarak uğranacak zararın yanısıra bir de manevi olarak zarar görüleceğine alamet eder. Aynı zamanda, zor bir durumun sevilen bazı kişilerin vereceği destek sayesinde kolayca çözüleceğine, işlerin daha iyi bir hal alacağına, sıkıntıların sona ereceğine ve kazancın katbekat arttırılacağına işaret eder.

  Rüyada kedi ile konuşmak

  Zor bir durumda olan bir kişi ile yardım edileceğine, ancak işle ilgisi olmayan, dedikoducu ve kötü kalpli bir kişinin yardıma engel olmaya çalışacağına, bu yüzden kendisi ile tartışılacağına, yaptıklarından ötürü kendisi ile tüm bağların koparılacağına ve iş hayatında daha dikkatli adımlar atılacağına delalet eder.

  Rüyada kedi taşlamak

  Aile hayatını kıskanan ve sahip olunan mutluluğa göz diken bir kişinin aile bireyleri ile ilgili olarak bazı planları olduğuna, bu kişinin aileden uzaklaştırılması gerektiğine, aksi takdirde çok sıkıntılı ve üzücü olayların yaşanacağına ve hane huzurunun bozulacağına işaret eder. Aynı zamanda, güzel günler geçirileceğine, hayırlı bir kısmetle evlilik yolunda adım atılacağına ve yakın bir zaman içinde evlat sahibi olunacağına alamettir.

  Rüyada Kedi Yalaması

  İş konusunda sevilen bir kişiden alınacak destek ile büyük bir işe girileceğine, huzuru kaçıran durumların ortadan kalkacağına, tartışmaların sona ereceğine, güzel bir birlikteliğe başlanacağına, kardeşlerin birlikte bir işe gireceğine, sıkıntılı bir işin ardından ferahlığa çıkılacağına ve hayallere yakın bir zaman içinde kavuşulacağına rivayet edilir. Kişi, hayırlı bir yola çıkıp bu yolda başarılı olacak demektir.

  ruyada-kedi-gormek

  Rüyada kuyruksuz kedi görmek

  Rüyanızda kuyruğu olmayan ya da herhangi bir uzvu eksik olan bir kedi görmeniz, yaşamınızda kararlarınızı özgürce veremediğinizi ve bundan dolayı rahatsızlık hissettiğinizi göstermektedir.

  Rüyada kedi kurtarmak

  Rüyanızda bir kedinin yaşamını kurtarmışsanız bağımsızlığınızı geri kazanmak istiyorsunuz demektir.

  Mynet Youtube


  İlgili Rüya Tabirleri

  Geri Dön

  En Çok Aranan Haberler