KADIN

14 metrekarelik kulübesini mükemmel bir yaşam alanına çevirdi

14 metrekarelik kulübesini mükemmel bir yaşam alanına çevirdi

Dünyanın pek çok yerinde insanlar, yaşamlarını basitleştirmeye ve dolayısıyla evlerini de bu doğrultuda küçültmeye başladılar.

Özellikle Avrupa’nın kuzeyinde ve Amerika’da yaygınlaşan küçük ev trendine, bakmalara doyamayacağımız bir örnek de Yeni Zelanda’dan geldi.


![]()

Zanaatkar ve koleksiyoncu Lily Duval birçok çocuk gibi küçükken tahta kulübelerin hastasıydı. Yıllar yılları kovaladı ve Lily o çok sevdiği kulübelerden birine, bir yetişkinken sahip oldu. Daha doğrusu hayatını basitleştirmeye giden yoldaki adımlarından biri 14 metrekarelik bu yaşam alanına geçmek oldu.


![]()

Genç bir zanaatkar olan Duval tüm fazla eşyalarını aile üyelerine ve arkadaşlarına dağıtarak bu kulübeye yerleşti.


![]()

Dışarıdan bakınca sıradan bir kulübe gibi duran yapının kapısından içeri girdiğinizde; kendinizi rengarenk, huzur dolu bir yaşam alanında buluyorsunuz.


![]()

Lily, eşyalarının çoğunu dağıttıktan sonra geriye kalanları yeni kurduğu bu evde, raflar boyunca dizdi: Envai çeşit biblo, incik boncuk ve kitaplar. Onun en değerli eşyaları kitapları.


![]()

Banyosunda 20 dolara aldığı bir küvetin yanı sıra kulübede birbirinden güzel ikinci el eşyalar ve rengarenk örgü yastıklar var.


![]()


![]()


![]()


![]()


/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön