HABER

Sinop'ta kar yağışı

Yoğun kar yağışı nedeni ile Sinop'ta 53 köy yolu kapanırken, 12 köyün elektrik bağlantısı kesildi. İki köyün de telefonları kesildi.

Sinop'ta kar yağışı

Yoğun kar yağışı nedeni ile Sinop-İstanbul bağlantısını sağlayan Sinop-Boyabat Karayolu'nun Dranaz bölümünde kar kalınlığı 30 santimetreyi buldu. Sinop genelinde 27 olan kapanan köy yolu sayısı, bugün de yağışların devam etmesi ile birlikte 53'e çıktı.

Alınan bilgiye göre, Boyabat İlçesi'nde 15, Dikmen'de 17, Durağan'da 9, Erfelek'te 6 ve Gerze'de de 6 olmak üzere toplam 53 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Köy Hizmetleri Ekipleri, yol açma çalışmalarına devam ediyor.

Öte yandan kar yağışının etkili olduğu Türkeli İlçesi'nde 11, Boyabat'ta ise 1 köyün elektriği kesildi. Ayrıca, elektrik kesintilerine bağlı olarak Boyabat ve Durağan İlçeleri'nde 2 köyün telefonları kesildi. TEDAŞ ve Türk Telekom ekipleri, elektriği ve telefonu kesilen köylerde çalışmalarını sürdürüyor.

Bu arada, Sinop'un en yüksek mevkii olan ve Sinop-Boyabat Karayolu üzerinde bulunan Dranaz'da kar kalınlığı 30 santimetreyi buldu. Karayolu üzerinde buzlanmaya karşı tuzlama ve kar kürüme işlemleri sürüyor. Araç sürücüleri ise buzlanmaya karşı dikkatli olmaları ve zincir takmaları konusunda uyarıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön