HABER

SON DAKİKA | AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun 'Kaçış planı' iddiasına çok sert tepki

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Saat 22.00'da bir kaçış planını ifşa edeceğim" açıklamasına AK Parti'den çok sert tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı açıklamada "Kılıçdaroğlu’nun bugün Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır" ifadelerini kullandı.

Son dakika: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'kaçış planı' iddiası gündem yarattı. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu "Bu akşam 22:00’de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun bu akşam sosyal medyadan bir açıklama yapması beklenirken, AK Parti'den çok sert bir açıklama geldi.

SON DAKİKA |AK PARTİ'DEN KILIÇDAROĞLU'NA İLK TEPKİ

CHP liderine tepki gösteren AK Parti Sözcüsü, Ömer Çelik, KIlıçdaroğlu'nun açıklamalarını 'iftira' olarak nitelendirdi.

AK PARTİLİ ÇELİK: İFTİRA KAMPANYASI

AK Parti Sözcüsü Çelik, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır. Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz iddia ortaya atıp belge bilgi açıklayacağım dedi. Ancak açıklamaları hiçbir siyasi netice doğurmadı. Tüm bu açıklamalar çevre kirliliğinden başka bir şey üretmemiştir.

gfdgd

"MİLLET KİMİN KAÇTIĞINI GÖRMÜŞTÜR"

Kılıçdaroğlu, Sn Cumhurbaşkanımızla ilgili 'kaçacak' ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür.

"BÜROKRASİYİ SÜREKLİ TEHDİT ETMESİ..."

Kılıçdaroğlu’nun devlet bürokrasisini sürekli olarak tehdit etmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür. Bu hiçbir şekilde siyasi bir yaklaşım değil, geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır.

Kılıçdaroğlu’nun ülkemizi istikrarsızlaştırmaya dönük beyanları, cılız kalmaya mahkumdur. Bu beyanlar millet odaklı bir siyaset anlayışından yoksundur. Başkalarının dediklerinin kötü bir tercümesidir.

CHP yönetimi, siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalışıyor. Bu CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın haketmediği bir durumdur. Nefret siyasetine karşı durmaya kararlıyız.

"CUMHURBAŞKANIMIZI KİMSE TEHDİT EDEMEZ"

Cumhurbaşkanımızı hiç kimse nefret siyasetinin diliyle tehdit edemez. Cumhurbaşkanımıza nefret siyasetiyle saldıranlara gerekli karşılığı siyaset ve hukuk temelinde vermeye devam edeceğiz…"

1

2


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler