Ünlü fast food zinciriyle ilgili skandal ‘patates’ iddiası

Sosyal paylaşım sitesi Reddit'te sorulan bir soru üzerine eski çalışanları ünlü fast food zincirinin müşterileri kandırmak için kullandığı yöntemleri anlattı. Türkiye'de de şubeleri bulunan bir fast food zincirinin çalışanları sosyal medya sitesi Reddit'te şirketin porsiyon politikalarına ilişkin bir hayli ilginç iddialarda bulundu.

Ünlü fast food zinciriyle ilgili skandal ‘patates’ iddiası

Türkiye'de de şubeleri bulunan bir fast food zincirinin çalışanları sosyal paylaşım sitesi Reddit'te sorulan bir soru üzerine eski çalışanları ünlü fast food zincirinin müşterileri kandırmak için kullandığı yöntemleri anlattı. Çalışanlar, Reddit'te şirketin porsiyon politikalarına ilişkin bir hayli ilginç iddialarda bulundu.

İTİRAFLAR ART ARDA

ActualRobet1 takma adlı bir Reddit kullanıcısının "İşiniz müşterilerden gizlemenizi gerektiren ne gibi şeyler bekliyor" sorusuna söz konusu zincir çalışanı bazı kullanıcılardan dikkat çeken itiraflar geldi.

Bazı çalışanlar, patates kızartmasını karton kutulara koyarken, müşteriyi yanıltmak için başvurmaları istenen 'sıkma' tekniğini anlattı. EcperiMENTALbunny adını kullanan eski bir personel, "Patateslerin doluymuş gibi görünmesi için kartonu nasıl sıkmam gerektiği bana öğretildi" dedi.

Benzer ifadeler zincir mağazalarda çalışan başkaca insanlar tarafından da dile getirilirken, dünyaca ünlü şirket iddiaları yalanladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
MYNET neyi ,nasıl haber yağacağını iyice şaşırdın.
bir mynet kullanıcısı olarak bu haberden sonra myneti siliyorum aynı anlama gelen cümleyi 10 defa yazmışsınız sayfa dolsun diye çok yazık gereksiz bir haberdi ayrıca.
MYNET neyi ,nasıl haber yağacağını iyice şaşırdın. Konu - İçerik sıfır.
Bu mudur
MİLLETİ HASTA ETMEK İÇİN KURULMUŞ BİR TUZAK.
çok önemli haber...
patatesin dolu görünmesi için kutuyu nasıl sıkacağı... konu bumu hakkaten ya haber diye bunumu yaptınız siliyorum ben uygulamayı artık
sizin sacma haber yapmaya cok vaktiniz olabilir ama bizim bunlara ayiracak cok vaktimiz yok.yorum yazma geregini duydum
Bunlarda HARAMZADE olmuş...
adını söyletin de millette bilsin
Haber başlıkları zaten bi acayip birde haberin içeriğide tekrardan ibaret. Ya bu haberi hazırlayanlar gerizekalı yada türk milletini aptal yerine koyuyorlar. seçim sizin.
arkadaş bunun neresi haber kimmiş bu şirket yalan dolan haber yapmayın sayfa dolsun diye yazı yazmayın
Ben aldığım patatesi özellikle Bol olsun diye belirtiyorum. Ve Tepsiye koyar koymaz boşaltıyorum. Anormal bir azlık gördüğümde derhal yenisini istiyorum. bu kadar basit. Kendi hakkınızı kendiniz ararsınız başkası değil.
Döner de, pide de bir fast fooddur. Yabancı fast food markaları çok pahalı. Ancak hijyen konusunda şirket ilkeleri var. 10 gr eksik patates koyacağım diye uğraşmaz, zaten fazla fazla para alıyorlar doyurmayan porsiyonlar için. Yabancı ülkelerde porsiyonlarının daha büyük olduğunu duydum, Türkiye'de haliyle hayat pahalı, kazanmak için porsiyonu küçültüyor ama öngördüğü gramajdan daha az koymaz hiçbirisi.
PATATES KUTULARI DOLU MU GÖRÜNÜYORMUŞ EE BU SKANDAL:)
Diğer Haberler