MAGAZİN

Yeşilçam'ın efsane filmi Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki mağara yıllar sonra bulundu

Yeşilçam'ın efsane filmi Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki mağara yıllar sonra bulundu

Yeşilçam'ın kült filmleri arasında olan Ali Baba ve Kırk Haramiler filmindeki mağara yıllar sonra bulundu. 1971 yılında çekilen 'Ali Baba ve Kırk Haramiler' filminde haramilerin "açıl susam açıl" diyerek girdikleri mağara, bakın neredeymiş?

1971 yılında çekilen "Ali Baba ve Kırk Haramiler" filminde haramilerin "açıl susam açıl" diyerek girdikleri 'sihirli mağara' özelliğini taşıyan mağaranın son halini hiç gördünüz mü?

x1080 (1)

Yönetmenliğini Nuri Ergün'ün yaptığı başrollerinde ise, Sadri Alışık, Yusuf Sezgin, Feri Cansel, Kayhan Yıldızoğlu, Güzin Özipek ve Cevat Kutuluş gibi Yaşilçam'ın pek çok değerli ismini barındıran filmdeki 'sihirli mağara'nın yeri ortaya çıktı.

0x0-27

40 haramilerin gelip şarkı eşliğinde 'açıl susam açıl' demesiyle açılan mağara, bugünkü konumuyla Kayaşehir - Başakheşir'de yer almakta.
s-575f52e0ad6b329bf8363409e62fa12348b74807
Instagram'da @nerdecekildi hesabının sahibi Kürşat Çetin, o mağaraya giderek bugünkü halini fotoğrafladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
güzel bir filmdi
Marifet gb cekilmis bizim cocuklugumuz orda gecti ona bakarsaniz atiyede orda cekildi. Yillar sonra atiyenin mağarasini bulduk demeyin.
@serdarayer marifet gibi derken 2016 da onunde resim cekilene dedim
vay be hiç değişmemiş
Vurdumduymazdır kendisi, hiç yaşlanmadı :) Ne bekliyordun ki :) Mağara bu.... Ayrıca birazcık da olsa değişmiş,bastığımız yerde ot bitmemiş...
Geri Dön