Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Yunanistan'daki meyhanede ödenen hesap sosyal medyada gündem yarattı! Menüde yok yok... "Türkiye'den ucuz"

  İçerik devam ediyor

  Sakız Adası'nın ziyaret eden bir Türk turist meyhanede ödediği hesapla sosyal medyanın gündemine yerleşti. 8 çeşit meze ve ara sıcaktan oluşan menü için iki kişi toplam 27 Euro (yaklaşık 950 TL) ödeme yaptıklarını dile getiren kullanıcı sosyal medyada viral oldu.

  Sakız Adası'nı ziyaret eden bri Türk turist yer bir meyhanede yemek yediği anları paylaşınca sosyal medyanın ilgisini çekti. 2 kişinin toplam 950 TL ödediği menünün içinde 20 cl Uz, kalkan balığı, karides tava, deniz mahsullü lahana sarması, balık kızartması, mezgit, salata ve peynir yer aldı.

  3

  Yemek yediği meyhanenin genellikle yerel halk tarafından tercih edildiğini ve alkollü bir esnaf lokantasını anımsattığını söyleyen kullanıcı, "Sakız Adası'ndan herkese merhaba. Bugün bir esnaf lokantasındayız. Buranın adı 'Uzorini' yani aslında uzo anlamına geliyor. Burada 7-8 çeşit soğuk ve ara sıcaklardan oluşan böyle bir standart menü veriyorlar size. Şef o gün bir alışveriş yapıyor ve ne çıktıysa o gün ne alışveriş yaptıysa onu servis ediyor. Fix bir fiyat ödüyorsunuz. İki kişi 27 Euro gibi bir fiyat ödeniyor. Hatta uzosu (rakı) var yanıda. Bu Sakız Adası'nın kendi ürettiği bir uzo. Sadece bu adada üretiliyor ve satılıyor. Alkollü bir esnaf lokantası diyebiliriz" dedi.

  1

  Sosyal medya kullanıcılarının büyük bir bölümü gönderiyi yorum ve beğeni yağmuruna tuttu. Bir sosyal medya kullanıcısı gönderiye, "Türkiye'den ucuz" yorumunu ekledi. Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise, "Bu menü Türkiye'de en az 4-5 bin TL" yorumunu yaptı.


  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler