HDP'den Hande Fırat'a çok sert Süleyman Soylu tepkisi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu CNN Türk'teki programında canlı yayın konuğu eden Hande Fırat'a HDP'den sert tepki geldi. Süleyman Soylu'nun HDP'ye yönelttiği eleştiriler karşısında cevap haklarının kullandırılmadığını iddia eden HDP, twitter'dan Fırat için çok ağır ifadeler kullandı.

HDP'den Hande Fırat'a çok sert Süleyman Soylu tepkisi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Doğubeyazıt'ta Mevlit Bengi isimli vatandaşın PKK tarafından katledilmesinin ardından HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı arayıp tepki göstermişti.
HDP ile Soylu arasındaki tartışma ve tehdit polemiği devam ederken, Soylu bu akşam CNN Türk'te gazeteci Hande Fırat'ın konuğu oldu. Soylu, HDP'ye yönelik eleştirilerini burada da bir kez daha tekrarladı.

HDP'NİN HEDEFİNDE BU KEZ HANDE FIRAT VARDI

HDP, programında ardından resmi twitter hesabından bir açıklama yaptı. Hande Fırat'ın çok sert sözlerle eleştirildiği mesaj şöyle denildi:

Bir ülkenin iç işlerini karıştırarak İçişleri Bakanı olmak isteyen kişiye sınırsız söz hakkı ve hakaret etme ortamı tanıyan sözde gazeteci @cnnturk'te yayında. Ahlak ve gazetecilik ilkeleri yerlerde sürünüyor. Cevap hakkımızı kullandırmıyorlar.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Hande fırat Allah Aşkına Bırak Şu mesleği
HANDE FIRAT TAM BİR YALAKA OLMUŞ BİRİ ARTIK ONA BİLDİĞİMİZ BASIN EMEKÇİSİ DEĞİL.
Ne oldu hak alıp biz yapmadıkmı diyeceksiniz?
İşinize gelmeyince gazeteci değilsin oldu dimi? sizi parlatırken iyiydi!!! Dağılın şimdi!
Hakikaten gazetecilik diye bir şey kalmamiş,menfaat,çıkar ve gücün yanında durub da bir yere geleyim zavalılığı bu ülkeyi yaşanmaz bir hale sokarken geleceğimizide karanlığa gömmektedir.Devletin gücünü elinde bulunduranlar bu ülkede istediklerini yaparken toplumun ayrışmasını ve şiddetin yükselmesininde sebebidirler.Bu sözde gazeteci bayan bu ülkenin üçüncü büyük partisini kötüleyen bir içişleri bakanını davet ediyor,amma bu partiye söz hakkı vermiyor,bence insanlar artık ne bu kanalı nede bu bayanın proğramlarını izlememelidir.Bu bayan güçlünün yanında yer alan bir zavalıdır.
@bclaen chp olmasaydı baraj altıydınız siz sizin sözde parti lideriniz partilileriniz teröriste kahraman deyip terörist cenazesine gittikçe teröre destek verdikçe size hiç bir söz hakkın verilmemesi yapılması gerek en doğru şeydir şu andaki haliniz iyi yine.
Güzel bir programdı. Tebrikler Hande Fırat. Yüreğine sağlık.
Pkk bu ülke için ne kadar tehlikeliyse suleyman soylu zihniyetide aynı ölçüde tehlikeli Eyerki türkiye parçalanacaksa bunlar yapar askerye arkalarında polis yargı ve %51 arkalarında.
sayın soylu; seçim bitti, son 20 gündür katledilen çocuklar için artık birşey yapınnnnn
süleyman soylu adamın kralısın. Hande fırat süpersin. helal olsun size.
Siz cevap hakkınızı mermi sıkarak kullanıyorsunuz ya daha ne hakkında bağse diyorsunuz katillerrrrr
Bu çocukla neden özel röpörtaj yaparsınız ki. Sıfatından çocukluk akıyor bu çocuğun.
Diğer Haberler