HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Veda konuşmasından sonra akıllara o soru gelmişti! Kılıçdaroğlu'ndan 'CHP Genel Başkanlığı' açıklaması... Twitter hamlesi dikkat çekti

Altı genel başkanın uzlaşmasıyla Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayı seçilen ve seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı yarışacak olan Kılıçdaroğlu'nun bugün TBMM'de kürsüde yaptığı veda konuşmasıyla akıllara 'Genel Başkanlığı bırakacak mı' sorusunu getirdi. Bu soruya yanıt veren Kılıçdaroğlu ayrıca Cumhur İttifakından 'tebrik' telefonu alıp almadığını da açıkladı. Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun Twitter hamlesi de dikkatlerden kaçmadı.

Veda konuşmasından sonra akıllara o soru gelmişti! Kılıçdaroğlu'ndan 'CHP Genel Başkanlığı' açıklaması... Twitter hamlesi dikkat çekti

Kılıçdaroğlu bugün CHP'nin TBMM grup toplantısında "Bugün bu kürsüye veda için buradayım" sözleriyle veda konuşması gerçekleştirerek dikkat çeken açıklamalar yaptı. CHP liderinin "Tüm yaşanmışlıkları arkada bırakarak bu kürsüye veda etmek aslında pek de kolay olmuyor. Size son kez bu kürsüden bakmak istiyorum" sözleriyle CHP Genel Başkanlığını ve partisini bırakıp bırakmayacağı merak konusu oldu.

AA-20230307-30500167-30500158-CHP_TBMM_GRUP_TOPLANTISI

"ELBETTE Kİ TARTIŞMALAR OLACAK, BÜTÜN MESELE TOKALAŞMASINI BİLMEK"

Toplantının ardından aralarında BBC Türkçe ve AA muhabirlerinin de yer aldığı bir grup basın mensubuyla gündeme ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Kılıçdaroğlu, Altılı Masa’da yaşanan soruna ve sakinliğini nasıl koruduğuna ilişkin yöneltilen soruya “Elbette ki tartışmalar doğaldır. Tartışma olmayan bir yerde hayat olmaz. Tartışmalar olacak. Bütün mesele tartışmalardan sonra tokalaşmasını bilmektir. Sorunu çözüyorsanız, bir sorun kalmıyor” yanıtını verdi.

"BÜTÜN BU SORUNLARIN KISA SÜREDE ÇÖZÜLECEĞİNE İNANIYORUM"

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, "İngiliz, Amerikan basını sizi, 'Türkiye'nin sakin gücü, Türkiye'nin Gandi'si' diye tüm dünyaya duyurdu. Ne hissediyorsunuz?" sorusuna, şöyle karşılık verdi:

"Türkiye'nin çok sorunu var. Göreve talip olmak, aynı zamanda sorunlara talip olmak demektir. Ben bütün bu sorunların kısa sürede çözüleceğine inanan birisiyim. İyi bir çabayla, iyi bir emekle bu sorunların tümü çözülebilir. Güven vermek gerekiyor. Toplum çok ayrıştı. Toplumu bu atmosferden çıkarmak gerekiyor. Karşılıklı güveni inşa etmek gerekiyor. Siyaset kurumuyla vatandaş arasında da bir güvensizlik oluşmuş belli bir zaman dilimi içinde. Onun da kalkması lazım. Siyasetçinin halkına, halkın da siyasetçiye güvenmesi lazım. Etik değerleri güçlü olan bir siyaset anlayışı, ahlaki değerleri güçlü olan bir siyaset anlayışının Türkiye'ye gelmesi gerekiyor."

'GENEL BAŞKANLIK' SORUSUNA YANIT VERDİ

Kılıçdaroğlu, "Kürsüye veda ettiniz, genel başkanlığı sürdürecek misiniz?" sorusuna "Evet" yanıtını verdi.

AA-20230307-30500167-30500160-CHP_TBMM_GRUP_TOPLANTISI
Toplantıya katılan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in duygulandığı görüldü.

Gazetecilerin, bir daha grup toplantısı yapılıp yapılmayacağı sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, Meclis'te olmayacağını, daha önce yaptıkları gibi dışarıda çiftçilerle, esnafla buluşacaklarını söyledi.

"GÖREVİM DEPREMZEDELERİN SORUNLARINI DİLLENDİRMEK"

Deprem bölgesinde çadır, su ve yer sorunlarının sürdüğünü; kadınların ve erkeklerin kendilerine özgü sorunları olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Hala koşullar çok iyi değil. Koşulların bir an önce iyileştirilmesi lazım. Onlara bakmak gerekiyor. Sonuçta depremzedelerin sorunlarının dillendirildiği bir ortam olması gerekiyor. Benim görevim de o sorunları dillendirmek" dedi.

"ŞİMDİ SÖYLEMEYİM, BİRİNİ ATLARIZ..."

Kılıçdaroğlu, “Adaylığınız ilan edildikten sonra masadaki liderlerin dışından Cumhur İttifakı üyeleri olmak üzere tebrik telefonu aldığınız başka isim oldu mu” sorusuna, “Şimdi söylemeyim, birisini atlarız olmaz” cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu'nun, “Cumhur İttifakı üyelerinden aldınız mı tebrik telefonu?” sorusuna yanıtı ise “Hayır” oldu.

"ENDİŞEM YOK"

Deprem bölgesinde seçimin sağlıklı gerçekleştirilmesine dair endişe taşıyıp taşımadığına ilişkin bir soru üzerine Kılıçdaroğlu, bir endişesi bulunmadığını kaydetti. Kılıçdaroğlu, sandık başında her partinin bir temsilcisi bulunacağına işaret etti.

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, "Deprem bölgesinden ayrılan 3 milyonluk bir kitle olduğundan bahsediliyor." ifadesi üzerine, dönüşlerin olup olmayacağını basın mensupları gibi kendilerinin de izlediğini belirtti. Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulunun, depremzedelerin oylarını nerede kullanacağına dair bir karar alıp almayacağını da izleyeceklerini bildirdi.

ESKİ GENEL BAŞKANLAR DA KATILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu bugün grup toplantısı için geldiği Meclis'te CHP milletvekilleri ve partililer karşıladı.

AA-20230307-30501415-30501414-CHP_GENEL_BASKANI_KILICDAROGLU_ESKI_CHP_GENEL_BASKANLARIYLA_GORUSTU

Grup toplantısına eski CHP Genel Başkanları Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın da katıldı.

AA-20230307-30501415-30501411-CHP_GENEL_BASKANI_KILICDAROGLU_ESKI_CHP_GENEL_BASKANLARIYLA_GORUSTU

ADAYLIĞINI TWITTER'DAN DA DUYURDU

Kılıçdaroğlu Twitter profiline "13. Cumhurbaşkanı Adayı" ifadesini ekledi.

dsad


Youtube

En Çok Aranan Haberler