Ağrı'da Ramazan'ın 1'inci günü kaybolan minik Leyla'dan acı haber geldi! Dedesi korkunç detayı anlattı!

Ağrı'da, 18 gün önce, Ramazan Bayramı'nın 1'inci günü ailesiyle ziyarete gittiği dedesinin köyünde kaybolan Leyla Aydemir'den (4), acı haber geldi. Leyla'nın dedesi Zeki Aydemir, "Torunumu bugün ot biçmek için bölgede giden bir köylü bulmuş. Bize haber verdi. Gidip baktığımızda yüzü suya basılmış şekilde duruyordu. Sırtında yara izleri vardı. Yüzüne bakamadım. Mavi gözlümü bu hale getirenlerin bulunup adalet önünde hesap versin" dedi.

Ağrı'da Ramazan'ın 1'inci günü kaybolan minik Leyla'dan acı haber geldi! Dedesi korkunç detayı anlattı!

Leyla'dan kaybolduğunun 18'inci gününde, bugün akşamüstü, acı haber geldi. Leyla'nın cansız bedeni, didik didik edilen Bezirhane köyüne 2 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiine ot biçmek için giden bir köylü tarafından bulundu.

minik leyla

JANDARMA KÖYE GİRİŞ VE ÇIKIŞLARI KAPATTI

İhbar üzerine kısa sürede olay yerine giden jandarma, çevrede önlem aldı. Ekipler, köye giriş çıkışları kapattı. Küçük kızın bulunduğu yere kimseyi yaklaştırmayan jandarma, olay yerinde inceleme başlatarak delil aradı. Küçük kızın cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Ağrı Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Acı haberi alan Leyla'nın ailesi, sinir krizi geçirdi, gözyaşlarına boğuldu.

DEDESİ: SIRTINDA YARA İZLERİ VARDI

Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklamada bulunan Leyla'nın dedesi Zeki Aydemir, "Torunumu bugün ot biçmek için bölgede giden bir köylü bulmuş. Bize haber verdi. Gidip baktığımızda yüzü suya basılmış şekilde duruyordu. Sırtında yara izleri vardı. Yüzüne bakamadım. Mavi gözlümü bu hale getirenlerin bulunup adalet önünde hesap versin" dedi.

Öte yandan Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca görevlendirilen 2 savcı, bölgeye gelerek inceleme başlattı.

minik leyla

NE OLMUŞTU?

Ağrı kent merkezinde yaşayan Şükran- Nihat Aydemir çiftinin 3'ü erkek, 7 çocuğundan 6'ncısı olan Leyla, Ramazan Bayramı'nın ilk günü merkeze 15 kilometre uzaklıktaki 300 nüfuslu Bezirhane köyüne gitti. Aile, yakınlarıyla bayramlaştıktan sonra Nihat Aydemir'in babasının evine geldi. Aydemir çifti içeri girerken, Leyla, kapı önünde oynamaya başladı. Yaklaşık 15 dakika sonra dışarı çıkan çift, kızlarını bulamadı.

Çevreyi dolaşan, yakınlarının evlerine bakan aile, tüm çabalara karşın Leyla'ya ulaşamayınca jandarmaya haber verildi. Bölgeye jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Köy ve çevresi didik didik arandı, ancak küçük kıza ulaşılamadı. Jandarma, AFAD, güvenlik korucuları, UMKE, STK'lar ve gönüllüler tarafından oluşturan ekipler, eğitimli köpekler ve drone eşliğinde aradığı Leyla Aydemir, bulunamadı.

minik leyla

BÖLGEYE AVRUPA'NIN EN İYİ ARAMA BİRLİĞİ GÖNDERİLMİŞTİ

Tüm aramalara rağmen Leyla bulunamayınca köye Avrupa'nın en iyi arama birliği olarak gösterilen Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Jandarma Özel Harekat (JÖH) ekipleriyle, Jandarma At Köpek Eğitim Merkezi'nden (JAKEM) getirilen kadavra arama köpekleri 'Modül' ve 'Mavi' de çalışmalarda kullanıldı. Köylülerin beyaz bir minübüs ile kaçırıldığı yönündeki ifadeleri üzerine ekipler, şehirdeki tüm kameralar incelemeye aldı.

Valilik tarafından Leyla'nın kaybolmasının ardından yapılan yazılı açıklamada, "Kent merkezi ve ilçelerdeki tüm Mobese kameralarının incelendi. Merkez ve ilçelerdeki tüm Mobese kayıtlarına bakılmıştır. Köyde kayıp olan çocuğun düşebileceği su birikintileri ve artezyen kuyuları vidanjörler aracılığıyla boşaltılarak arama yapılmıştır. Ayrıca köyde bulunan yüksek otlar kesilerek daha detaylı arama yapılması sağlanmıştır. Olay bölgesine daha geniş ve kapsamlı arama yapmak maksadı ile arama köpekleri ve havadan Drone ile köy ve civarında arazi taraması yapılmıştır. Emniyet Müdürlüğü Balık Adam Ekibi su birikintileri ve dere yataklarının aranması sağlanmıştır" denildi.

minik leyla

VALİLİK KRİZ MASASI OLUŞTURMUŞTU

Leyla Aydemir'in kaybolması olayıyla ilgili Valilik tarafından kriz maması oluşturuldu. 5 bin fotoğrafının çoğaltılarak il genelinde dağıtıldı. Leyla Aydemir'in aranaması sırasında ailesine sayısız ihbar telefonu geldi. Gelen ihbarları tek tek değerlendiren emniyet güçleri, küçük kızın, Mardin, Sivas ve Silivri'de görüldüğü iddialarının da asılsız olduğunu saptadı. Köy ve çevresinde çocuklara camları kırık beyaz minibüsle şeker dağıtıldığı iddiası da asılsız çıktı. İhbarların zaman kaybına yol açmasını önlemek amacıyla vatandaşların daha duyarlı olması istendi. Küçük Leyla'nın bulunması amacıyla Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Ağrı Valiliği koordinesinde alanında uzman 11 kişilik özel ekip oluşturuldu. Leyla için kurulan kriz masasında görevli ekip, ihbarları tek noktada toplamak için bir adım attı. Leyla için ihbar hattını oluşturdu.

Son olarak ekipler, köyün yaklaşık 1 kilometre uzağında bulunan sazlık ve bataklık arazide sabah saatleri itibariyle arama çalışmalarını yeniden başlattı. Ancak herhangi bir ize rastlanmadı.

Leyla Aydemir'i bulmak için yumuşak toprak zemin araması yapıldı. Ekipler, köyde, evlerin bahçesinde, mezarlıkta ve şüpheli görülen her yerde yumuşak zemin arama çalışması yaptı. Köyü ve çevresini didik didik eden, aranmadık yer bırakmayan ekipler, köydeki ana foseptiği boşaltarak arama yaptı. Gönüllü avcılar da Bezirhane'ye gelerek arama çalışmalarına katıldı.

Tüm Türkiye'nin bulunması için seferber olduğu Leyla Aydemir'in babası Nihat ve dedesi Zeki Aydemir, küçük kızın kaçırıldığı ihtimali üzerinde durdu. (DHA)


Okuyucu Yorumları 19 yorum
yüreğim dayanmıyor. nasıl vahşet bu. insan değil canavar bunu yapan. lanet olsun.
gitti evladımız gitti Türkiye ! gitti canımız melek oldu
iktidara sesleniyorum bı camiler için idam yasası çıkarmak çok mu zor ?neden bekliyorsunuz
başınız saolsun acı kaybımız demek ile iş çözülmüyor yaptırımlar caydırıcı değil demekki bu şakaya gelecek bir iş değil 16 senedir suç ve psikopatlıkta ciddi artış var bu ülkede toplumun akıl sağlığı iyice bozuldu acil önlemler belirlemek lazım aşırı caydırıcı önlemler lazım hepimizin çoluğu cocugu var...
Allah yakınlarına sabır ihsan etsin. Ciğerimiz parçalandı. Sherlock olmaya gerek yok. Hiç umulmayacak, supgelenilneuecrk bir yakını olaya müdahil olmuştur. Arama faaliyetleri dışarı kayinca götürüp oraya... Yazamıyorum.. Fiili işleyen, haberdar olan, kısaca dahli olan herkesi idam edin lütfen..
Evet evet Avrupa'nın en iyi arama ekipleri oldukları belli oldu. Aramayı 100 metrelik bir alanda yaptıkları belli oldu. Bence siz o köpekleri de satın, bir işe yaramadıkları gün gibi ortada.
bizden sadace oy almak içinmi varsınız idam istiyoruz.
İdam gelirse Avrupa Birliği'ne üye olamazmışız. İngiltere gibi bir ülkenin yakasını kurtarmaya çalıştığı bir birlikten söz ediyoruz! Bize Avrupa Birliği falan LAZIM DEĞİL! bize adam akıllı caydırıcı hatta ve hatta gereken DE o ki idamlı yeni yasalar lazım. Bırakın da El kadar MASUM YAVRUCAKLAR melek olacaksa Vicdanı kalbi insanlığa dair Hiçbir UNSURU BULUNMAYAN ruh ve beden hastaları da gebersin.! ARTIK YETER .!
Bu dünya güzeline nasıl kıydın allahsız. Bu tip insanların idamına karşıyım. Böylelerini kazıklı voyvoda yöntemi ile şehrin merkezi yerlerinde çemiyete teşhir edilmesinden yanayım. Cam fanus içimde olsun...
Allah annesine babasına sabırlar versin katillerin bir an önce bulunup hesabını versin adi şerefsiz
iyidee bu cocuk günlerdir oarda ise nasıl bulunamıyor bu işte bir iş var. baktılar işin peşini bırakmıyorlar. cocuk bırakıp gitti ler vijdansızlar
Kıyamet günü tarif edilirken surenin başında "Güneşin dürülmesi yıldızların dökülmesi, dağların yürütülmesi" gibi zihinde canlandırılması dahi zor, çok büyük hadiseler zikredilir. Bu kozmik felaket tablosu çizilirken içerisine "Kız çocuğunun öldürülmesi"Fiili yerleştirilir. Buradan zannımca şu sonuç çıkar : Bazı günahlar vardır ki bütün kozmosu parçalayıp kıyametle yerle bir edecek kadar büyüktür. İçinde cehennemi dahi ihtizaza getirecek bir hususiyet vardır. Böyle tek bir vebal dahi tek başına da olsa kıyametin kopmasına, cehennem ve cennetin vücuduna, ilahi adaletin tecelli edeceği mizanın kurulmasına sebebiyet verir. Kozmik bir yıkım tablosunun içinde 'küçük bir kız çocuğunun öldürülmesi
adnan menderesi deniz gezmişi şeyh saidi ve nicelerini idam ediyoruzda 0.6 yaş altında çocuklara tecavüz edenleri neden asmıyoruz ibreti alem için
Yazıklar olsun lanet olsun.Nasıl bir yaratıksınız, nasıl bir insansınız ya.Birde nedir bu ya, son bir ayda bir sürü küçük maksum katledildi?Bu nasıl bir tesadüftür ki, 1 ayda oluyor bunlar ya, yüreğimiz yanıyor...Bu kadar sapık ruhlu canavar sanki sözleşmişler gibi, bu kadar kısa sürede bu mahsumların canına kıydılar.Lanet olsun.Öyle basının ve medyanın önünde sapık sapık küçük çocuklar ile evlenilebilir öyle manyak manyak dini istismar ederek acıklamaları yapmayın ulan yapmayın.Adı üzerinde ÇOCUK ulan ÇOCUK.NE KADAR ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN İSTİSMAR YAPANLAR HER KİM OLURSA OLSUN ALLAH Belasını vers
Allah sabır versin çok zor hepimizin evladı var:((
Allah rahmet eylesin .Ailesine ve yakınlarına baş saglıgı diliyorum...mutlaka bu tür vahşete karşı en caydırıcı önlemler alınmalı. bu tür suclar işleyenlerin içerde yaşama şansı yoktur ...gizli bir idam sistemi var zaten bunu türkiyede yaşayan her insanımız bilir ..secimden sonra halkımızda infial yaratacak olayları kaşıyanlara karşı cok dikkat etmeliyiz ...ey güzel ülkem ne kadar cok düşmanın var.
Allah'ım sen bizi affet. Koruyamadik bu küçük meleğimizi:(
Ey Türk Halkı yada kendini hangi halktan hangi siyasi görüsten, hangi dinden yada mezhepten hisseden bu topraklarda yaşayan her vatandaşa sesleniyorum. Sosyal medyada veya bir platformda organize olup gerekirse halk olarak referanduma gidip bu ufacık canlara meleklere kıyan cani yaratıkların toplumdan ve yeryüzünden temizlenmesi için bu idam yasasini toplum olarak almaliyiz. Halk olarak çocuğu olan yada gelecekte olacak olan çocuklarımızın güvencesi adına ve herşeyden önce o canice katledilen meleklerin kanlarının yerde kalmaması adına bu işi ön ayak olsun birileri acil referandum olsun.
ilk defa bir haberin altina düşüncelerimi paylaşıyorum. bir ülkede 10 çocuk ve öğretmenleri kayboluyor ve 10 gün sonra sapa sağlam bulnuyor Velev ki olmuş dahi olabilirler sel dersin allahtan geldi dersin kader dersin yüreğine gomersin bizde duzinelerce çocuk haberi programlara düşüyor ve ne yazikki şimdiye kadar sağ dönen olmadı bununla da kalmayıp ne vahşeti ki komşusu ,eniştesi ,kuzeni,yeğeni, kocası, annesi ,babasi tarafından tecavüze uğradı katledildi haberleri ile karşımıza çıktı. ve çıkmaya devam ediyor. Bunlar bizim aramızdan yakinimizdan çıkıyor Biz hangi ara böyle olduk.
Diğer Haberler