İzlanda Cumhurbaşkanı'ndan olay 'ananaslı pizza' açıklaması

İzlanda Cumhurbaşkanı gündemi 'ananaslı pizza' açıklamasıyla 'sarstı.' Cumhurbaşkanı Gudni Th. Johannesson, "Bana kalsa ananaslı pizzayı yasaklarım" dedi. Sosyal medya, Johannesson'u ti'ye aldı.

İzlanda Cumhurbaşkanı'ndan olay 'ananaslı pizza' açıklaması

İzlanda Cumhurbaşkanı Gudni Th. Johannesson 'Pizzada ananas kullanılmasını yasaklayabilirim' açıklaması yapınca sosyal medyada yer yerinden oynadı. cumhurbaşkanıyla ilgili capsler ve espriler birbirini kovaladı. Kendine has tuz serpme hareketiyle ünü dünyaya yayılan ve sosyal medyada fenomen olan Nusret Gökçe capsleriyle Cumhurbaşkanı Johanneson ti'ye alındı.

İzlanda'nın akademisyen ve tarihçi Cumhurbaşkanı Gudni Th. Johannesson'un Hawaii usulü ananaslı pizzayla ilgili sözleri, İzlanda basınının ve sosyal medyanın gündemine 'bomba' gibi düştü.

'NUSRET'Lİ CAPS

Ülkesinde oldukça sevilen ve halk desteği oranı yüzde 97'de olan Johannesson'un açıklaması sosyal medyayı karıştırdı. ​ABD'deki bir pizza restoranı ise konuyla ilgili Facebook paylaşımında son dönemde internet fenomeni olan Nusret'i kullanmayı tercih etti.

Nusret'i tuz yerine 'ananas parçaları' serpiştirirken gösteren fotoğrafın üstünde 'İnsanlar ananasın pizzaya yakışmadığını söylediği zaman ben' açıklaması yer aldı.

"İnsanlar bana 'pizzada ananas olmaz' dediklerinde ben..."

Hawaii usulü ünlü ananaslı pizzayı sevenler ve sevmeyenler, sosyal medyada konuyla ilgili düşüncelerini esprili bir şekilde dile getirdi.

ANANASLI PİZZA GÜNDEMİ NASIL OLUŞTU?

İzlanda'nın kuzeyindeki Akureyri kasabasındaki bir liseyi ziyaret eden Johannesson buradaki öğrencilerle yaptığı sohbette kişisel soruları yanıtladı.

İngiltere Premier Ligi'nde tuttuğu takımın Manchester United olduğunu açıklayan Johannesson'a ananslı pizzaya olan yaklaşımı da soruldu.

"YASALARI TEK BAŞIMA ÇIKARMA YETKİM OLSAYDI..."

Buna karşı olduğunu belirten İzlandalı lider bir adım daha atarak 'yasaları tek başına çıkarma yetkisi olsaydı ananaslı pizzayı yasaklayacağını' söyledi.

Bir başka Twitter kullanıcısı da "Bir liderin ananaslı pizza iğrençliğini yasaklama konusunda cesur bir adım atmaya karar vermesinden memnunum" yorumunu yaptı.

YENİ AÇIKLAMA YAPMA ZORUNLULUĞU DUYDU: ANANASLARI SEVERİM AMA PİZZADA DEĞİL!

Tartışmaların ardından Johannesson, Facebook'tan yeni bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Böyle bir yasağı savunmadığını vurgulayan İzlandalı lider yeni bir tavsiyede de bulundu:

"Ananasları severim ama pizzada değil. İnsanların pizzalarına ananas koymasını yasaklayacak yasaları çıkarma yetkim yok ve böyle bir yetkim olmadığı için memnunum. Devlet başkanlarının sınırsız yetkileri olmamalı. Böyle bir ülkede yaşamak istemezdim. Pizza için deniz ürünlerini tavsiye ediyorum."

Türkiye'de ise, İzlanda'nın 'ananaslı pizza' tartışması 'Türkiye^nin yoğun gündemi ile İzlanda gündemi arasıdnaki fark' olarak yorumlandı:

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
herkesin gündemi farklı tabi.. keşke bizimde tek derdimiz pizzanın neli olcağı olsa
Turkiyede issizlik bitti,teror bitti, Gelir dagilimi nominal seviyede insanlarin hic isi yok pizzanin neyli olacagini tartisacaklar::))) Hem de bir baska ulkenin..
Diğer Haberler