HABER

Son Dakika: 6 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı

6 Temmuz 2021 Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 37 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 5 bin 299 oldu. En yüksek aşılama oranına sahip iller ise Muğla, Kırklareli ve Çanakkale oldu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Salgının seyri değişiyor" ifadelerini kullandı. Koca, "Lütfen acele edin" diyerek vatandaşlara aşı çağrısında bulundu.

Son Dakika: 6 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı

6 Temmuz 2021 koronavirüs tablosu açıklandı. Tabloya göre, Türkiye'de son 24 saatte 226 bin 651 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 299 kişinin testi pozitif çıktı, 37 kişi hayatını kaybetti, iyileşen sayısı ise 4 bin 446 oldu.

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 58,92, ikinci doz aşı yapılanların oranı da yüzde 25,84 olarak kayda geçti.

Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz olmak üzere toplam 881 bin 755 aşı uygulandı.

Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı, 36 milyon 574 bin 186'sı birinci doz, 16 milyon 36 bin 89'u ikinci doz, 1 milyon 930 bin 752'si üçüncü doz olmak üzere toplam 54 milyon 541 bin 27'ye yükseldi.

MUĞLA AŞILAMADA BİRİNCİ

En az bir doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il, sırasıyla Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Edirne, Balıkesir, Eskişehir, Amasya, Aydın, Bilecik ve İzmir oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu iller ise Siirt, Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Muş, Diyarbakır, Şırnak, Batman, Ağrı ve Bingöl olarak sıralandı.

İŞTE 6 TEMMUZ KORONAVİRÜS TABLOSU

vaka

BAKAN KOCA: SALGININ SEYRİ DEĞİŞİYOR

Öte yandan, sosyal medya hesabından günlük tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu ifadeleri kullandı:

Salgının seyri değişiyor. Aşı ile toplumsal bağışıklık sağlanana kadar mücadele devam edecek. Yarını bugünden güvence altına alalım. Henüz aşınızı olmadıysanız lütfen acele edin.

5 TEMMUZ KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de dün (5 Temmuz) koronavirüs nedeniyle 35 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 4 bin 678 olarak açıklanmıştı.
kocaaaaaaaa


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Sayın bakan Çin aşısıyla ilgili toplantıda şöyle demişti ki: “mRNA aşılarının uzun vadeli sonuçlarını bilmiyoruz o yüzden inaktif aşıyı tercih ettik.” Sayın bakan sonuçlarını bilmediğiniz sıvıları insanlara zorlayarak yapmaya, sözde sanatçılarla aşı probagandası yapmaya utanmıyormusunuz? Amerika’da CDC mRNA aşılarının özellikle gençlerde kalp sorunlarına neden olduğunu açıkladı. mRNA aşılarında aşı yapılan yerde kalması gereken spike proteinin bütün vücuda yayıldığı rapor edildi. Bu spike protein virüsün üzerindeki dikenli kısım ve öldürücü kısım. mRNA aşısı olanlar çok büyük risk altında.
Eylule hazirlik yapiyor Sayin hastane zinciri olan bakanimiz..
Valla biz geleceğimizi güvence altına almak istiyoruz ama bu yönetimle değil
Geri Dön