HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanır? Adalet Bakanlığı 12.823 personel alımı sonuçları belli oldu mu?

Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanır? Adalet Bakanlığı 12.823 personel alımı sonuçları arama motorlarında sorgulanıyor. Mart ayında alınan başvuruların ardından bakanlık bünyesine toplam 12 bin 823 personel alınacak. İlan edilen personelin 3 katı kadar adaylar boy ve kilo ölçümüne alınacak.

Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanır? Adalet Bakanlığı 12.823 personel alımı sonuçları belli oldu mu?

Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanır? Adalet Bakanlığı 12.823 personel alımı sonuçları belli oldu mu? Mart ayında Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları tamamlanmıştı. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından sınav süreci başlayacak ve adaylar boy ile kilo ölçümüne çağrılacak. Peki; Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanır?

ALIMLAR HANGİ KADROLARA YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı sözleşmeli zabıt kâtibi, mübaşir, koruma ve güvenlik görevlisi, teknisyen, işaret dili tercümanı, şoför, aşçı ve hizmetli personel alacak.

Bakan Bozdağ'ın paylaştığı tabloya göre, Adalet Bakanlığı adliyelerine 6 bin 459, ceza infaz kurumlarına 5 bin 563, icra dairelerine 500, Bakanlık merkeze 188, personel eğitim merkezlerine 113 olmak üzere toplam 12 bin 823 personel alınacak.

Adaylar 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü Yönetmeliğin 14 üncü maddesine göre sözlü sınava alınacaklardır. Belirtilen günde sözlü sınavın bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

1-17 Mart 2022 tarihlerinde alınan personel alımı başvurularla ilgili açıklama geldi.

pgm.adalet.gov.tr adresinden yapılan açıklamada "Merkezi sınav puanlarına göre en yüksek puandan başlamak üzere her bir adalet komisyonu için ilan edilen pozisyon sayısının 3 katı aday (son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da dahil edilecektir.) hesaplanarak boy ve kilo ölçümüne çağrılacaklar tespit edilecektir.

pgm.adalet.gov.tr adresinden yapılan açıklamada "Boy ve kilo ölçümüne girmeye hak kazananlar en geç 11 Nisan 2022 Pazartesi günü sınav yapan komisyonların adliye internet sitesinde yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır." denildi.

Adalet Bakanlığı personel alımı başvurularının değerlendirilmesi ardından sınav süreci başlayacak. Başvuruları onaylananalar boy ve kilo ölçümüne çağırılacaklar.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler