HABER

AK Parti Grup Başkanvekili Turan duyurdu! OHAL uygulamalarını uzatan teklifte revize

Son dakika haberine göre AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, OHAL yetkisi düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulunarak "Gözaltı sürelerinin 3 yıl daha uzamasını revize ederek 1 yıla indiriyoruz" diye konuştu.

OHAL sonrası yetki uzatılması için kanun teklifinde revizyona gidildi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan "Gözaltı sürelerinin 3 yıl daha uzamasını revize ederek 1 yıla indiriyoruz" dedi.

Yine teklifle, terör örgütleriyle mücadele kapsamında kamu görevlilerinin görevden uzaklaştırılması, ihracı, rütbelerin geri alınması, mesleğe ilişkin unvanların kullanılmaması 31 Temmuz 2021’den itibaren 3 yıl daha uzatılıyordu. Bu düzenlemede süre uzatımı 3 yıl değil 1 yılla sınırlandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Bu iktidar ülkenin hayrına olacak hiçbir eylemi gerceklestirmeyecegini anlamayan kaldı mi !!!! Ne yapiyorlarsa kendi pisliklerini örtmek için!! ne yapıyorlarsa kendilerini zengin etmek için !!! Ama bizim cahil halka sorsan yol yapıyorlar. Karinlarini sanki üstlerinden daha arabayla gecemedikleri köprüler doyuruyor sanki
Bu asırda OHAL nedir yaa?? Bunda hala destek veren var mı acaba bu Gök Kubbenin altında?
Yani 1 yıl daha ohal var doğru mudur?
Geri Dön