20 saat internet kafede oyun oynadı, bu hale geldi!

Çin'in Jiaxing bölgesindeki bir internet kafede 20 saat boyunca aralıksız oyun oynayan 20'li yaşlarındaki bir adamın belden aşağısı tutmamaya başladı.

Oyun çılgınlığı ve bağımlılık Çin’de farklı bir boyuta gelmiş vaziyette. Öyle ki internet kafelerin çok yaygın olması dolayısıyla çok sayıda insan her gün saatlerce oyun oynuyor. Fakat Çin basınında yer alan bir haber internet kafe ve oyun çılgınlığının geldiği noktayı gözler önüne seriyor.

20 SAAT BOYUNCA OYUN OYNADI

Çin’de yayın yapan haber sitesi qq.com’da yer alan haberde, Zhejiang Bölgesi’ndeki Jiaxing’deki bir internet kafede aralıksız 20 saat boyunca oyun oynayan bir adam tuvalete gitmek isteyince hayatının şokunu yaşadı. Öyle ki 20 saat boyunca aralıksız oturan ve oyun oynayan genç bir anda yere düştü. Ayaklarını hissetmeyen ve yürüyemeyen Çinli’yi arkadaşları omuzlayarak taşıdı.

'LÜTFEN OYUNUMU DEVAM ETTİRİN'

Kamera görüntülerinde de 20’li yaşlarındaki oyun bağımlısı yaşadığı soruna rağmen arkadaşlarına bir uyarıda bulundu: “Lütfen benim oyunumu devam ettirin ve oyunu kaydedin”.

Olay yerine gelen ilk yarım ekipleri genç adamın ayaklarını hissetmediğini ve yürüyemediğini söylerken, hastanede tedavi sürecinin devam ettiğini duyurdu. Yetkililer henüz genç adamın hangi oyunu oynadığının bilinmediğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
oyunla ne alakası var bu ülkede herkes saat ler ce ız yerinde oturuyor hoca te felci olan yok hemen oyunlara saldırmayın hem sız hangi ara cın e gidip ogrendınız belki fake haber
günde 5-10-20 saat oyun oynıyorsan, fiziki felç olmana gerek yok..zaten hayatını felç etmişsindir...otur haline ağla....
bırakın küçük enişteyi devam etsin
başka bir şeyden bu olay zamanında günde en az 15 saat oyun oynuyordum . bazı tanıdıklarımda 40 saate yakın oyun oynuyorlardı. arada wc , yemek filan oluyor onun haricinde hep bilgisayar başındaydım sanırım bırakalı bir kaç yıl oldu artık dogru dürüst oyun oynamıyorum diyebilirim :) not :gençler fazlası zarar kendinize dikkat edin
Ben oynadım birşey olmadı demek çok saçma. Kan dolaşımını etkiliyor belki heyecandan sürekli kasılı kaldı herkesin anatomisi aynı değil ama kesin olan fazlası zarar.
değil 20 saat 48 saat poker masasından kalkmadan casino da kumar oynayan türkleri bilirim ben.
uzun süre sabit pozisyonda kalmak felç riskini artırır elbette, uyurken bile vücudumuz sabit kalmaz hareket eder, uzun süren yolculuklarda o yüzden 2-3 saat aralıklarla kalkıp yürünmesi önerilir, ülkemizde de uzun süre masa başında ders çalışan öğrencilerin (kötü örnek vermeye gerek yok :)) benzer belirtileri olmuştur eğer sigara yada başka ek bir hastalıkta varsa bu risk katlanarak artacaktır. günde 15 saat oynayan arkadaş o arada verdiğin tuvalet yemek molaları belki hayatını kurtardı ;)
Diğer Haberler