KADIN

21 günde değişimin 8. günü

21 günde değişimin 8. günü

Bugün ruhumuza odaklanıyoruz...

Değişimin 8’inci gününde bedenimizdeki istenmeyen değişimlerin, ruh halimizle ne kadar doğru orantılı olduğunu, ruhen yaşadığımız sıkıntıların, mutsuzlukların bedenimize bire bir nasıl etki ettiğini daha çok fark etmeye başlayacağız.

Bunun için yine kağıt ve kalem almanızı isteyeceğim, dilerseniz defterinizden de devam edebilirsiniz. Kağıdınızı ikiye bölün ve bir tarafına sizi mutlu eden şeyleri, bir tarafına da sizi mutsuz eden şeyleri yazın.

Sizi mutlu edenler listenizi incelediğinizde, beden hareketi olarak ne kadar hareket görüyorsunuz? Örneğin spor sizi mutlu edenler listenizde mi? Ya da yemek? Peki ya para harcamak?

Mutluluğu başka bir etkene bağladığınız zaman, o gerçek mutluluk olmayabilir, başka bir duygunuzu kapatmak veya başka bir duygunuzu bastırmak için yapıyor olabilirsiniz. Bugün bu alıştırmayı yaparken oldukça içten ve dürüst davranmanızı isteyeceğim. Örneğin, yediğiniz ve pişmanlık duyduğunuz yiyecekler,içtiğiniz içecekler sizi mutlu ediyor ve siz buna mı inanıyorsunuz? Yoksa yalnızca bir şeyler tüketip anlık mutlu olduğunuzu mu zannediyorsunuz?

Yine günün sonunda kendimizi en huzurlu bulduğumuz yere gidebilir, orada olmak istediğimiz halimizle, istediğimiz her şeyi yapabiliriz. Unutmayın zihninizde çok özgürsünüz, dilediğiniz her şeyi yapabilir, ve kendi hayatınızda bunu yaratabilirsiniz.

21 günde değişim hareketinin diğer günlerini görmek için tıklayın!


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön