HABER

Son dakika: İstifasıyla gündem olmuştu, Fakıbaba İYİ Parti'ye katıldı! Rozetini Akşener taktı

Son dakika haberi: Geçtiğimiz günlerde AK Parti'den istifa etmesiyle gündem olan ve İYİ Parti'ye katılacağı öğrenilen Ahmet Eşref Fakıbaba, İYİ Parti'ye resmen katıldı. Fakıbaba'nın rozetini partinin grup toplantısında İYİ Parti lideri Meral Akşener taktı. Fakıbaba İYİ Parti'deki ilk konuşmasında dikkat çeken mesajlar verdi. Akşener ise konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderme yaparken partiye son dönemde katılan Turhan Çömez ile Fakıbaba'ya seslendi.

Son dakika: İstifasıyla gündem olmuştu, Fakıbaba İYİ Parti'ye katıldı! Rozetini Akşener taktı

Son dakika haberi: Siyasette istifaların ve partiler arasında geçişlerin dikkat çektiği döneme AK Parti'den ve Şanlıurfa milletvekilliğinden istifasıyla damgasını vuran, daha sonra İYİ Parti'ye katılacağını açıklayan Fakıbaba, bugün İYİ Parti kadrosundaki yerini aldı.

"BAZI KİŞİLERLE BERABER OLMAYACAĞIM İÇİN MUTLUYUM"

Fakıbaba, sosyal medya hesabından istifasını şu sözlerle duyurmuştu:

4

"2003’te üyesi olduğum AK Parti’de değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bütün büyüklerime ve Şanlıurfa halkına teşekkür ediyorum. Bu yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm.

Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum.

AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için bana oy veren hemşehrilerime saygısızlık olmasın diye milletvekilliğinden de istifa ediyorum. İnşallah aldığım bu karar ülkem için hayırlara vesile olur."

ROZETİNİ AKŞENER TAKTI

Bugün İYİ Parti'nin grup toplantısının başında İYİ Parti'ye katılan Fakıbaba'ya rozetini Meral Akşener taktı. Fakıbaba daha sonra bir konuşma gerçekleştirdi.

3

AKŞENER'E: BENİ ONURLANDIRDI

İşte Fakıbaba'nın İYİ Parti'deki ilk konuşmasından satır başları:

  • Aranızda bulunmakta büyük bir mutluluk duyuyorum. 20 yıllık bir siyasetçi olarak siyasete ilk kez başlıyor gibi kendimi heyecanlı hissediyorum. Değerli milletimize sevgilerimi arz ediyorum.

  • Bugün burada olmamın tek sebebi milletime duyduğum hizmet aşkıdır. Sayın Genel Başkanım; gelirin tüm milletimize adil bir şekilde dağıtıldığı, kişilere menfaatlere uyarlanan değil herkese eşit davranılan bir hukuk ve adalet sisteminin olduğu ve hatta en önemlisi kutuplaşan toplum yerine birlik içerisinde bir Türkiye hayal ediyorum.

"ZAMANI GELMİŞTİR"

  • Şimdi her şeyi iyi yapmanın hatta çok iyi yapmanın zamanı gelmiştir. Nazik davetiyle beni onurlandıran sayın genel başkanıma şükranlarımı arz ediyorum.

AKŞENER: ERDOĞAN 'GİDERLERSE GİTSİNLER' DEMİŞTİ, BİZ SAYIYI ARTIRIYORUZ

Fakıbaba'nın ardından kürsüye çıkan İYİ Parti lideri Akşener'in konuşmasından öne çıkanlar ise şöyle:

1,

  • Şimdiden uyarıyorum, herkes ayağını denk alsın. Bundan sonra gözümüz bu tip haksız ve usulsüz uygulamaların üzerinde olacak.

  • Erdoğan doktorlar için "Giderlerse gitsinler" demişlerdi. Biz doktorları geri getiriyoruz. Sayın Fakıbaba ve sayın Çömez, gittikçe doktor sayısını artırıyoruz.

"ARKADAŞA HATIRLATMAK İSTİYORUM: CUMHURİYET İLE DİLİMİZ DEĞİL, ALFABEMİZ DEĞİŞTİ"

  • Bu arkadaşların bazılarında Cumhuriyet nefreti var. Bunun son örneğini AK Parti'nin bir grup başkanvekilinin ağzından çıkan sözlerle gördük. Her bir cümlesi ayrı bir patolojik vaka olan açıklama yaptı. Bu fevkalede aydın arkadaşımız çığır açıcı düşüncelerini Türkçe ile üretemiyormuş, sadece konuşabiliyormuş, düşünemiyormuş. Bu arkadaşa hatırlatmak istiyorum: Biz ezelden beri Türkçe konuşuyoruz muhterem. Cumhuriyet ile bizim dilimiz değil, sadece alfabemiz değişti.
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler