Mynet Trend

Şırnak’ta yıllardır akan şelaleler yağış azlığı nedeniyle kurudu! Fotoğraf çektirmek isteyenler eli boş döndü

İklim değişikliği ve ekolojik sistemdeki farklılaşma Şırnak’ta kendisini gösterdi. Küresel ısınmanın etkisiyle Şırnak’ta kuraklık iyiden iyiye hissedildi. Yıllardır akan şelaleler yağış azlığı nedeni ile kururken, derelerde de su kalmadı.

Şırnak’ta yıllardır akan şelaleler yağış azlığı nedeniyle kurudu! Fotoğraf çektirmek isteyenler eli boş döndü

Son dönemlerin en kurak kış ve bahar mevsimini geçiren Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bulunan Beşağaç köyü şelalesi ilk defa kurudu. Yağış azlığı nedeniyle derelerde de su kalmadı.

1

Havadan görüntülenen şelale ve dere kuraklığın boyutunu gözler önüne serdi. Doğa fotoğrafçısı Lokman Gökçe, her yıl bahar aylarında akan şelalenin ilk defa kuruduğunu gördüğünü söyledi. Gökçe, "Her yıl buraya gelip fotoğraf çekiyorduk ancak bu sene bahar ayında olmamıza rağmen şelale ve dereler kurudu. Her yer kurudu. Umarım bunun etkilerini ucuz atlatırız" dedi.

(İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Sivas, Tokat, Amasya dan geçen ve Samsun da denize dökülen Yeşilırmak yüzde seksen azaldı geniş bir dere görünümünde . Adaletsizliğin hukuksuzluğun insanın insan yediği her işin mübah sayıldığı her haksızlığa kılıf arandığı malın yağması talanı gaspı hırsızlık tecavüz parayla yağma ormanların yakılarak işgali yaylaların işgali ehilin değil cahilin itibar gördüğü dünyada buzlarda erir denizlerde kurur çöllerde tozar dereler ırmaklar kurur ey insanlık daha bitmedi titreyin ve kendinize gelin aksi halde son çok yakın yaratan ben size akıl verdim kullanmazmısınız
Dünyada ve ülkemde rant para uğruna ormanların yok edilmesine küresel ısınma diyerek,kendilerini aklamaya çalışıyorlar hepinizin canı cehenneme
Yağmur yağmamasıyla alakası yok buraların kuruması tamamen barajlar hes projeleri nükleer santral projeleriyle doğamızı suyumuzu bile bile yok ettiler,dünyanın em büyük savaşları su savaşları olacak ve biz hepsini yok edip sattık herşeyi sattığımız gibi..
Geri Dön