KADIN

Saç uzatma yöntemi! 21 günde şaşkına döneceksiniz

Saç uzatma yöntemi! 21 günde şaşkına döneceksiniz

Uzun saç, birçok kadının ulaşmak istediği bir hedef. Özel şampuanlar, maskeler ve saç kesimlerine ek olarak, beslenmedeki bir değişiklik de saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Görelim.

Size sadece saçınızı daha hızlı uzatmakla kalmayıp aynı zamanda daha sağlıklı hale getirecek ürünlerden bahsetmek istiyoruz.

SOMON

Bu balıkta bulunan omega-3 yağ asitleri saç köklerini güçlendirir ve saç büyümesini teşvik eder. Bilimsel deneyler, bu asitleri içeren ürünlerin tüketilmesinin telojen fazını (saç köklerinin dinlenme süresini) yarım yıl kısalttığını göstermiştir. Ek olarak, somon balığı saçınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olan B12 vitamini ve demir içerir.

İSTİRİDYE

İstiridye, saçların daha hızlı uzatan ve parlaklaştıran altın bir maden gibidir. Günde bir istiridye, bu elementin günlük ihtiyacını fazlasıyla karşılamaktadır. Elbette, her gün bunu yemek zor olacaktır. Bunu buğday kepeği, sığır eti (özellikle karaciğer) ile değiştirebilirsiniz, çünkü bu yiyecekler de yeterince çinko içerir.

TAVUK

Tavuk, hayvansal protein açısından zengindir ve ona keratin üretimi için ihtiyacımız var . (Saç gövdesinin yüzde 80'ini oluşturan madde.) Sadece 2-3 aylık protein eksikliği saç dökülmesinin yanı sıra saç büyümesinin de durmasına neden olur.

YUMURTA

Yumurta, protein ve biotin gibi saç büyümesi ve normal saç durumunun korunması için gerekli unsurları içerir. Saç dökülmesini durdurmak için gıda katkı maddesi olarak biotin önerilir, ancak gıda ile elde edildiğinde çok daha etkili olacaktır. Ek olarak, yumurtalar lösin (hücre bölünmesinden sorumlu) ve saçımızın ihtiyaç duyduğu diğer amino asitleri içerir.

BADEM

Badem, saç uzamasını harekete geçiren ve saçı güçlendiren E vitamini içerir. 30 gram badem günlük ihtiyacın yüzde 70'ini içerir. Ayrıca badem, biyotin, yağ asitleri ve B vitaminleri gibi faydalı maddeler içerir.

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Kabak çekirdeği, saç büyümesinden sorumlu olan B1, B2, B3 ve B4 vitaminlerinin yanı sıra kafa derisi sağlığı sağlayan B5 ve B6 vitaminlerini içerir. Ciddi saç dökülmeniz varsa, araştırmaya göre bu hastalığın şiddetli formlarında bile yardımcı olduğu için diyetinize daha fazla kabak yağı eklemeniz gerekir.

MERCİMEK

Mercimek, sağlıklı saç büyümesi için en önemli unsurlardan biri olan demir içeriği konusunda rekor sahibidir. Yani bir kase mercimek çorbası bu elementin günlük ihtiyacının yaklaşık yarısını içerir. Ek olarak, çinko, kolin (kafa derisine kan akışını normalleştirir) ve diğer yararlı elementleri içerir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön