KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Tehlikeli hastalıkta yeni çalışma! 10 vakanın 4'ü obeziteyle bağlantılı çıktı

  En tehlikeli ve ölümcül hastalıklar arasında yer alan kanser, dünyada ve ülkemizde dolaşım sistemi hastalıklarından sonra ikinci ölüm sebebi. Dünya üzerinde 2020 yılında 19 milyon 292 bin kişiye kanser teşhisi konulurken, 9 milyon 958 bin kişi kanser nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Bu denli tehlikeli olan kanser hastalığına yakalanmamak için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Bunlardan biri de fazla kilolar...

  Tehlikeli hastalıkta yeni çalışma! 10 vakanın 4'ü obeziteyle bağlantılı çıktı

  Ülkemizde her gün yüzlerce kişiye kanser teşhisi konuluyor. Ancak erken teşhis halen kansere karşı en önemli mücadele yöntemlerinden biri. Tıp teknolojilerindeki gelişmeler sayesinde de kanserde tedavi başarısı ve hastaların yaşam kalitesi gün geçtikçe artarken bu illet hastalığa dair birçok araştırma yapılıyor. Bu araştırmalardan biri de kanser vakaları ile aşırı kilolu olma durumu arasındaki bağlantıyı ortaya çıkardı.

  Artık bu haberi reklamsız okumak mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

  İsveç'te 4,1 milyon kişiyle yapılan bir araştırmada, kanser vakalarının yüzde 40'ının aşırı kilo ile bağlantılı olduğu tespit edildi.

  iStock-905894146

  Hindustan Times'ın haberine göre, İsveç'in Malmö kentindeki Lund Üniversitesi'nden bilim insanları, yaklaşık 40 yıllık bir süreçte 4,1 milyon kişinin verilerini inceledi.

  iStock-1319031310

  Obezitenin artan tehdidini gösteren söz konusu araştırmada bilim insanları, aşırı kiloya bağlı kanserlerin sayısının katlanarak arttığını ortaya koydu.

  iStock-482858629

  Çalışmada 32 kanser türü obeziteyle ilişkilendirilirken, bunlardan öne çıkanlarının meme, bağırsak, rahim, böbrek kanseri, malign melanom, mide tümörleri, ince bağırsak ve hipofiz bezi kanserlerinin yanı sıra baş ve boyun kanseri türleri, vulvar ve penis kanseri olduğu kaydedildi.

  iStock-1552885088

  Araştırmada, bilim insanları, kanser vakalarının yüzde 40'ının aşırı kilo ile bağlantılı olduğuna dikkat çekti.

  iStock-1488338820

  Araştırmanın bulguları Venedik'teki Avrupa Obezite Kongresi'nde sunulacak.

  Express

  En Çok Aranan Haberler