İşte BDP'nin Şanlıurfa belediye başkan adayı

BDP’nin Şanlıurfa Belediye Başkan adayı Osman Baydemir oldu.

İşte BDP'nin Şanlıurfa belediye başkan adayı

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), 29 Mart 2014 Yerel seçimlerinde Şanlıurfa'dan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i aday gösterecek. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, bugün Diyarbakır'da partisinin Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Batman, Bingöl, Tunceli, Elazığ, Konya, Mardin, Mersin, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa il ve ilçe belediye başkan adaylarını açıklaması beklenirken, BDP'nin Şanlıurfa'da Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i aday göstereceği öğrenildi.

Diyarbakır'da 2004 yılında İHD Genel Bakan Yardımcısı iken Diyarbakır Belediye Başkanı seçilen Osman Baydemir, 2 dönemdir bu görevi sürdürüyor. BDP' deki 2 dönem kuralı ve Diyarbakır'da kadın kotasının uygulanarak BDP' nin Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak'ın aday gösterilmesi ile Baydemir, partisi tarafından tanınan bir isim olması nedeniyle ikna edilerek Şanlıurfa'da AKP'nin adayı olan Vali Celalettin Güvenç'e karşı yarışacak.

BDP, Şanlıurfa'da Ak Parti'nin adayını açıklamasını beklemiş ve Ak Parti'nin Vali Celalatten Güvenç'i aday göstermesi üzerine bu kent üzerine yoğunlaşarak bazı adaylar üzerinde tartışma yürütülmüştü.

Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'a önce teklif götüren BDP, daha sonra Osman Baydemir ve Feridun Yazar ismi üzerinde tartışmalar yürütmüş ve Baydemir'in partiden gelen görevi kabul etmesi ile tartışmalar sona ermişti.

İmralı'da bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan, BDP heyeti ile yaptığı görüşmede 2 dönem seçilmişlik kuralının önemli olduğunu ancak, bu karardan 2-3 kişinin istisna tutulabileceğini söylemişti. (DHA)

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 82 yorum
Urfadan PKK'ya oy da çıkmaz,parada!...Osman Urfa da avucunu yalarsın.Yürü anca gidersin.Burası PKK diyarı değil oğlum Peygamberler diyarı...Sana oy vereceğime şerefimi katlederim daha iyi olur.
Yavrum o kadar peygamber geldi sizi hak yola getiremedi belki osman başkan getirir
GERÇEKTEN DE URFADAN KAZANMASI ÇOK AMA ÇOKKK ZOR. URFAYI İYİ TANIRIM. BDP YE OY ÇIKMAZ. ÖCALAN URFALI OLSA DAHİ.
Emrah Osman senin gibi ne oldukları belli olmayanları yolla getirir biz hak yoldayız la ilahe illallah muhammenden resurullah sizl sandığa gömeceğiz
LA SEN DİYARBAKIRI HALLETTİNDE URFAMI KALDI.
git diyarbakırın nasıl şaha kalktıgını ordaki yurttaşlara sor hayatında d.bakıramı gittinde urdan yazıyorsun
cangeyver;eğer biraz olan bitenden haberin varsa böyle cahilce ulan demezdin.Diyarbakır Ülkemizin en önemli şehirleri arasına getiren biride sayın BAYDEMİR'dir.Önce konuşmayı öğren,birinin düşüncesini beğenmiye bilirsin,eleştirme hakkın var amma ulan dediğin zaman sen cahilliğini net gösteriyorsun.Urfa halkı ilk defa feodal ve inanç sömurucusu olmayan bir Büyük Şehir Belediye Başkan adayını görüyor.
bunlar 10 tane koyun güdemez.bunlar belediye başkanlığını nasıl yapacaklar.kimse bilmiyor.ellerindeki belediyelerin durumu ortada,hiç birinin halka hizmet götürdüğünü görüyormusunuz.bunların işi terörü desteklemek. ödenen paralar belediyelerindeki çalışan terörirstlere gittiğini herkes biliyor.
yapma be kardeş öyle uzaktan orada yaşamadan görmeden bilmeden duyduklarınla konuşma git doguya ne kadar güzellikler geldiğini devlet hazinesinden faydanalanmadan bile ne projelerin oldugunu gör..en azından kul hakkı yemiyorlar yolsuzluk yapmıyorlar kutu kutu milyonları yok
dostum sen hiç hayatında DİYARBAKIR' a gidip gördünmü
kul hakkı yemiyor, yolsuzluk yapmıyor diyorsunuzda, vatana ihanet ve binlerce şehit ne güne duruyor?
Ben doğudayım da kaçak elektrik kullanarak mı kul hakkı yemiyorlar acaba
embesil hangi belediyesinin iş yapmadığını gördün, ne bilmeden konuşuyorsun, sizin işiniz gücünüz, ırkçılık kafatasıcılık, sen bi burulara gel ben sana buraları gezdireyim gör belediye hizmet veriyormu vermiyormu, bi artık bu söylemlerinizden vazgeçin. yeter artık bi insan olun, kalmadı artık sizin gibi insanlar, biraz sirkelenin kendinize gelin, ayıptır, aynı allah yarrattı diyorsunuz, sonra allahın yarratığı kulları beğenmiyorsunuz. eminim sende türk bile değilsin çok büyük idda ile ya boşnaksın, arnavutsun, macırsın, yada afgansın ötesi yok, sonra kalk ırçılık yap, vatansız herif
butun terorıst cenazelerıne beledıye ımkanlarını seferber ettı. Kutu kutu milyonları yok ama tonlarca uyusturucu ureten terorıstlerı ve devletın butun ımkanlarından son damlasına kadar faydalanan diyarbakırlı kardeslerımız var...
vallahi de billahi de 2 yıl belediyeye ne zaman gitsem asansörü bozuktu beledıyenın , bu adam diyarbakıra hiç bir şey vermedi bolca demeçten başka .demek ki kardeşi yeterince zengin olamamış hala,urfalı kardeşlerim sakın aman ha sakın..bir köpeğe oy verin o başkanınız olsun bu heriften iyidir.
Gördün mü?
Vatana ihanete idam cezası tekrar gelmeli .bu konuda referandum yapılmalı
aszxx sizi zavallı zihniyetli insanlık düşmanı ırkçı ve inkarci barbarblar.Tek umudunuz sizin gibi düşünmeyenleri katletmektir,zavalı zihninli bugüne kadar bunu yaparak nereye vardınız?Sizi insanlık düşmanı ırkçı zavalılar sizi.Amma size insanlığı gösterecekler,sizin gibi insanlık düşmanı zavalılar önemli değildirler,değer verdiğim sizin o tertemiz çocuklarınızında sizin gibi barbarlar tarafından zehirlenmesidir.
:) aszxx...çoğalıyoruz...
yani bir 50 yıl daha türkiye geriye gitsin haa...sen çok yaşa zaten 100 yıl gerideyiz oldumu sana 150 süper süper
oyunu vermeyen namert olsun yurube osman kım tutar senı. nazın çiya
Umarım Osman BAYDEMİR gibi muhteşem biri Urfa'da harcanmaz .Bakalım Urfa onurlu olup varlığını gösterecek mi yoksa cehalete yenilecek mi?
urfanın onurlu olduğundan hiç kimsenin şüphesi olmazsın bay demire oy vermeyince onurlu durmuş olmayacak mı onurlu olup oy vermeyeceğim onursuz olup oy veririsin
Gözümüz Aydın Adayımız Açıklandı... Bu Yılda Urfanın Tüm Oyunu Alıcaz..Bdp Farkı Olsun Biraz...
sanki geçen yıllarda tüm oyları mı alıyorduk !
rumuzunda hayır yok özürlü
Batmanıda yiyip bitirdiler emeniler her tafar çö pislik belediyenini bütün gelirleri pkk ya aktarlıyor devlette biliyor nerde vatansever savclar bunlara neden ylardır göz yumuyorlar şimdide eş başkan biri pkkya diğeride çalmaya geliyor..isterseniz sizin anlayacağnz dilden konuşayım hun tev ermenine bdpli hun
Kadın Adaylar...AKP=1 CHP=4 BDP= 63
siz hangi yüzle insanların karsısına cıkıyorsunuz bu gue kadar kürdü türkü düşman ettiniz hep ayrımcılık yapan sız deyılmısınız hangı hakla halka seslenıyorunuz bdp lilere seslenıyorum yazık deyılmı guney doğuda yasayan kardeslerıme sızın yuzunuzden teror yuzunden hep oranın ınsalarını dışlatsınız utan madan konusuyosunuz kursulerde secım zamanı geldığınde kapılara sılahla dayanıp ya oy verceksınız oleceksınız bunları sız yapmadınızmı yazıkalar olsun sızın gıbı zıhnıyetlere
bu adamlar esas dış mihrakların lobisi sizler hiç bir zaman kürt kendini Türk gibi gören kürt kardeşlerimizin koruyan ve kollayanlardan değil siz onlara hakaret ve eziyet çektirenlerdensiniz.
Baydemir Urfa; Türk ve Arap kökenli vatandaşlarımızla kaynıyor.Ermeni de yok.Bakalım kimden oy alacaksın.
Apartman Sen Urfalımısın .. Urfada Arap Ve Türk Kokenlinin Coğunluk olduğunu iddaa Ediyorsun Kürtlere Karsı Bir Tavrınmı Warki.. OnLarı Görmezden Geçiyorsun Bu Yıl Ne Yaparsanız Yapın Urfanın belediyesi.. Kürtlerde Olucak...!
apartmanyikan;Zanten ncikinden beli nasıl bir yıkıcı cahil olduğun.Öncelikle Ermeni halkına hakaret ederek nasıl bir ırkçı ve inanç sömürücüsü olduğunu net gösteriyorsun.ayrıca olan bitenden habersiz bir cahil olduğun yazdığın cümlelerden net görüyoruz.Arap ve Kürt halkları sizi tanıdı.Halklar artık hizmet istiyor.Urfa halkı artık feodal ve inanç sömürücülerini istemiyor.Senin gibi zavalıların ırkçı söylemleri para etmiyor.Ermeni halkına hakaret eden birinden sadece insanlığa zarar gelir.
annen oy verir
bclaen misin? yoksa bclan mısın? nesin? Yoksa sende mi? ermeni dölüsün.ermeniler TÜRK Bayrağı yakınca, Türklüğe hakaret edince ırkçılık olmuyor Türkler birşeylere atıfta bulununca ırkçılık oluyor öylemi? Ey! aymazlar hangi ırka özleminiz varsa o ülkelerde yaşamayı neden? denemiyorsunuz.Bir yandan Bu ülkede yaşayıp yiyip içeceksiniz, bir yandan da Türkçülüğü ırkçılık olarak göreceksiniz ha!! Yok Ya!! geçin bunları geçin. Bi tarafım urfa.Sonra baydemir diyarbakıra ne vermişki urfaya faydası olsun.Beni tanımadığın için cahil miyim? Alim miyim? bilemezsin.
Sevgili kardeşlerim bakın:Terörist demekle eleştirmekle hiç bir yere varamayız.Zira eleştirmekle hakaretle bir yere varsaydık kırk yılda terör sorunuda çözülmüştü.Yıllarca Kürtler'i terörist diye dışladık, kimi sosyete geçinen kibarlık budalalarıda Kürt (cahil oku oku) gibi aşalığıyı laflar etti yıllarca toplumumuzda.Fakat şurası var.Eleştirmek ve nasihat etmek çok kolaydır.Zor olan o Kürt o PKK'lılar cahilse ki eyer onları aydınlatmaktır.Herkes eleştirdi.Ne oldu terör bittimi.Akıl hastasından teröristten fahişeden dahi ümidimi kesmem.Her insan düzelebilir.Bizler kardeşiz...
SİZE TAMAMEN KATILIYORUM. AMA KÜRT KARDEŞLERİMİZDE BİRAZ VEFAKAR VE KANAATKAR OLMALILAR. ANADOLUDA HATTA EGEDE YAPILMAYAN YARDIMLAR ,YATIRIMLAR, TEŞVİKLER ONLARA VERİLİYOR. ONLAR İSE BUNUN DEĞERİNİ BİLMİYORLAR.
yıllarca kimse kürtleri dışlamadı terörist demedi külliyen yalan sallayıp durma. Dışlanan ve terörst denilenler pkk lı kürtçülerdir. Bunu herkes biliyor.
Kürtle türk kardeş olmuyor.Bunu 30 yılda anlayabildik.Neden hala kardeşiz diyorsunki.Yıllardır kardeşliğimizi yitirmek için kimliğine baktınız doğulu depilse öldürdünüz.Neyin kardeşiyiz.Asla kardeş olamayız.Olmuyacağız artık.Siz kürt, biz türk.
bunlar belediye başkanı olmak için olmuyorlar...belediyelerin yemek hanelerinden pkk ya yemek ve aş göndermek için belediye başkanı oluyorlar..yoksa dağdaki köpekler acından geberir...bizim vergilerimizle aç karınlarını doyuruyorlar...vatan hainleri,nankörler...asszxx bilader vatana ihanet için İDAM refarandumuna evet...
serbay3858;Senin gibi cahiller halen 1993 lerin zihniyetindedirler.PKK dediğin devletle görüşmeler yapiyor.Bu ülkede senin gibi zavallı cahillerin ırkçılığını bitirmek için,bu ülkeye barış getiriliyor.Artık PKK üzerinde bişi kazanamazsınız,halk sizin gibi ırkçı,inkarci,kafatasçıları tanıdı.Sizi ırkçı zavalılar sürüsü sizi.
arkadaşlar bu akp lileri savunup bdp söz söyleyen geri zakalı urfalılara söylüyorum yorumlara baktım saçma sapan şeyler gördüm sizi sinek ahme götürdü uslanmadınız fakıbaba götürdü uslanmadınız tayip sizi eşek yerine koydu arlanmadınız siz sadece isotlar için savaşırsınız şerefiniz için değil benliğinizi inkar edin böyle afferin size tayip değilmiydi ceketimi koysam alırım diyen aldı hemde fakıbabayla birlikte aldı gitti şimdide maraşın yavşaklarını getirdi size aşılamak için size ne yapılsa azdır urfa affeder urfa fetvaya iki kıytırık uyduruk hocaya itimat eder urfa şimdi nerelerde olmalıydı
urfa valisi için urfalı adaymı yoktu maraşlı getirdiler diyen urfalılar üstünüzü başınızı yırtıyordunuz urfalı başkan osman baydemir nereli bunun için neden eylem yürüyüş yapmıyosunuz yemiyormu
bu aptalların da reklamı yapmayın artık
Sayın BAYDEMİR ülkemiz için güzel bir değerdir.İnsanlığıyla,hakka olan duruşuyla Urfa için büyük bir değerdir.Halkımız tarafsız ve vurgunun olmadığı bir büyük Şehir Belediyesi istiyorsa?bence sayın BAYDEMİR vazgeçilmez bir değerdir.Hepimize hayırlı olsun.
imar müdürlerini de al beraber git birazda urfayı yiyin kardeşini de almayı unutma , basiretsiz herif urfa ahmak mı sana oy versin .diyarbakırı ihya ettin urfaya sıra geldi dız oğlu dız.
umarım urfalısın ve urfalılarda senin gibi düşünüyordur
Kürtleri çok eleştiren bir insandım.Hatta sadece burda Mynet sitesinde değil toplumladada Kürtlere antipatim vardı(Her ne kadar Kürtlerle ticaret alışveriş yapsam zaman zaman konuşsamda.)İnsanlar değişebililer lafına pek inanmazdım.Taa ki kendimde değişinciye kadar.Türk ulusuna karşı ırkçılıklara karşı Ermeniyi Rumu Arabı Yahudiyi korudum şimdi Kürtleride korur oldum.Çünkü ben insanları bütünleştirmek için yarıtıldım.Bir kaç Kürt kötü diye koca bir ırka terörist cahil muamelesi yapamam.Ben evrenselim ırkçı değilim.Öcalan'ı hala sevmiyorum ama Kürtleri artık koruyorum hemde Kürt değilim.
kimlik bunalımına düşmüşşün kardeş
BİR URFALI OLARAK DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ URFAYA NE ZAMAN GİRİŞ YAPACAK ACABA
Normalde yorum yapmayı sevmem sanal alemde. Ben urfalıyım ve benim ailem sağ görüşlü bir aile. Menfaat nerde biz orda diyen insanlar değiliz çok şükür. Sadece Osman Baydemir'e yorum yapmak iiçin mynet hesabı açtım. Diyarbakır'ı Diyarbakır yapan bir adam. Belediyecilikten anlıyor. Hala pkk diyen var . Asıl pkk biziz, bu ülkeyi ikilem düşüren bizim gibi dar görüşlü insanlar. Pkk dediğinizle devletimiz içli dışlı son zamanlarda şehit neden yok ? Yani çatışma da vuralan falan ? Demek ki insanlara bir yol sununca kimse o dağda sabah akşam aç susuz banyo yok bilmem ne yok kalmaz deil mi ?
Sevgili kardeşlerim bakın:Terörist demekle eleştirmekle hiç bir yere varamayız.Zira eleştirmekle hakaretle bir yere varsaydık kırk yılda terör sorunuda çözülmüştü.Yıllarca Kürtler'i terörist diye dışladık, kimi sosyete geçinen kibarlık budalalarıda Kürt (cahil oku oku) gibi aşalığıyı laflar etti yıllarca toplumumuzda.Fakat şurası var.Eleştirmek ve nasihat etmek çok kolaydır.Zor olan o Kürt o PKK'lılar cahilse ki eyer onları aydınlatmaktır.Herkes eleştirdi.Ne oldu terör bittimi.Akıl hastasından teröristten fahişeden dahi ümidimi kesmem.Her insan düzelebilir.Bizler kardeşiz.
Kürt ayrııı türk ayrı, kardeşiz dediler yutturamadılar.Kardeş olmadığımızı anladık.Kimsede uğraşmasın asla kardeş olmayız.Kardeş olmak için anne ve babanın bir olması lazım.Benim annem de babamda türk. belki seninki de kürttür. Kardeş olma şansımız hiç yok.
SÖZÜMÜZ KÜRTLERE DEĞİL GARDAŞ TERÖRÜS TE ÜZERİNE ALINMA TERÖRÜST DEĞİLSEN. AKP KÜRTLERİ DEĞİL TERÖRÜSTÜ MUHATAP ALIYOR. YILANIN DELİĞİNDEN DE GİRSELER BU NAMKÖR UŞAKLARI YOLA GETİREMEZLER. HEP İYİ AMA YETMEZ DERLER.
çok zor alır bu adam urfayı
Tamam Kürt Türk birleşmiyor ona tamam.Ben bundan bir kaç ay önce Yahudileri koruyordum.Yahudileride pek çok kişi sevmiyordu.Sonra gitti Ermenileri soykırım meselesinde korudum ondada tepki aldım.Anlayamıyorum.Her ırka karşı Türk haklı diyorsunuz.Ben şunu anlamıyorum.Hangi ırkı korursam koruyayım içine kapalı dışa açılmayan milliyetçiliğin etkisinde kalmış Türkiye.Her ırka bir laf atıyorsunuz arkadaşlar.Kürt kötü Ermeni Kötü Yahudi kötü.Bir Türkmü iyi ki?İçimize kapalımı yaşıyacaz.Her ırkta soysuzlar var.....
sen kimsin yahu salatalık bu ülkede yaşayıp ekmeğini yiyip suyunu içiyorsun sonrada hainlik yapıyorsun, senin gibilere dense dense münafık denir.
Kısacası benim oyum Osman Baydemir'e Helal olsun. Ben sadece insanı insan olduğu için sevenlerdenim. 2 Ay öncesinden bu konuyu arkadaşımla konuşmuştuk Osman Bey gelirse oyum onadır. Çok şükür geldi. Sağ sol önemli değil urfanın menfaati önemli. Allah'a emanet.
Dıyarbakır dan peygamber diyarı şanlı urfa ! bu adamı başınıza getirip de günahlarına ortak olmayın size yakışan ancak bu olur peygamber diyarına yakışanı yapacağınıza inanıyorum öyle olmasını da diliyorum
Bir sözümde in-hin-itgontrole, i.cabik midir i.nenanikmidir ulak10 kulak10 mudur? ha birde mülteci gülleci var sallayanlar grubu..hangi ülkede yaşıyorsunuz? Hangi ırkın mensubu olarak hissediyorsanız niçin o ırkların ülkesinde yaşamayı seçmiyorsunuz ki? sevmediğiniz yerde sizi zorla tutan mı? var.Türklüğe ırkçılık derken kendiniz ırkçılığın alasını yapıyorsunuz.Utanmada yok.Evet bi tarafım urfalı.Türkoğlu Türküm.Kürtlerde benim ırkımdandır.Gidin Moğolistandaki Orhun kitabelerine bakın.Görürsünüz.Haa kürt kardeşim kendisini ermeni olarak görüyorsa ne diyebilirimki..hayırlı olsun.
Son günlerin en iyi haberi. Başarılar sayın Baydemir
ben urfalıyım şuanda urfada yaşıyorum ben ilkönceleri urfada aday olan urfanın valisi olan maraşlı adaya çok tepkiliydim oyumuda akp vermeyecektim ama bu adayı baydemiri duyuncu oyumu akp adayı celaddin güvençce verecem ve çalışacağım ister inanın ister inanmayın ve farklı alacak akp urfada seçimi
Osman baydemir'miş Adamın gösterişten başka yaptığı bişey yok bunlar güneydoğuyu komple sahiplenmek istiyorlar allah zalimlerin tırnağını uzatmasın..!
havanı alırsın urfalı sana oy vermez diyarbakıra ne yaptınki urfaya aday oluyorsun
urfa diyarbakıra etnik düsünce ve yapı olarak benzemez secilemesin diye koymuslar osman beyi
abi bi insanın suratında hiç mi meymelet olmaz... içinin pisliği yüzüne vurmuş...
Kadim kent Edessa ya hayırlı ve uğurlu olsun.
BDP'nin iç işleriyle ilggilenmiyorum.Tanımam bu adamı Demirtaş ve baştakileri tanırım o kadar.Hiçbir siyasi partiyi sevmiyorum.
neredeyse her haberin altında yorumun var çok da bilgiç yorumlarını okudum ancak bu ne perhiz
sen saçmalıyorsun ilacını iç uyu uyu uyu
Yakışır arkadaşa sayın Urfalılar sakın başka bir partiya oy vermeyin osman ağa bu işi çok iyi yapıyor. Zaten urfa tarihi bir şehir osman ağada şehrinizi diyarbakıra yaptığı gibi en az 30 en fazla 50 yıl geriye götürüp çok medeni olmayan,yerler pislik çöplük içinde,kar kaldırımlarda kalacak,yollar su balesi yapmak için çamur ve göl içinde kaldırımdan caddeye geçmek için cambazlık yapacaksınız.ayrıca ihaleler verilirken yarısı bana yarısı sana kalan kısmıda yapılacak işlere kalıyor ve süper iş çıkarıyorlar kaldırımlar aylık yollar haftalık kaldırım yol kapatan ciğerciler günlük değişiyor
bence apo urfaya aday olsun aln boyunun ölçüsünü xenzir apo
Bengo72'ye cevap Kimlerin bu ülkeyi yeyib bitirdiğini net görüyoruz.Hırsıza göre herkes kendisi gibi hırsızdır.Ayrıca Ermeni halkına hakaret edenlerin nasıl bir ırkçı cahil olduğunu dünya görüyor.Artık insanlar sizin ırkçı ve inkarci laflarınızı tanıdı.Dünya halkların dünyasıdır.Senin gibi cahillerin değil.eğer bir pislik varsa dönün kafanızın içine bakın,eleştirmeyi bilmeyen siz ırkçı ve inkarci insanlık düşmanı cahiller,sizin içinizi pislik bağlamiş,sokaklarınız temiz olsa neye yarar?
bengo dedillşerinin hepsine katılıtorum ve bir erzurumlu olarak .ve daha çok yapsınlar her şey onlara helal olsun,ırkçılık yapıyosun.inşalalh daha çok yardım edreler.sende tam bir hain kürtsün.ermeni demenden hiç gocunmuyorum.çunkü biz muslumanız ve beş vakıt namazımı da kılıyorum xain bego
baydemir yanlış yerde oy arıyorsun urfa aşirete oy verir fakıbaba varken sana oy çıkmaz malesef hele diyarbakırlısın ters
Diğer Haberler