HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ukrayna lideri Zelenskiy gece saatlerinde açıkladı: Rusya'nın yeni saldırılarına karşı hazırlık yapıyoruz

Ukrayna lideri Zelenskiy, Rusya'nın ülkesine saldırılarını artıracağını duyurdu. Gece saatlerinde sosyal medya hesabından açıklama yapan Zelenskiy, Ukrayna'ya düzenlenecek saldırılara karşı hazırlık yaptıklarını belirterek "Rus senaryosunu bozmalıyız" dedi.

Ukrayna lideri Zelenskiy gece saatlerinde açıkladı: Rusya'nın yeni saldırılarına karşı hazırlık yapıyoruz

Rusya ve Ukrayna savaşında son dönemde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ise gece Telegram hesabından paylaştığı görüntülü mesajında, yeni saldırılara karşı savunma hazırlığı yaptıklarını kaydetti.

Zelenskiy, Rusya'ya karşı devam eden savaşta daha fazla destek alınması için bazı ülkelerin liderleri ile telefonda görüştüğünü de belirtti. Zelenskiy gün içinde Kanada Başbakanı Justin Trudeau, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store ile ayrı ayrı telefon görüşmesi yaptığını kaydetti.

zelenskiy

"SAVUNMAMIZI GÜÇLENDİRMEMİZ GEREKEN BİR ANDIR"

Rusya'nın Ukrayna'ya karşı yeni seferberlik hazırladığını iddia eden Zelenskiy, "Şu an, ortaklarımızla birlikte savunmamızı güçlendirmemiz gereken bir andır." ifadesini kullandı.

Rusya'nın ülkesine yönelik yeni olası saldırılara karşı hazırlık yaptıklarını ifade eden Zelenskiy şöyle devam etti:

"Bu Rus senaryosunu bozmalıyız. Bunun için hazırlanıyoruz. Teröristler kaybetmeli. Yeni saldırılarına yönelik herhangi bir girişim başarısız olmalıdır."

Rus ordusunu, Ukrayna'da sivil altyapıya saldırı yapmakla suçlayan Zelenskiy, Donetsk bölgesindeki Drujkovka şehrinde bulunan "Altaire" buz arenasının dün gece Rus füze saldırısı sonucu yıkıldığını söyledi. (AA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler