Son Dakika Yeni Tahliye Haberleri

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, darbecilerin yayınladığı sözde atama listesinde isimleri bulunan 3 eski generalin tahliyesine karar verildi.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü PYD/YPG’nin, IŞİD mensubu teröristlerin Rakka’dan tahliye edilmesi için yapılan gizli anlaşmanın son derece vahim ve ibret verici olduğu değerlendirmesinde bulundu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “ABD Savunma Bakanlığı Sözcüleri tarafından bu anlaşmaya ‘saygı duyulduğunun’ görülmesinden esef duyulmuştur” denildi.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

ABD-İngiltere öncülüğündeki koalisyon ile Suriye Demokratik Güçleri'nin ortak operasyonuyla 250 IŞİD'li terörist ve ailelerinin Rakka'dan güvenle tahliye edildiği iddia edildi.


Yayın Tarihi: 14.11.2017

Irak’ın Süleymaniye kentinde meydana gelen deprem Şırnak’ın Cizre ilçesinde de hissedildi. Deprem nedeniyle Devlet Hastanesi acil servisindeki hastalar tedbir amacıyla tahliye edildi.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

ABD’de 27 Kasım günü duruşması başlayacak olan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab’la ilgili ikinci bir tahliye muamması yaşandı.


Yayın Tarihi: 11.11.2017

Sözcü Gazetesi davasında mahkeme, tutuklu sanık Gökmen Ulu'ya yurtdışına çıkış yasağı koyarak tahliye kararı verdi. Gökmen Ulu, dün saat 21.00 sıralarında cezaevi aracı ile Kınalı gişelere getirilerek serbest bırakıldı. Ulu’yu ilk olarak oğlu Ege Efe karşıladı. Baba oğul hasretlerini yerde sarılarak giderirken, Ulu’nun eşi, babası ve oğlu gözyaşlarını tutamadı.


Yayın Tarihi: 09.11.2017

Belçika'da gözaltına alınan eski Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı Carles Puigdemont ve 4 bakanın şartlı tahliyesine karar verildiği bildirildi.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

"Silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek", "kasten öldürmek" gibi çeşitli suçlardan, aralarında "Şahinler" ve "Sarallar" grubu olarak bilinen organize suç örgütlerinin yönetici ve üyelerinin de bulunduğu davada, Sedat Şahin’in de aralarında bulunduğu 4 sanığın tahliyesine karar verildi. Öte yandan Şahin, hakkındaki başka bir suçlamadan dolayı yeniden gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 04.11.2017

Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada tutuklu bulunan gazetenin imtiyaz sahibi Kemal Sancılı ile yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya tahliye edildi.


Yayın Tarihi: 31.10.2017

Büyükada davasında tahliye edilen Alman Bilişim Uzmanı Peter Steudtner ve İsveçli Ali Gharavi bu akşam Berlin'e gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na geldi. İki aktivist buradaki işlemlerinin ardından pasaport kontrolünden geçti. Bir süre Dış Hatlar CIP Lounge'de dinlenen aktivistler, daha sonra Türk Hava Yolları'na ait uçakla saat 19.10'da Berlin'e gitti.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

İstanbul Büyükada'da 5 Temmuz'da stres, travma ve digital güvenlik konuları üzerine gerçekleştirdikleri toplantı sırasında gözaltına alınan ve ardından tutukla yargılanan 8 insan hakları aktivisti dün mahkemede tahliye kararı almalarının ardından Silivri Cezaevi'nden çıktı. Almanya, Peter Steudtner'in serbest kalmasını memnuniyetle karşıladı.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

FETÖ'nün 'medya yapılanması'na üyesi olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Atilla Taş tahliye edildi, sosyal medya hesabından ilk mesajını paylaştı. Taş, mesajında "Benim vatan kokulu canlarım, hepinizi çok özledim. Her ne kadar inceden sattıysanız da, siz her zaman sevdim. Kurban olurum lan size!" dedi.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

Büyükada'daki toplantıya ilişkin yabancı uyrukluların da aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıkların tümünün tahliyesine karar verildi.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

Büyükada davasında savcı, 8 tutuklu sanıktan 7’sinin tahliyesini talep etti. Veli Acun’un ise tutukluluk halinin devamını istedi.


Yayın Tarihi: 25.10.2017

FETÖ/ PDY'nin medya yapılanması davasında tutuklu yargılanan ve haklarında tahliye kararı verilen şarkıcı Atilla Taş, gazeteci Murat Aksoy ile Davut Aydın Silivri Cezaevi'nden çıktı. Atilla Taş, attığı tweetlerin hatırlatılması üzerine, "1 milyon 700 bin takipçim var. Verdiler gazı, verdiler. En son Silivri'yi boyladım. Bundan sonra bayramlarda tweet atacağım." dedi.


Yayın Tarihi: 25.10.2017

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutukluluk haline devam kararı verildi. Karar İstanbul 3. Ceza Dairesi tarafından verildi.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Semih Özakça'ya tahliye kararı verildi. Nuriye Gülmen’in ise tutukluluğuna devam kararı çıktı. Semih Özakça, elektronik kelepçe şartıyla tahliye edildi. Mahkeme salonu dışında arbede çıktı.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Soma Davası'nda Mehmet Ali Günayçelik'e tahliye kararı! Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin hayatını kaybettiği 6'sı tutuklu 51 sanığın yargılandığı davada değişen mahkeme heyeti sanıklardan Mehmet Ali Günayçelik'i tahliye etti. 5 sanığın tutukluluk haline devam kararı verildi. Tahliye kararının ardından duruşma salonunda arbede yaşandı. Can Gürkan ile madenci ailelerinden de baygınlık geçirenler oldu.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Mahkumiyet kararı bozulan CHP Milletvekili Enis Berbroğlu'nun avuktaları, müvekkillerinin tahliyesi için Anayasa Mahkemesi ile İstanbul 14. Ceza Mahkemesi'ne başvurdu.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Son dakika haberine göre Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin ihmali davasında 5 isme tahliye kararı verildi.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

2011 yılında uyuşturucu kaçakçılığı nedeniyle tutuklanan aralarında Abdullah Baybaşin'in de bulunduğu 8 tutuklu sanık, 5 yıllık tutukluluk süresini aştıkları gerekçesiyle tahliye istedi. Mahkeme, tahliye ettiği sanıklara yurt dışı yasağı koyup duruşmayı 2018 Şubat’a erteledi. Abdullah Baybaşin’in, İngiltere’nin ‘en tehlikeli adam’ ilan ettiği ve ‘Avrupalı Escobar’ olarak bilinen abisi Hüseyin Baybaşin’in yerine geçtiği iddia ediliyor.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

Hürriyet yazarı Ayşe Arman, Silivri Cezaevi'nde 330 gün tutuklu yargılanandıktan sonra tahliye edilen Cumhuriyet Yayın Danışmanı Kadri Gürsel'in eşi Nazire Gürsel'i öptüğü sırada çekilen görüntülere tepki gösterenlere yönelik olarak "Size göre her şey günah, her şey yasak, her şey edebe aykırı! “Türk kültürünün edebi bu değil” lafı da sizin zırvanız... Ne var öpüşmekte? Dünyanın en güzel, en insani görüntüsü. Aşk bu, aşk! Biz insanız, sevişiyoruz, öpüşüyoruz, koklaşıyoruz. Böyle iletişim kuruyor


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Cumhuriyet gazetesi yazarı Kadri Gürsel, 330 günlük tutukluluğunun ardından dün Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi. Kadri Gürsel, Silivri Cezaevi'nin dışında bekleyen eşi ile kucaklaşarak hasret giderdi.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Cumhuriyet Gazetesi'nin yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada tahliyesine karar verilen gazetenin yayın danışmanı ve yazarı olan Kadri Gürsel Silivri Cezaevi'nden ayrıldı. Gürsel'i cezaevi önünde ailesi, yakınları, çalışma arkadaşları ve milletvekillerinin bulunduğu kalabalık karşıladı. Tahliye sonrasında açıklama yapan Gürsel, "Çok fazla sevinecek bir durum da yok. Haksız mesnetsiz suçlamalarla tutuklanan Cumhuriyet çalışanları söz konusu." diye konuştu.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Sözcü Gazetesi Sorumlu Yazı işleri Müdürü Mediha Olgun tahliye edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, gazetenin sorumlu yazıişleri müdürü Mediha Olgun’un tahliyesini talep etti. Gerekçe olarak ise mevcut delil durumu gösterildi. Savcılığın tahliye talebini değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini yerinde gördü ve Mediha Olgun’un tahliyesine karar verdi.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

Zonguldak'ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan eski İl Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak, adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Metin Seyfi Sazak, darbe girişimi başarılı olsaydı sıkıyönetim valisi olacağı iddia edilmişti...


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Fransız Gazeteci Laup Jean Rene Bureau tahliye edildi. 26 Temmuz'da Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaparken tutuklanan Fransız uyruklu gazeteci Laup Jean Rene Bureau tahlliye edildiği öğrenildi. Fransız gazeteci sınırdışı edilecek.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Kasırganın hızla yaklaştığı Florida'da tahliye kararı verilen kişi sayısı 7 milyona yaklaştı. Valilik, tahliye kararı verilenlere derhal evlerini terk etme çağrısı yaptı. Birçok ATM'de para kalmadı, akaryakıt istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu. Şiddeti 3. kategoriye inen kasırganın ilerleyen saatlerde hızını artırması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen tahliye edildi.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Eski Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, hakkındaki Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgili davada silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Haberleşme programı ByLock'u kullanmadığını öne süren Yurdakul, sağlık sorunları bulunduğunu anlatıp, tahliye ve beraat talebinde bulundu. Mahkeme, Yurdakul'un yurt dışına çıkış yasağıyla tahliyesine de karar verdi.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Almanya'nın Frankfurt kentinde 2.Dünya Savaşı'ndan kalma büyük bir bombanın etkisiz hale getirilmesi için 65 bin kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı. Alman medyası durumu savaş sonrası Alman tarihindeki en büyük tahliye operasyonu olarak tanımladı.


Yayın Tarihi: 04.09.2017

Son Kanun Hükmünde Kararname'de (KHK), kapalı cezaevindeki hükümlülerin disiplin cezalarına ilişkin düzenlemeyle 10 bin hükümlü kapalıdan açık cezaevine ayrılacak. Bunların 3 bini denetimli serbestlik kapsamında hemen tahliye olacak. Düzenleme terör, darbe ve cinsel suçları kapsamıyor. Darbeye teşebbüs suçları ile terör suçlarında azami tutukluluk süresi 5 yıldan 7 yıla çıkarıldı.


Yayın Tarihi: 26.08.2017

Konyaspor-Beşiktaş maçında “Nuriye ve Semih yaşasın” pankartı açtığı gerekçesiyle tutuklanan Beleştepeli taraftarların tamamı serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, ’Terör örgütü üyeliği’ ve ’Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası ile yargılanan komedyen Atalay Demirci’nin, tahliye kararına yapılan itiraz, bir üst mahkemece reddedildi.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

'FETÖ'nün medya yapılanması' davasında iki kişiye tahliye kararı çıktı. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Bünyamin Köseli ve Cihan Acar'ın tahliyesine karar verdi. Mahkeme ayrıca bu dosyanın, sanıkların "örgüt üyeliği" suçundan yargılandıkları dava ile birleştirilmesine hükmetti.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

15 Temmuz darbe girişiminin ardından hakkında başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Komedyen Atalay Demirci bugün çıktığı mahkemede tahliye oldu. Mahkeme heyeti; delillerin toplanmış olması, tutuklu kalınan süre ve şüphelinin örgüt ilişkilerine ilişkin bilgiler vermesi gerekçeleri ile adli kontrol ve yurtdışı yasağı tedbirleri konulmak suretiyle şüphelinin tahliyesine karar verdi. Gelen son dakika bilgisine göre ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, tahliye kararına itiraz etti.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Hrant Dink davasında savcının tahliyesini istediği 4 isim için mahkeme tahliye kararı verdi.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkındaki davada, haklarında verilen tahliye kararının ardından 7 kişi Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesinden çıktı.


Yayın Tarihi: 29.07.2017

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan, Katar Kraliyet Ailesi üyesi (Emir) Şeyh Nasser Ahmed Ali A.Al Thani'ye ait 5 yıldızlı otel tahliye edildi. 400 turistin kaldığı otelin tahliye işleminin Al Thani’nin 7 yıldır otelin işletmeciliğini yapan Güney Yıldızı Otelcilik’e açtığı davayı kazanmasıyla gerçekleştiği belirtildi. Tur acenteleri 400 kişinin başka otellerde kalması için girişimde bulunmasına rağmen bir sonuca ulaşılamadı.


Yayın Tarihi: 26.07.2017

Diyabakır Büyükşehir Belediyesi eş başkanı Fırat Anlı tahliye edildi.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Reuters haber ajansı, İngiltere parlamentosunun tahliye edildiğini duyurdu. Başkent Londra'daki parlamentoda çalışan Reuters muhabiri, parlamentoda yangın alarmının duyulmasının ardından binanın tahliye edilmeye başlandığını belirtti. Kısa süreli paniğe neden olan olayda, yangın alarmının ardından tahliye edilen parlamento görevlilerinin binalarına geri döndüğü ifade edildi.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Hrant Dink Suikastinde Kamu Görevlilerinin İhmali Davası'nda mahkeme 5 sanığın tahliyesini kararlaştırdı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada, tutuklu sanıklardan Adem Sarıgül, Abdullah Dinç, Yusuf Bozca, Ali Barış Sevindik ve Volkan Şahin'in tahliyesine karar verdi.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

FETÖ/PDY'nin İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin, aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanlarından Doç. Dr. Fatih Gürsul'un da bulunduğu 9'u tutuklu 40 sanığın "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla yargılandığı davada 2 sanık tahliye edildi.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

İngiliz The Sun gazetesi, Fransa'nın başkenti Paris'teki Louvre Müzesi'nin tahliye edildiğini yazdı. Gazetenin resmi Twitter hesabından duyurulan haberde, müzenin tahliye edilişine ilişkin fotoğraflar da paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Ünlülerin bilinmeyen meslekleri...


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Cezaevinde 3 yıl 2 ay tutuklu kaldıktan sonra geçen pazartesi tahliye olan Deniz Seki, önceki akşam Ozan Çolakoğlu'nun Ulus'taki stüdyosuna girerken görüntülendi.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

"Uyuşturucu davasında" hüküm giyen ve 2,5 yıl cezaevinde kaldıktan sonra 5 Haziran'da tahliye olan Deniz Seki, basın toplantısı düzenledi. İşte Seki'nin açıklamalarından satır başları...


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Adana'nın Aladağ ilçesinde 29 Kasım 2016'da 10'u öğrenci 12 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda öğrencinin yaralandığı yangınla ilgili tutuklu yargılanan 7 sanıktan 70 yaşındaki Ramazan Dede, avukatının başvurusu üzerine tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Öğrenci yurdunda çıkan yangında 10 öğrenci, yurt yetkilisinin 6 yaşındaki kızı ve bir eğitmen olmak üzere 12 kişi hayatını kaybetmiş, bazı öğrenciler de yaralanmıştı.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

'Uyuşturucu temin etmek' suçundan tutuklanan Deniz Seki'nin tahliyesi için dakikalar kaldı. 2014 yılında cezaevine giren ünlü Deniz Seki, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nden bugün tahliye olacak.. Hem ünlü isimler hem de sevenleri sosyal medya üzerinden destek paylaşımlarında bulunuyor.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Ünlü şarkıcı Deniz Seki, 5 Haziranda özgürlüğüne kavuşacak. Deniz Seki'nin saat kaçta tahliye edileceği de belli oldu.


Yayın Tarihi: 02.06.2017