KADIN

Vibratorün vücudunuza gerçek etkisi nedir?

Vibratorün vücudunuza gerçek etkisi nedir?

İşte en sevdiğiniz seks oyuncağınız ile ilişkili bilmeniz gerekenler.

Amerika'da yaşayan Hayley MacMillen, vibratör deneyimini ve kullanımına dair bilinmesi gerekenleri yabancı kaynaklı bir kadın dergisinine anlattı. İşte Hayley'in kendi kelimeleriyle vibratör tecrübesi...

İlk vibratörümü yaşadığım semtteki köhne bir seks shoptan 17 yaşında satın aldım; plastik, neon pembesiydi ve gülmemek için kendimi zor tutuyordum. O günden beri onsuz mastürbasyon yapmadım diyebilirim. Magic wand olmadan dakikada 2.700’den 6300’e kadar titreşimi 8000 klitoral sinir ucuma vermem mümkün değil. Şarjı olduğu sürece yalnız seks hayatımda büyük rol oynuyordu (Ne mutlu ki 17 yaşımdan bu yana AA pillerden şarj aletlerlerine terfi edebildim.)

Vibrasyon ile olan bağlılığım aklıma bazı sorular getirdi:

Vibratörün tek seferlik veya yıllarca kullanımının sonuçları ne?

Bunu kullanmak başka şekilde orgazm olmamı zorlaştırır mı veya aynı hissi almak için beni daha fazla uyarana ihtiyaç duyar hale getirir mi?

Cevaplar için seks eğitmeni ve Spectrum Boutique seks oyuncak dükkanın kurucusu Zoe Ligon’e ve Finishing School’da kullanıcıları ilk orgazmlari için eğiten seks terapisti Vesessa Marin’e yöneldim.

vibratör

VİBRATÖRLER HASSASİYETİ AZALTMAZ

Ligon sıkça “Klitorise veya vucuttaki başka bir yere titreşim uygulamak hissizliğe sebep olmaz” diyor. Kesin olarak neden titreşimin bu kadar iyi hissettirdiğini bilmesek de, Ligon bunun kan akışıyla ilişkili olduğunu söylüyor. “Klitoris uyarıldığı zaman kan ile şişer, tıpkı peniste olduğu gibi. Bunlar birbirine benzer bölgelerdir ve büyüyen alan daha fazla sinir ucunu ortaya çıkarır.”
Vibratörler sinirlerin işlevini değiştirmez. Sadece daha fazla his sağlarlar, farklı türdeki uyarıcılar daha az yoğun hissettirebilir ve vibratör tecrübesini yaşadıktan sonra eski halinize göre daha fazla yoğunluk sevebilirsiniz çünkü artık daha yüksek bir referans noktanız var. Ligon bunu “tamamen uyarımın göreceli algısı” olarak açıklıyor ve vibratör ile masaj koltuğunu karşılaştırıyor. Eğer çok güçlü bir masaj koltuğuna bir saat boyunca oturursanız ve hemen ardından omuzlarınızı el ile ovarsanız, masaj koltuğunda hissettiğiniz kadar yoğun hissetmeyecesiniz. Eğer bir süre bekler ve sonra omuzlarınız el ile ovarsanız her zamanki kadar iyi hissedeceksiniz ( Plasebo etkisinin güçlü birşey olduğunu bilmenizde fayda var: Eğer vibratörün hassasiyeti azalttığını düşünürseniz, gerçekten daha az hissedebilirsiniz).

VİBRATÖRLER NORMAL SEKS HAYATINIZI BERBAT ETMEZ

Eğer seks hayatınızda vibratör kullanırsanız, sadece vücudunuzun parçalarıyla (Elleriniz! Klitorisiniz! Diliniz!) yaptığınız seksin çekiciliğini kaybedeceğini düşünmeyin. Ligon "Bu düşüncenin vibratörlerin insanların yerine geçtiği düşüncesini sürdüren insanların fikridir, ama gerçekte durum böyle değil" diyor. "Vibratör seks sonrası size sarılabilir mi ? Hayır! Vibrasyon, orgazmı daha az fiziksel çaba ile elde edebileceğiniz gerçek bir lütuftur ve ben dünyaya daha fazla orgazm getiren herşeyin içindeyim."

vibratör

AMA BAZEN MOLA VERMEK İSTEYEBİLECEĞİNİZ ZAMANLAR OLABİLİR

“Konu vibratöre gelince ortalıkta çok fazla korku tüccarlığı yapan var” diyerek başlıyor Marin. “İşte en alt çizgi: Vibratöre bağlanmayacaksınız veya bağımlı hale gelmeyeceksiniz.” Onu çekmecenizde bırakmak isteyeceğiniz zamanlar olabilir. Marin’in tavsiyesi: “Eğer bir ilişkiniz var ise veya ileride bir ilişki içinde olmayı planlıyorsanız, vibratörün ilişkinizdeki nasıl rol oynamasını istediğini düşünün.” “Partnerinizin sizin üzerinizde veya birlikte vibratör kullanmasına razıysanız, durmayın, titretin! Partnerizin eli, dili veya fiziksel etkileşimi ile orgazm olmak istiyorsanız, vibratör ile ilişkinizi durdurun ve ellerinizle nasıl orgazm olabileceğinizi öğrenin.” Marin özellikle vurguluyor: “Çok sık vibratör kullanmak diğer orgazm olma yollarını zorlaştırmaz, ama başka nelerin size uyardığını bulmaya çok vakit harcamadığınız anlamına gelebilir. Eğer tüm bildiğiniz o düğmeye nasıl basılacağı ise, partnerinize geri dönüş vermek zor olacaktır.”

UNUTMAYIN Kİ ORGAZM OLMANIN DOĞRU YOLU YOKTUR

Orgazm orgazmdır, oyuncak dahil olsun veya olmasın - ve daha fazlası, seks birinin daha iyi olmasını gerektirmiyor. Ligon "Birçok yetişkin tam anlamıyla orgazm olamıyor veya normal orgazm olabilmekte güçlük çekiyorlar. Ama bu insanlar hala orgazm olmadan seksten fazlasıyla tatmin olabiliyorlar" diyerek şuna dikkat çekiyor: "Ve siz sadece insanoğlunun icat ettiği titreşimle orgazm oluyorsanız, bu da ayrıca mükemmel!" Oyuncakların seks hayatında başrolde olmasını veya olmamasını veya bunların arasında bir yerde olmasını seçmelisin ve bu seçimi yaparken sinirlerime zarar veririm korkusu içinde olmamalısın. Magic Wand'ımın sarjının dolu olması içimi rahatlatıyor.

Okuyucu Yorumları1 yorum
  • 11 Oy
    çok yoğun kullanılmadığı sürece zararı yok hatta bir ata sözümüz var. her şeyin azı karar fazlası zarar... bu konuda tecrübeyle sabittir...:))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.