5 yıldızlı otelde domuz etli iftar yemeği

Gıda Bakanlığı'nın yönetmeliğine göre domuz etlerinin diğer kırmızı etlerle yan yana bulunması yasak.

5 yıldızlı otelde domuz etli iftar yemeği

Ancak menüsünde domuz eti bulunduran birçok hotel ve restoran, bu etleri diğerleriyle aynı yerde muhafaza edip aynı tavada pişiriyor. Önceki gün denetime çıkan Kağıthane Tarım Müdürlüğü yetkilileri, 5 yıldızlı bir otele 2 bin 560 TL ceza kesti. Domuz eti pişiren otel, iftar yemeği de veriyor.

Gıda Mühendisleri Odası Marmara Şube Başkanı Sedat Kuru, otelde kalacak kişilerin dikkat etmesi gerektiğini söylüyor.

Hayvansal Gıdalar İçin Özel Hijyen Kuralları Yönetme-liği’ne göre bir işletme, ürünlerinde domuz etine yer verecekse bunun için ayrı mutfağa sahip olması gerekiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
domuz eti de olsa et, ona gelene kadar ne pisliklerin arasında hazırlanıyor gıdalar ama onu takan yok. Berberler sterilize etmekten bir haber! toplumun girip çıktığı birçok kamu kurumu pislikten geçilmiyor, hastanelerin kokusu sağlıklı insanı hasta etmeye yetiyor ama bunları anlatan yok hiç!
ne içtin sen :) domuz etide ettir ama müslümana haramdır sana et gibi görünebilir + o dediklerine herkez karşı ve gördügünde şikayet et anında basıyorlar orayı eger öyle yerlerin çalışmasına göz yumuyorsan sende suclusun görmeden atıyorsan Allah ıslah etsin ne diyim bu arada ben facemde boyle yerleri payylaşıyorum büyük bir tavuk şirketi daha 35 günlük civcivleri şişirip sattıyor ama kim oldugunu bulamadım
Bahsettiğiniz pislikler din üzerinden menfaat sağlayabilecek unsurlar değil. Ama domuz eti deyince ayranı kabaran bir toplum var. O nedenle kokmuş etleri, son kullanma süresi geçmiş gıdaları yememizde bir sakınca görmezler. Örn: Pazarlarda parça olarak satılan tavuk etleri marketlerde midını doldurmuş etlerdendir.
HAKLISIN DA SIRASI DEĞİL BU HABERDE MEVZU HELAL HARAM ETLER SAPLA SAMANI KARIŞTIRMANIN ALEMİ YOK. VARSA BİLDİĞİN YERLER HEMEN SAĞLIK BAKANLIĞINA ŞİKAYET ET
Otelin adını açıklasanız ya. Neden gizleniyor. Vatandaş bilsin
arkadaş hem diyorsun otelde kalacaklar dikkatli olsun hemde otelin ismini vermiyorsun....
aynen böyle yerleri ifşa edin neyine dikkatli olun diyorsunuz o zaman anca kndiniz dikkatli olursunuz
İLLAKİ MÜSLÜMANLARA HARAM BULAŞTIRACAK LAR BEN ORDA İFTARA GİDENE ŞAŞARIM
kuzu eti yerine domuz eti. zem zem yerinede şarap içerler. durmak yok yola devam. yozlaş türkiye. seni kimse tutamaz...
iki yüzlü soytarılar. oraya giden zenginlere sorun bakalım kaç para zekat vermişler.
Ben 5 Yıldızlı otellerde tatilimi yapıyorum ve Kırmızı et asla yemem oralarda. Yemek isteyene de mani olmam. Bu kadar büyütmeye de gerek yok sanırım. İsteyen yer istemeyen de benim gibi tavuğunu ve balığını yer bukadar basit...
5 yıldızlı otellerde iftarlar yapan AKP Lİ lere yakışır domozada domuz eti yakışır
5 yıldızlı otellerde AKP li yiyiciler halkın parasıyla iftar yapıyor. biz yer sofrasında gökyüzünün altında iftarımızı ve ibadetimizi yapıyoruz.desenizya AKP lile kafir ve münafık olup oruçları kirlendi.allah sopasını nezaman göstereceği beli olmaz.
başlığı okuyunca sanki iftar yemeği domuz etinden yapılıyormuş gibi anlaşılıyor. haberin çeriğinde domuz eti pişiren otel, iftar yemeği de veriyor diyorsunuz.güya haber yapıyorsunuz. otelin ismini niye vermiyorsun kardeşim.
Bes yildizli otelde iftar yapmaya giden bir müslüman için ne eti oldugunun ne önemi olurki Diger tarafta ekmek bulamayanlar varken.
Haksızlık Bu Kadar Ceza Çoookkkk ::(((((
neden bu otelleri ifşa etmiyorsunuz. herkes kimin ne mal olduğunu bilsin. o otellerin bir geceliği bile kesilen cezadan kat be kat fazla. işletmeyi koruyacağınıza vatandaşı koruyun. otel de böyelce kendieçeki düzen verir. cezanıon caydırıcılığı olsun
çok komik bir ceza, ifşa edin adını yeter..
otelin adını yazmayacaksanız haber diye burda yazmayın. kimse yazın, millet bilsin, tavrını ortaya koysun.....
gıda mühendislerine gerekli değer verilmedikçe, gıda mühendislerinin yapması gereken işler başka bölümlere bırakıldıkça daha bunlar çok olacak.
kardeş gıda mühendislerine ne gerek var,gaytan bıyıklılar var ya. Onlar evelallah her bir haltın uzmanıdırlar.
Domuz yiyende muslumana yedirende besleyende lanetlendi kendi boknu yiyen esini kiskanmayan hayvan.sadece muslumanlara dgl 3 dindede haram sarap alkol ama bunu helal yapti hristiyanlar rabbim sen islama ve muslumanlara yardim et
Alan memnun satan memnun sa sorun ne? Koca bir memlekette para var da ET mi bulunmuyor? 5 yildizli otellere halkin %90 gideb'l'yor mu? Daha da onemlisi domuz eti dunya da en cok yenen bir et ve sorun da yokken ve yiyeynler de cok memnunken burada sorun ne? sorun et de degil,sorun gariban DOMUZ da....bana ne kim ne yemis kim ne yemek istemis...memleketin sorunu bu mu yoksa bayramdan bayrama iki parca kemik b'le bulamayan milyonlarin sorunu mu?
Sorun ne biliyor musun? çoğunluğun değil dininin emri gereğini yerine getirmeye çalışanların senin gibi zevat takımları tarafından anlaşılamaması. Memleketin sorunu bu kardeşim. Haram yiyen haram içen bir halk memlekete bugün olmasa yarın derttir.
Galiba snde cok seviyon domuzu herhalde cok yedin kimse memnun dgl anla bunu bilip bilmeden yaziyon oo
herseyi akp den bilen zawallilar burdaki oteli ordaki domuzu hepsini akp ayarlamistir isi gucu yok
akp nin ne olduğu belli değilki gardaş. sağcı desen, yok. ama icraatleri sol. sağ gösterip sol vuruyor zavallı, buna oy veren insanlar. bu haberin siyasetle işi yok ama, senin gibi dangalağa cevap vermek istedim
O otelleri afişe edin ...Müslümana domuz eti yediriyorlarsa denetlecek olan devlettir ...Halk kapı kapı dolaşıp öğrenecek değil ya..
lüks otellerde iftar verir gösteriş yaparsan sonu bu
SİZE ÇOK NET BİR ŞEY SÖYLEYECEĞİM. TÜRKİYE DE KAÇ TANE DOMUZ ÇİFTLİĞİ VAR, BİR DOMUZ YILDA KAÇ KERE YAVRULAR VE BİR KEREDE KAÇ YAVRU DOĞURUR. BUNLARI HESAP ETTİĞİNİZDE, HELE BİRDE YILLAR LA ÇARPTIĞINIZDA AKIL ALMAZ BİR RAKAM ÇIKIYOR ORTAYA. ŞİMDİ SIKI DURUN PEKİ BU HAYVANLARIN ETLERİ NEREYE GİDİYOR. BİR DÜŞÜNÜN BAKALIM. SAYGILAR
Gitmeyin kardeşim türk otellere gitmeyin hem Türklere pahalı hemde 2. sınıf adam muamelesi gösteriyolar. ruslar ingilizler almanlar bizim verdiğimiz paranın yarı fiyatına uçak biletleri dahil tatil yapıyolar. 5 yıldızlı otellerin bile menüleri berbat bizim damak tadımızla alakası yok. Hep etli yemeklerden kaçtım sebze yedim. bunlar turistlere öyle önem veriyolarki nerdeyse bedava hizmet vercekler. Yurt dışını tercih edin, uygun fiyatlarla süper tatil yaparsınız.
bu ülkede zenginler otellerde iftar veriyolar korkma sana bana göre bişi yok
2500 lira ne ki ya 5 yıldızlı otele. okadar bozuk para cebinde yokturda adamın şindi. vay be. ben böyle adaletin taaaa..... ne yediğimiz belli değil. akp den önce, bu söylentiler hiç olmazdı en azından. türkiyeyi şeriatlaştıracağız derken, ellerinize yüzlerinize bulaştırdınız. aapoyu serbest bırakmak, bdp yi iktidar a taşımak için gelmiş bu iktidar. yazıklar olsun
ne saçmalıyorsun sen akp ile hiç bir ilgisi olmayan bir habere içinde kalmış fikirlerini beyan etmenin mantığı yok
et bu kadar pahalı olursa kaçak yollara herzaman kaçılır
AKP İHTİDARININ VERDİĞİ TEŞVİKLER İLE TURKİYE DE DOMUZ URETİMİ 6.000.000 TON A ULAŞTI , TAYİP EFENDİ BANA BU DOMUZ ETLERİNİN NEREDE TUKETİLDİĞİNİ AÇİKLAYA BILIR.MUSLUMANIN DİYE GEÇİNEN AKP HALKINA DOMUZ ETI YEDİRİLMESİNE GÖZ YUMUYOR VE TEŞVİK EDİYOR.
ismini neden yayınlamıyorsun
SONUÇTA DOMUZ URETİMİNİ TURKİYE DE SERBEST EDEREK FAİZİN TEŞVİK KREDİSİ VEREN AKP İHTİDARI BU HOTELLER DE KENDİLERİNE YAKIŞAN İFTAR YEMEĞİ YİYE BİLİR.
cezaya bak :)
AKP kadar taş düşsün başınıza bee
otelin ismiiiii mynet
merak ettim senin kimliğinde din kısmında ne yazıyor.kesin abdestsizlerden birisindir.Utanmadanda kimliğinde islam yazıyordur.Bu haberi bu kadar normal karşılayabildiğine göre mezhep olarak ne olduğunda mal gibi ortaya çıkıyor.CHP dersimde fare gibi geberttiği abdestsizlerin artıklarını hesaba katmamış olacakki sizin gibi itler hala konuşabiliyor
Rumuz Hilafiyet, İnsanlıktan çıkmış olanlar sağcı,solcu,din,dil,ırk ve mezhep ayrımı yapanlar ve kendi gibi olmayanların katlini vacip görenlerdir.Benim mezhebim de belli.EHLİBEYT aşıklarındanım.Sen ve senin gibi düşünenlerin İslam anlayışı 5 Vakit Namaz, oruçtan ileri gitmez..İslam sadece namaz ve oruçtan ibaret değildir.İslam kardeşlik ve hoşgörü dinidir. EMEVİ kabilesinin dayatmış olduğu baskı ve korku dolu İslam anlayışı kabul edilemez. Emin ol ki abdestsiz dediğin bizler senden daha çok abdestli ve temizizdir. Beden kadar Ruh temizliği de önemli.Bu Yorumunla Ruhunun temiz olmadığı aşikar!
bu hükümet 2005 yılında domuz eti kesimini türkiyede serbest bıraktı,bunlar artık normaldir..
otelin adı neden yok ifşa edin bence.
DAĞLARDA DOMUZ VURAN AVCILARA SORUN VURULANLAR NEREYE GİDİYORMUŞ.
ceza çok düşük ve komik.daha yüksek ve caydırıcı cezalar verilmeli.
Diğer Haberler