Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Rüyada sakal, bıyık görmek ne anlama gelir? Rüyada kendini, çocuğu sakallı görmek ne demek?

  Rüyasında sakal görmek bolluk, rızık, bereket, hürmet ve saygınlık ile ilişkilendirilir. Rüyasında sakal gören kişinin ekonomik anlamda eli güçlenecek, varlıkları bereketlenip bollaşacak ve diğer insanların saygısını kazanmayı başarıp bu insanlardan hürmet görmeye başlayacaktır. Rüyada sakallı bebek görmek ise rüya sahibinin şaşıracağı olaylarla karşı karşıya kalacağının alameti olarak görülür. İşte diğer simgelere göre rüya ile ilişkilendirilen dalaletlerin açıklamaları...

  Rüyada sakal, bıyık görmek ne anlama gelir? Rüyada kendini, çocuğu sakallı görmek ne demek?

  Bununla beraber rüyada uzun sakal görmek ise pek iyiye yorulmaz. Zira rüyasında uzun sakal gören kişinin yokluk, pişmanlık ve keder ile karşı karşıya kalacağına inanılır. Kişi elindeki imkanları ve varlıkları kaybeder ve bir yokluğun içerisine düşüp yapmış olduğu hatalardan ötürü pişmanlık duyar. Rüyada siyah sakal görmek zenginlik işaretçisidir, kişi ekonomik bolluğa erişmek için önemli fırsatlar elde edecektir.

  Rüyada sakal uzatmak ise duruma göre farklı yorumlanabilir. Eğer rüyada sakalın uzamasından kasıt haddinden fazla uzatılmış sakal ise bu durum zenginlik ve itibar kazanılacağına yönelik işarettir. Rüyasında bol bol sakal uzattığını gören kişi için önümüzdeki dönem ekonomik açıdan kazançlı olacaktır ve rüya sahibi itibar kazanmaya başlayacaktır. Diğer taraftan uzatılan sakal aşırı seviyede değil de normal uzunluktaysa bu rüya huzura, rahat yaşama, insanların sevgisini kazanmaya, saygınlık ve berekete işaret edebilir. Bu rüyayı gören kişi için de gelecek dönem son derece iyi şeylere gebedir, mevcut sıkıntılardan kurtulmak mümkün olur ve huzura erilir, bununla beraber varlıklar bereketlenir ve kişi çevresinin sevgisini kazanmayı başarır.

  Rüyada kısa sakal görmek ise kişinin maddi açıdan sıkıntılı bir süreç yaşayacağına ve bu yüzden bu süreç boyunca tutumlu davranmak zorunda kalacağına, harcamalardan kısma mecburiyetine itileceğine yönelik bir işaret sayılır.

  Rüyada Sakalının Çıktığını Görmek

  • Rüyada sakal çıkması kişinin bereketli bir yaşantıya ve yüksek bir mertebeye erişeceğine yönelik işarettir. Rüyasında sakalı çıkan kişi önemli bir saygınlık elde edecek ve gerek maddi anlamda gerek manevi anlamda önemli bir doyuma ulaşacaktır.
  • Ayrıca bu rüyayı gören kişinin sevilen birisi olacağına, yaşantısındaki problemlerden bir şekilde kurtulup huzurlu bir hayata sahip olacağına ve aile hayatına daha fazla önem vermeye başlayacağına yönelik de alametler mevcuttur.
  • Rüyada kadının sakalının çıkması ise farklı bir anlama sahiptir. Eğer rüya sahibi kadınsa ve rüyasında kendisinin sakalının çıktığını görüyorsa bu durum kişide terbiye konusunda bir eksikliğin meydana gelmeye başladığına yönelik işaret olabilir. Buna ek olarak rüya gören kişinin ileride alacağı bir karar ile birlikte yanlış bir yola sapıp hata yapması söz konusu olabilir. Bu yüzden yanlış karar almamak ve hatadan uzak durmak için önemli kararlar almadan önce bu rüyayı gören kişinin güzel bir şekilde düşünüp öyle hareket etmesi gerekir. Dolayısıyla bu bilgilerden hareketle kadın için rüyada yüzde sakal görmek pek hayra alamet bir durum olarak nitelendirilmez.
  • Rüyada sakallı kadın görmek de rüyanın görülüş biçimine göre farklı şekillerde yorumlanır. Bu tip rüyalar kimi alimlerine göre kişinin kendi fıtratına aykırı hareket eden ya da kimsesizlik sebebiyle geçim sağlamakta zorlanan bir kadını sembolize eder.
   • Diğer taraftan aynı rüya, kişinin kendi ayakları üstünde sağlam bir şekilde durup başarıya ilerlemesi ve bu yolda herkesin takdirini toplamasını da simgeler.
   • Ayrıca rüyada sakallı kadın görülmesi, kişinin küçük duruma düşeceğine ya da atacağı yanlış adımlar yüzünden rezillikler yaşayabileceğine yönelik de işaretler de içerir.

  Rüyada Çocuğu Sakallı Görmek

  • Rüyada sakallı bebek görmek, rüya sahibinin alışılmışın dışında kimi olay ya da durumlar ile karşı karşıya kalacağına ve bunların sonucunda oldukça şaşıracağına yönelik bir işarettir. Rüyayı gören kişi bilmediği şeyler öğrenecek ve daha önce işitmediği şeyler işitip yeni şeylere tanıklık edecek ve bu tanıklığın sonucunda önemli sürprizlerle karşılaşıp kendisini şaşkınlık içerisinde bulacaktır.

  Rüyada Kesilmiş Sakal Görmek

  • Eğer kişi rüyasında sakalının kesildiğini görürse bu durum onun dini açıdan bazı noktalarda ihmalkar davrandığına yönelik işaret olarak kabul edilir.
  • Rüyada sakal traşı olmak ise daha farklı anlama sahiptir. Eğer kişi bir hastalıktan mustaripse şifa bulup iyileşecektir, borcu varsa borçlarından kurtulup ekonomik refaha kavuşacaktır. Var olan sıkıntılar birer birer ortadan kalkacaktır.

  Rüyada Kendi Sakalını Görmek

  • Rüyasında kendi sakalını gören kişi için bu rüya, kişinin sağlam temeller üstüne oturmuş bir karaktere sahip olacağına, erken olgunlaşan birisi haline geleceğine ve kariyerinde doğru adımlar atıp etrafından saygı görüp itibar kazanacağına işaret eder. Bu kişinin talihi de bir süre sonra açılacaktır.
  • Rüyada sakalının yarısının olmaması ise rüya sahibinin izzet ve şeref noktasında kayıp yaşayabileceğine ve malının da kaybolma riskinin olduğuna yönelik işarettir. Dolayısıyla bunlar gerçekleşirse kişi hem saygınlık anlamında hem de ekonomik anlamda önemli bir sıkıntıya düşecektir.

  Rüyada Sakalsız Birini Sakallı Görmek

  • Rüyasında sakalsız birini sakallı gören kişi için bu rüya, ileride erişilecek bir şan ve şöhretin temsilcisi niteliğindedir. Kişi yaptığı çalışmalar ya da gerçekleştirdiği eylemler sayesinde ileride bir üne kavuşacak ve çevresi tarafından tanınmanın yanı sıra saygı duyulan, takdir toplayan birisi haline gelecektir.

  Rüyada Sakal Koparmak

  • Rüyasında sakal kopardığını gören kişi gerek maddi, gerek manevi bakımdan herhangi bir sıkıntı yaşamayacaktır. Herhangi bir problemi varsa da bu, önümüzdeki dönem içerisinde çözülecek ve kişi kendisini hem maddi hem manevi anlamda rahata ermiş şekilde bulacaktır.
  • Bununla beraber kişi sadece kendisini değil aynı zamanda aile fertlerini de kalkındıracak ve almış olduğu dualar sayesinde işleri yoluna girip vermiş olduğu emekler hem kendisine hem de çevresine mutluluk getirecektir.
  • Ayrıca eğer kardeşlerle bir işe girişildiyse bu işte çok iyi seviyeye gelinecek ve atılacak adımlar önemli kazançların gelmesini sağlayacaktır. İş hayatında rakiplerin kurmuş olduğu tuzaklar işlemeyecek, bu tuzaklara rakipler düşecekler.

  Rüyada Sakal Dökülmesi

  • Rüyasında kendi sakalının döküldüğünü gören kişi için bu rüya pek hayırlı bir yoruma sahip değildir. Rüyada sakal kendiliğinden dökülüyorsa bu durum rüya sahibi için ani bir ölüme işaret edebilir.

  Rüyada Sakal Taramak

  • Rüyasında kendi sakalını tarayan kişi yakın zaman içerisinde hayırlı durum ve olaylarla karşılaşacaktır. Atılan adımlar, gerçekleştirilen eylemler, içerisine girilen durumlar kişi için hayırlı olacak sonuçlar doğuracak ve kişi için bir ferahlama imkanı doğacaktır. Bu sayede kişi kendisini daha rahat hissedecek ve huzur bulacaktır.
  • Diğer taraftan rüyada başkasının sakalını taramak ise kişinin sakalını taradığı kişiden bir hayır göreceğine yönelik işarettir.

  Rüyada Sakalın Beyazlaması

  • Rüyasında sakalının beyazladığını gören kişi için tabirler iyiye işaret eder. Rüya sahibi bir onura nail olacaktır ve herkesin ayakta alkışlayacağı işlerin altına imza atıp çevresinden büyük bir itibar kazanacaktır.

  Rüyada Bıyık Görmek

  • Rüyasında bıyık gören kişi gelecekte varlığa kavuşacak ve ekonomik anlamda tatmin edici şeyler elde edecektir. Rüya sahibi toprak, sermaye, para konusunda önemli kazançlar elde edecektir.
   • Eğer kişi devletin resmi kurumlarına karşı bir borç içerisindeyse bu borçtan kurtulacaktır.
  • Diğer taraftan rüyada bıyıklı bebek görmek ise rüyadaki bebeğin ya da çocuğun sağlıklı birisi olacağına yönelik işaret olarak kabul edilir. Rüyada görülen bebek ileride çok ciddi sağlık sorunları yaşamayacak, genel anlamda sağlıklı bir hayat sürecektir.
  • Rüyada kadında bıyık görmek ise rüya sahibi kadının erkek çocuk sahibi olacağına yönelik işaret olarak kabul edilir.

  Rüyada Bıyık Bırakmak

  • Rüya sahibi dünya malı için yaşayan, sahip olduğu malların çoğalması adına kendi çıkarıyla çatışan her şeyi elinin tersiyle iten, kendisine fayda sağlayan her şeyi hiç düşünmeden gerçekleştiren birisi olarak kabul edilir.
  • Rüyada bıyık uzatmak ise pek iyiye yorulmaz. Zira rüya sahibinin kafasını yoran problemlerin ileride uzayacağı ve bu yüzden sıkıntılı günler yaşayacağına yönelik işaretler söz konusudur.

  Rüyada Bıyık Kesilmesi

  • Rüyada bıyık kesmek rüya sahibinin işlerinin yolunda gideceğine işaret eder. Kişi borçlarından kurtulur ve huzurlu bir yaşam sürmeye başlar.

  Rüyada Palabıyıklı Olduğunu Görmek

  • Rüyasında kendisini palabıyıklı olarak gören kişiler için bu rüya, ileride alay konusu olunacağına ve toplum içerisinde rüya sahibinin kendisini küçük düşürecek birtakım davranışlar içerisinde olacağına yönelik işaret olarak kabul edilir. Rüya sahibi önümüzdeki dönemde yapacağı bir şey yüzünden toplum içinde kendisini utanılacak bir durumun içerisinde bulabilir.

  Rüyada Bıyıklı Birini Bıyıksız Görmek

  • Rüyasında bıyıklı birisini bıyıksız olarak gören kişi için bu rüya iyiye işarettir. Ya rüya sahibi ya da rüyada bıyıksız görünen kişinin işleri ileride yoluna girecek ve var olan borçlardan kurtulup sıkıntılı günler geride kalacaktır.

  Rüyada Bıyık Almak

  • Rüyasında bıyık aldığını gören kişi, var olan ufak tefek sorunlarının üzerine düşünecek ve aile hayatındaki pürüzleri ortadan kaldırıp daha sakin ve huzurlu bir yaşantıya kavuşacaktır. Hayatında yoğunluğa sebep olan şeylere bir süre ara vermeyi düşünecek ve kafasını dinleme kararı alacaktır.
   • Bu rüya kişinin bir süre şehir dışına çıkıp ailesi ile stres atmak için ufak bir kaçamak yapacağına yönelik işaret olabilir.
  • Rüyada cımbızla bıyık almak, rüyayı gören kişinin hiçbir şeyi riske atmak istemeyen, risksiz yaşamı seven ve her detay üstünde yoğun düşünme süreçleri harcayan, kendisinin huzursuz olmasına neden olan ne varsa hayatından çıkaran ve sevdiklerinin huzuru için her şeyi yapmaya hazır birisi olduğunu işaret eder. Rüya sahibinin vefalı, yardımsever birisi olduğu kabul edilir ve gelecek dönemde yeni dostlar edinip insanların saygısını kazanması beklenir.
  • Rüyada bıyık yolmak ise bir hata yüzünden rüya sahibinin zor günler geçirmesine ya da geçim derdiyle sıkıntıya düşmesine işaret edebilir.

   Mynet Youtube


  İlgili Rüya Tabirleri

  Geri Dön

  En Çok Aranan Haberler