Mynet Trend

         

Rüyada yıkanmak ne demek, ne anlama gelir?

Rüyada yıkanmak ne demek, ne anlama gelir?

İçindekiler

 • Rüyada Yıkanmak
 • Rüyada Sabunla Yıkanmak
 • Rüyada Küvette Yıkanmak
 • Rüyada Denizde Yıkanmak
 • Rüyada Dışarıda Yıkanmak
 • Rüyada Tuvalette Yıkanmak
 • Rüyada Hortumla Yıkanmak
 • Rüyada Kaplıcada Yıkanmak
 • Rüyada Havuzda Yıkanmak
 • Rüyada Kıyafetle Yıkanmak
 • Rüyada Derede Yıkanmak
 • Rüyada Sütle Yıkanmak
 • Rüyada Şampuanla Yıkanmak
 • Rüyada Balkonda Yıkanmak
 • Rüyada Yağmurda Yıkanmak
 • Rüyada Akarsuda Yıkanmak
 • Rüyada Köpükle Yıkanmak
 • Rüyada Camide Yıkanmak
 • Rüyada Hamamda Yıkanmak Ne Demek?

Yıkanmak, gündelik hayatta kişisel bakımın en önemli parçalarından biridir. Peki rüyada yıkanmak ne demek, ne anlama gelir? Sizler için farklı yorumları bir araya getirdik.

Gündelik hayat içerisinde sıklıkla tekrar ettiğimiz yıkanma eyleminin insan vücudu üzerinde pek çok faydası olduğu tartışılmazdır. Nitekim bu denli tekrarlanan bir eylemin rüyalarda da sıklıkla karşımıza çıkmasını şaşırtıcı bulmamak gerekir. Buna paralel olarak rüya tabiri kaynaklarında da rüyada yıkanmak ile ilgili pek çok detaylı bilgi mevcuttur. Yazımızın devamını inceleyerek "Rüyada yıkanmak ne demek, ne anlama gelir?" gibi soruların cevabını bulabilirsiniz.

Rüyada Yıkanmak

Rüyada yıkanmak, rüya tabiri alimleri tarafından pek çok farklı şekilde tabir edilir. Bu tabirler arasında en belirgin olan yorumun hastalıklardan şifa bulmak şeklinde olduğunu söylemek mümkündür. Rüya tabiri kaynaklarının büyük çoğunluğunda, rüyasında yıkandığını gören bir kimsenin kısa bir zamanda yaşadığı sağlık problemlerinden kurtularak eski sıhhatine kavuşacağına dair yorumlar mevcuttur.

Ayrıca rüyada yıkanmak, rüya sahibinin kötü niyetli insanlardan uzak kalacağı şeklinde de ele alınır. Rüyasında yıkanan bir kimse, ömrü boyunca yalancı, fesat ya da hileci insanların fenalıklarından emniyette olacaktır. Aynı şekilde yorumcular, bu tür bir rüya gören kimselerin kendilerinin de herhangi bir kazanç elde etmek için bu tür yollara asla başvurmayacağını vurgular. Nitekim buna benzer bir biçimde rüyada yıkanmak, günahlardan arınmak ve tövbe etmek gibi anlamlar da ihtiva eder.

Son olarak rüyada yıkandığını görmenin geçmişi geride bırakmayı temsil ettiği söylenebilir. Pek çok rüya tabircisi, rüyasında yıkandığını gören kimselerin geçmişte yaşadığı üzücü ya da travmatik vakalara dikkat çeker ve rüya sahibinin kısa zamanda bu olayların etkisinden kurtularak hayatında yeni bir sayfa açacağını belirtir. Ayrıca hayatınıza yeni bir başlangıç yaparken bazı insanları ya da mekanları da geride bırakmanız gerekebilir.

Rüyada Sabunla Yıkanmak

Rüyada sabunla yıkanmak, rüya tabiri kaynaklarının büyük çoğunluğunda olumlu bir alamet olarak görülür. Rüya sahibinin hayır işleri ile uğraşacağı ve bu sayede çok sayıda kişinin hayır duasını alacağı düşünülür. Buna ek olarak bazı rüya yorumcuları sabunla yıkanmanın sağlıklı ve uzun bir ömre delalet ettiğini belirtir. Bu tür bir rüya gördüyseniz ilerleyen yaşlarınızda insanlar tarafından oldukça sevilen ve saygı duyulan bir insan haline gelmeniz muhtemeldir.

Rüyada Küvette Yıkanmak

Rüyada küvette yıkanmak, genellikle yüksek bir refah düzeyinin alameti olarak kabul edilir. Bu doğrultuda rüya sahibinin ekonomik bakımdan son derece verimli bir dönem geçireceği ve büyük kazançlar elde edeceği varsayılır.

Rüyada Denizde Yıkanmak

Rüyada denizde yıkanmak, pek çok rüya yorumcusu tarafından bolluk ve bereket olarak tabir edilir. Deniz, özellikle geleneksel kaynaklara göre insanoğluna sunulmuş en önemli ve tükenmez nimetlerden biridir. Buradan yola çıkarak yorumcular, bu tür bir rüya gören kimselerin büyük nimetlere kavuşacağı yorumunda bulunur.

Rüyada Dışarıda Yıkanmak

Rüyada dışarıda yıkanmak, rüya sahibinin sıkıntılarından kurtulacağı şeklinde yorumlanır. Borçlu olan bir kimse, rüyasında dışarıda yıkandığını gördüyse borçlarından kurtulur. Benzer bir biçimde hasta olan insanlar için bu rüya, şifa anlamına gelir. Aynı zamanda rüyanın, ruhsal sıkıntılar içerisindeki insanlar için de kurtuluş alameti olduğu rivayet edilir.

Rüyada Tuvalette Yıkanmak

Rüyada görülen tuvalet, neredeyse her zaman pişmanlık olarak değerlendirilir. Bu doğrultuda rüyada tuvalette yıkanmak, kişinin pişmanlıklarını telafi edeceği şeklinde tabir edilmeye son derece uygundur.

Rüyada Hortumla Yıkanmak

Rüyada hortumla yıkanmak, rüya yorumcularının büyük bir çoğunluğu tarafından uzun bir yolculuğun alameti olarak görülmüştür. Rüya sahibinin iş hayatı sebebi ile uzun süre evinden ayrı kalması söz konusu olabilir.

Rüyada Kaplıcada Yıkanmak

Rüyada kaplıcada yıkanmak, rüya sahibinin hem maddi açıdan hem de sağlık bakımından rahat edeceğine delalet eder. Dolayısıyla bu tür bir rüya gören kimselerin refah içerisinde uzun ve sağlıklı bir ömür süreceği varsayılır.

Rüyada Havuzda Yıkanmak

Rüyada havuzda yıkanmak genellikle iş hayatında yoğun geçecek bir dönemin habercisidir. Rüya sahibinin uzunca bir dönem başını kaşıyacak vakit bile bulamaması olasıdır. Ancak aynı zamanda tüm bu çabalarınızın mükafatını fazlasıyla alacağınızı da ilave etmek gerekir.

Rüyada Kıyafetle Yıkanmak

Rüyada elbiseyle yıkanmak, sonradan elde edilecek huzuru sembolize eder. Bu doğrultuda rüya sahibinin uzun süren yıpratıcı bir dönem sonrasında durup dinlenme fırsatına bulacağı söylenebilir. Ayrıca bazı rüya alimleri, rüyada kıyafetle yıkanmanın vicdan azabı anlamına geldiğini belirtir.

Rüyada Derede Yıkanmak

Rüyada derede yıkanmak, rüya sahibinin hayatında heyecanlı bir dönemin başlayacağının müjdecisi olabilir. Bu tür bir rüya gördüyseniz, yakın zamanda yeni ve büyük bir aşka yelken açmanız ve kapılıp gitmeniz muhtemeldir.

Rüyada Sütle Yıkanmak

Rüyada sütle yıkanmak, genellikle ekonomik konularla ilgili bir biçimde tabir edilir. Ancak rüyanın olumsuz bir biçimde ele alındığını belirtmek gerekir. Çoğu rüya alimine göre bu imge, rüya sahibinin iş hayatında gereksiz masraflar dolayısıyla büyük zararlar edeceği anlamına gelir.

Rüyada Şampuanla Yıkanmak

Rüyada şampuanla yıkanmak ise sütle yıkanmanın tam aksine rüya sahibinin son derece tutumlu bir kimse olduğunu gösterir. Bu tavrı sayesinde kişinin ufak da olsa bir takım birikimlere sahip olacağı ve bu birikimlerle karşılaştığı ufak problemleri kolaylıkla aşacağı düşünülür.

Rüyada Balkonda Yıkanmak

Rüyada balkonda yıkanmak, genellikle başarılı bir kariyer olarak tabir edilir. Pek çok rüya yorumcusu böyle bir rüya gören kimselerin iş hayatlarında son derece şanslı olacakları çıkarımında bulunur. Diğer bir yoruma göre ise balonda yıkanmak, rüya sahibinin geçmişte yaptığı bir eylemden dolayı utanç duyduğunu gösterir.

Rüyada Yağmurda Yıkanmak

Rüyada yağmurda yıkanmak, sıkıntılardan kurtulmak anlamına gelir. Özellikle rüya sahibinin gereksiz evhamlarını aşarak ferahlaması ve daha mutlu bir insan haline gelmesi beklenir.

Rüyada Akarsuda Yıkanmak

Akarsuda yıkanmak, çoğu rüya yorumcusu tarafından yeni bir aşk olarak yorumlanır. Rüya sahibinin büyük bir aşka kapılıp hayatının diğer alanlarını aksatması söz konusu olabilir.

Rüyada Köpükle Yıkanmak

Rüyada köpükle yıkanmak, kişinin son derece keyifli bir ömür süreceğinin habercisidir. Ayrıca rüya sahibinin eğlenceye son derece düşkün bir kimse olması da muhtemeldir.

Rüyada Camide Yıkanmak

Rüyada camide yıkanmak, özellikle geleneksel kaynaklarda tövbe etmek olarak ele alınmıştır. Bu doğrultuda kişinin günahlarından pişman olarak Allah'a yöneleceği düşünülür.

Rüyada Hamamda Yıkanmak Ne Demek?

Rüyada hamamda yıkanmak, rüyayı görenin bekar olması halinde hayırlı bir kısmete delalet eder. Bu doğrultuda rüya sahibinin mutlu bir evliliğe sahip olacağı düşünülür. Evli kimseler için ise rüya, hane içinde artan muhabbeti simgeler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön