Twitter bir kısıtlamayı daha bitiriyor

Twitter birçok kullanıcı sevindirecek bir karar imza attı. İlk olarak 140 olan karakter sınırını 280 karaktere çıkartan şirket, şimdi de isminiz için daha fazla karakter kullanma olanağı sağlıyor.

12 Kasım 2017 15:04
PAYLAŞ
TWITTER
Twitter bir kısıtlamayı daha bitiriyor

Şimdiye kadar orijinal limit 20 iken, artık 50 karakter uzunluğuna kadar isminizi yazabileceksiniz. Özellikle iki ismi olanlar ya da soyadı uzun olanlar için bu güncelleme faydalı olacak diye düşünüyoruz. Ayrıca isminizin yanına emojiler eklemek için de yeriniz genişledi diyebiliriz.

Öte yandan kullanıcı adları konusunda şimdilik bir değişiklik yok hala sınır 15 karakter. Yani daha uzun kullanıcı adları hala oluşturamıyorsunuz. Bu yıl limitlerini artıran şirket belki bu konuya da bir el atabilir.

UZUN SÜREDİR TALEP EDİLİYORDU

Kullanıcı adınızın profil bağlantınızda görünür ve size özgü olduğunu, isminizin ise profil sayfanızda görüntülenen ve özellikle de kullanıcı adınız, isminiz veya işletmenizin isminden farklı bir isimse, arkadaşlarınızın sizi tanımasını sağlamak için kullanılan kişisel tanımlayıcı olduğunu da not olarak düşelim.

Uzun zamandır kullanıcılar tarafından talep edilen bu güncelleme sonrası bazı profillerin çok daha renkleneceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Mynet Teknoloji
Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.