MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Yeşilçam'ın tonton dedesi Nubar Terziyan ünlü şarkıcının dayısı çıktı! Gören şaştı kaldı!

Türk Sineması'nın efsanelerinden biri olan Nubar Terziyan, Yeşilçam'da canlandırdığı sevecen baba, sütçü dede, iyi yürekli bakkal ve tonton baba gibi rollerle hafızalara kazındı. Usta oyuncu bakın hangi ünlü şarkıcının dayısı çıktı. Görenler şaştı kaldı.

Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden biri olan Nubar Terziyan sayısız ünlü filmde rol aldı. Ünlü isim güler yüzü ve usta oyunculuğuyla Yeşilçam’ın efsanelerinden biri olmayı başardı. Nubar Terziyan’ın yeğeninin de çok ünlü bir isim olduğu ortaya çıktı. Görenlerin ağızları açık kaldı.

nubar-terziyan-yeğeni

Nubar Alyanakziya adıyla 16 Mart 1909'da İstanbul'da dünyaya gelen Ermeni asıllı oyuncu, hayatının büyük bir kısmını İstanbul'un Büyükdere semtinde geçirdi.

n2

Eğitim hayatı boyunca temsillerin aranılan ismi olan Terziyan, oyunculuk kariyerine arkadaşlarıyla kurduğu Gençler Temaşa Heyeti'nde merhaba dedi.

fedon

Sayısız filmde rol alan Nubar Terziyan’ın yeğeni ünlü şarkıcı Fedon. Fedon Kalyoncu, Rum bir baba ve Ermeni bir annenin oğlu olarak dünyaya geldi.

fedon-kalyoncu

1962 ve 1972 yılları arasında sinema sektöründe çeşitli işlerde çalışan Fedon, 1991 yılında şarkı söylemeye başladı.

yeşilçam

Şimdilerde 76 yaşında olan ve adeta yıllara meydan okuyan Fedon, Senin İçin adlı ilk albümünü 1991 yılında çıkardı. Ünlü isim aynı zamanda TRT'de Yunanca şarkı söyleyen ilk kişi oldu.

nubar-terziyan


Vitrin

En Çok Aranan Haberler