HABER

100 bin TL ödül konmuştu, ölü bulundu

Aliağa'da 6 gündür haber alınamayan kişinin cesedi, kayınbiraderinin öldürdüğünü itiraf etmesi üzerine yapılan aramada ormanlık alanda bulundu.

100 bin TL ödül konmuştu, ölü bulundu

Alınan bilgiye göre, Aliağa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki nakliye firmasında çalışan Hakan Savğa (23), 6 gün önce gece yarısı kayınbiraderime gidiyorum diyerek evden ayrıldı. Savğa'dan bir daha haber alamayan aile, polise bilgi verdi. Arama çalışmaları devam ederken, güvenlik güçlerine gelen ihbarın ardından Savğa'nın kayın biraderi O.Ö, tartışma sonucu Hakan'ı öldürdüğünü itiraf etti. O.Ö'nün ifadesi doğrultusunda, Bozköy'de ormanlık alanda yapılan aramada bir çocuk babası Hakan Savğa'nın av tüfeğiyle vurulmuş cesedi bulundu.

Savğa'nın cesedi Aliağa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Gözaltına alınan O.Ö'nün ilk ifadesinde, tartıştıklarını ve öfkeyle olayı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi. Bu arada O.Ö'nün kardeşi Hicran Savğa ile Hakan Savğa'nın kaybolduğu gün emniyete birlikte gittiği belirtildi.

100 BİN TL ÖDÜL KONMUŞTU

Hakan Savğa, 6 Ekim'de eşi Hicran Savğa'ya ''Ağabeyin beni çağırıyor'' diyerek evden ayrılmış ve bir daha haber alamayan yakınları polise kayıp ihbarında bulunmuştu. Baba Abdulkerim Savğa, oğlunu bulan veya gören kişiye 100 bin lira ödül vereceğini açıklamıştı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler